הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי הוא סכום כסף הניתן לחיילים משוחררים ולמסיימי שירות לאומי, זאת בהתאם לאורך השירות ולאופיו (קרבי, תומך לחימה ועוד). בשונה ממענק השחרור, סכום כסף המועבר אוטומטית לחשבון הבנק של החייל המשוחרר, הפיקדון האישי לא מועבר ישירות לחייל המשוחרר. במקום זאת, הפיקדון נשמר בכל אחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי, גם אם חשבון הבנק של החייל המשוחרר מנוהל בבנק אחר.

ניתן לממש את כספי הפיקדון בשתי דרכים:

  1. עד 5 שנים מיום השחרור, ניתן להשתמש בכספי הפיקדון רק עבור 6 המטרות הבאות: הכשרה מקצועית, לימודי נהיגה, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודים אקדמיים (כולל הכנה לבחינות אמי"ר ואמי"רם לקבלת פטור אנגלית).
  2. מקץ 5 שנים לשחרור ועד 7 שנים מיום השחרור, בתקופת זמן של שנתיים בלבד, ניתן לפדות את כספי הפיקדון לשימוש חופשי ונטול מטרה מוגדרת.

*חשוב לזכור שבתום 7 שנים מיום השחרור, הפיקדון ייסגר ולא יהיה אפשר לנצלו (ללא תלות ביתרה שלו).

לא רק המטרות עבורן ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי מוגבלות, אלא גם המוסדות בהם ניתן לממש את כספי הפיקדון. לדוגמה, לא כל חברת הכנה המציעה הכנה למבחן אמי"ר בחינם או לימוד אנגלית למבחן אמי"ר/ם בחינם מורשית לקבל תשלום באמצעות כספי הפיקדון. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחברת הכנה מורשית ע"י משרד החינוך והאגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים.


"התכוננתי למבחן אמיר"ם בעזרת הערכה וקיבלתי פטור! ערכת ההכנה עזרה לי מאוד והכינה אותי למבחן בצורה מעולה!"

 

נבחנה במבחן אמיר"ם, מאי 2019

מימוש כספי הפיקדון

כאמור, מכון נועם הינו מוסד המוכר רשמית ע"י משרד החינוך לצרכי שימוש בכספי הפיקדון ולהכנה למבחני אמי"ר ואמיר"ם.

כיצד מממשים את הפיקדון הצבאי למטרות לימודים?

  1. כדי להתחיל בתהליך, עליכם לפנות למחלקת שירות הלקוחות של מכון נועם בטלפון: 03-5377361 או במייל sales@machon-noam.co.il. שירות הלקוחות ימלא עבורכם שובר המיועד לתשלום, שאותו תצטרכו להעלות באתר האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים. 
  2. הירשמו ב"אזור האישי" באתר של האגף והקרן לחיילים משוחררים, ובחרו באפשרות "משיכה מפיקדון". 
  3. מומלץ לוודא שגובה הסכום המצוי בפיקדון גבוה מהסכום המבוקש לתשלום עבור ההכנה. שימו לב - אם סכום ההכנה גבוה מיתרת הפיקדון שבחשבונכם, הבקשה שלכם תידחה.
  4. בחרו באפשרות "מימוש פיקדון למטרת לימודים", וכן בסוג השובר "שובר ידני". חשוב מאוד לדייק בהזנת הפרטים כפי שנכתבו בשובר שקיבלתם ממכון נועם - סמל המוסד, שם מוסד הלימודים, מספר השובר והסכום המבוקש לתשלום. העלו את שובר התשלום כפי שנשלח אליכם ממכון נועם.  
  5. לאחר סיום הגשת הבקשה, ואם אכן כל הפרטים שהזנתם נכונים, תישלח אליכם הודעה למייל ולטלפון הנייד המאשרת את הבקשה למימוש הפיקדון.  
  6. שימו לב, במקרה של ביטול ההשתפות בקורס, מכון נועם יעביר אליכם המחאה בגובה סכום ההחזר לפקודת משרד הביטחון. עליכם להפקיד את ההמחאה באחד מסניפי הדואר, ולציין שהסיבה היא הפסקת הלימודים בתוכנית הייעודית (אין צורך לציין את פרטי חשבון הבנק של משרד הביטחון על גבי ההמחאה). 

רוצים לנצל את הפיקדון לפסיכומטרי? למדריך לתשלום מכספי הפיקדון על הכנה לפסיכומטרי.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.