שאלות ותשובות מחוננים שלב ב'

הורים יקרים! בעמוד זה ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות שהורים בדרך כלל שואלים אותנו לקראת שלב ב' של מבחן איתור המחוננים. לכל שאלה נוספת, אתם מוזמנים לפנות לצוות המכון. נשמח לעמוד לשירותכם. בהצלחה! 


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "התרגול במחשב מתאים לילדים ונוח לשימוש, ונעשה בצורת משחק. יש מגוון רחב של שאלות. התרגול בכל נושא חופף למה שרותם עברה בבחינה האמיתית"

אמא של רותם, הכנה למחוננים, יולי 2013 

דוגמא למבחני מחוננים כיתה ב' שלב ב'

מצד משמאל מוצגים צילומי מסך, מתוך ערכות תרגול אונליין למחוננים לכיתה ב' שלב ב'.

להגדלת הדוגמאות, יש ללחוץ על זכוכית המגדלת.

על מנת לרכוש הכנה, יש ללחוץ על קישור תרגול אונליין.

תרגול הכנה מגדיל את סיכויי ההצלחה ביום המבחנים.
  |  

להכנה אישית במכון צלצלו:

03-53-77-361
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ-349 ₪
 
 
 
 
 

קנייה מאובטחת

בתי עברה את שלב א' ללא הכנה, האם יש צורך בהכנה מיוחדת לקראת שלב ב'?


בניגוד למבחן שלב א', מבחן שלב ב' אינו מבוסס על חומר המוכר לילדים מבית הספר. בנוסף, מבחן שלב ב' נועד לאתר את הילדים המוכשרים ביותר מכלל התלמידים (בין 1% ל-3% בלבד). הבחינה היא ברמת קושי גבוהה ביותר ולכן רוב הילדים שעברו את שלב א', לא יעברו את שלב ב'. על מנת שמבחן שלב ב' לא יהווה עבור ילדיכם חוויה מלחיצה ומתסכלת, חשוב מאד להגיע למבחן מוכנים. חשיפה מוקדמת לתכני המבחן, אימון בסוג החשיבה הנחוץ ובהתמודדות עם מגבלת זמן יסייעו לילדיכם לממש את הפוטנציאל שלהם ברגע האמת.
בני התקבל לתכנית המצטיינים, אך לא לתכנית המחוננים. אנחנו שוקלים לגשת למבחן שוב בשנה הבאה. האם יש למכון נועם ערכה גם לכיתות ג'?

המבחן של כיתות ג' דומה במהותו למבחן של כיתות ב', פרט ל-2 הבדלים חשובים: ראשית, רמת השאלות בכל נושא גבוהה יותר, בהתאם לגילם של הילדים. שנית, את התשובות למבחן מסמנים על גבי דף תשובות ולא בחוברת. למכון נועם יש ערכת הכנה המותאמת לרמת המבחן של כיתה ג'.

>>  בחזרה לראש העמוד

מה ידוע לכם אודות נוהל הגשת ערעורים?

לפי המידע שמפרסם משרד החינוך, ניתן להגיש ערעור על תוצאות מבחן שלב ב' עד לתאריך ה-11 בדצמבר ולבקש מבחן חוזר. למבחן חוזר רק זכאים רק תלמידים שציונם במבחן שלב ב' היה קרוב לחתך הקבלה (עד סטיית תקן 1 מסף הקבלה שנקבע לאותה שנה, באותו אזור). בנוסף נלקחות בחשבון נסיבות אישיות ומשפחתיות כגון מחלה בעת הבחינה או איחור משמעותי לבחינה. הבחינות החוזרות נערכות מדי שנה בחודש מרץ.


בתי נהנתה מאוד לתרגל את המבחנים בערכה. האם אתם מציעים גם תרגולים נוספים להעשרה?


בימים אלה צוות הפיתוח של מכון נועם מכין את ערכות ההכנה למבחני המחוננים של שנת הלימודים הבאה. לאור בקשות ההורים, הערכות יכללו היצע רחב יותר של תרגולי העשרה בתחומים הרלוונטיים למבחן. כמו כן, בכוונתנו להגדיל את נפח התרגול בחשבון ולהרחיב את ההסברים בחלקים המילוליים של התרגול, כפי בקשתכם.


מה ידוע לכם לגבי ילדים שעוברים את המבחן – האם ידרשו למבחנים נוספים בהמשך?


בשנים עברו, מעבר תלמידים בכיתות מחוננים מבית הספר היסודי לתיכון התבצע ללא צורך במבחנים נוספים. החל משנת הלימודים תשע"ב תנאי הקבלה לכיתות המחוננים בעל-יסודי השתנו וכעת על בוגרי כיתות מחוננים לעבור מבחן קבלה מטעם האגף באמצעות זכיין. למכון נועם יש ערכות הכנה המתאימות למבחנים אלה.


האם יש אפשרות למבחן חוזר בכיתה ב'?


תלמידים שלא השיגו את הציון הנדרש במבחן האיתור (מבחן שלב ב') רשאים לבקש פעם אחת מבחן חוזר. הזכאות למבחן חוזר נקבעת על פי קריטריונים שונים כמו הישגי התלמיד במבחן שלב ב' הראשון ונסיבות אישיות. קבלתו של תלמיד נבחן חוזר לתוכנית המחוננים, מותנית בכך שיימצא לו מקום פנוי בתוכנית. לבחינה החוזרת אפשר לגשת רק לאחר שחלפו שנתיים ויותר מהמועד בו נבחן התלמיד לראשונה. לכן, מומלץ מאוד להתכונן כראוי למבחן בפעם הראשונה שניגשים אליו.


<<  בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול אונליין למחוננים: שלב א
תרגול אונליין למחוננים: שלב ב


בחן את עצמך


ממליצים
באמת שהכל בערכה פשוט ממש טוב. מאוד מרוצים.
הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', מרץ 2013
שמחה לעדכן שבני עבר בהצלחה את מבחני המיון. אמנם תרגלנו רק שבועיים אבל המשמעות האמיתית הייתה בסיוע לביטחון העצמי והבנה שהוא לא הולך אל ה'לא נודע'. מודה שגם אני נהניתי מהתרגול!
הכנה למחוננים כיתה ג' שלב ב', יולי 2013


מבחני תרגול חינם
מבחנים פסיכוטכניים
מכוני מיון
תפקידים
בתי ספר ומכללות
הכנה אונליין
 
Created by red-id