הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי הוא סכום כסף הניתן לחיילים משוחררים ולמסיימי שירות לאומי, זאת בהתאם לאורך השירות ואופיו (קרבי, תומך לחימה ואחרים). בשונה ממענק שחרור, סכום כסף המועבר אוטומטית לחשבון הבנק של החייל המשוחרר, הפיקדון האישי לא מועבר ישירות לחייל המשוחרר. במקום זאת, הפיקדון נשמר בכל אחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי, גם אם חשבון הבנק של החייל המשוחרר מנוהל בבנק אחר.

ניתן לממש את כספי הפיקדון בשתי דרכים:

  1. עד 5 שנים מיום השחרור, ניתן להשתמש בכספי הפיקדון רק עבור 6 המטרות הבאות: הכשרה מקצועית, לימודי נהיגה, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודים אקדמיים (כולל הכנה לבחינות אמי"ר ואמי"רם לקבלת פטור אנגלית).
  2. מקץ 5 שנים לשחרור ועד 7 שנים מיום השחרור, במשך שנתיים בלבד, ניתן לפדות את כספי הפיקדון לשימוש חופשי ונטול מטרה מוגדרת.

*חשוב לזכור שבעבור 7 שנים מיום השחרור, הפיקדון נסגר ולא ניתן לנצלו (ללא תלות ביתרה שלו).

לא רק המטרות עבורן ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי מוגבלות, אלא גם המוסדות בהם ניתן לממש את כספי הפיקדון. לדוגמה, לא כל חברת הכנה המציעה הכנה למבחן אמי"ר בחינם או לימוד אנגלית למבחן אמי"ר/ם בחינם מורשית לקבל תשלום באמצעות כספי הפיקדון. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחברת הכנה מורשית ע"י משרד החינוך והקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים.


"הגעתי למכון נועם משום שהחבילה שהצעתם התאימה גם לצרכים שלי וגם לכיס. לאחר שקראתי את כל ההסברים ופרקי המבוא, כבר במבחן הסימולציה הראשון הגעתי לרמת הפטור. וגם במבחן עצמו. תודה רבה!"

 

ינואר 2018 – נבחנה באמי"ר

מימוש כספי הפיקדון

כאמור, מכון נועם הינו מוסד המוכר רשמית ע"י משרד החינוך לצרכי שימוש בכספי הפיקדון ולהכנה למבחני אמי"ר ואמיר"ם.

המדריך המלא לתשלום על הכנה למבחן מכספי הפיקדון:

  1. ראשית, עליכם לגשת למכון נועם, שם תקבלו בקבלה שובר תשלום, עליו יופיע שמכם והסכום לתשלום, אותו תידרשו להציג בהמשך בבנק.
  2. בנוסף, תידרשו לחתום על הסכם לימודים, המפרט את תנאי ההתקשרות ביניכם לבין מכון נועם. לעיון בהסכם לימודים לרוכש הכנה למבחני אמי"ר ואמיר"ם לחצו כאן.
  3. יש למלא בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי.
  4. יש להמציא למכון נועם אישור המעיד על כך שנרשמתם למבחן אמי"ר/ם. לתשומת לבכם - ללא אישור זה לא תוכלו לשלם מכספי הפיקדון עבור ההכנה.
  5. גשו לסניף לבחירתכם של בנק הפועלים או של בנק לאומי ביחד עם שובר התשלום שקבלתם, עם הבקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי, עם תעודת זהות כולל ספח, עם תעודת שחרור/אישור תקופת שירות (למסיימי שירות לאומי/אזרחי)/תעודת חוגר/תעודת קצין/דרכון/רישיון נהיגה בתוקף. הבנק יבצע התשלום ישירות למכון נועם.

*אין צורך בפתיחת חשבון בבנק אליו פונים לצורך מימוש כספי הפיקדון האישי.

* אם מימשתם חלק מכספי הפיקדון הצבאי, עליכם לפנות לבנק ממנו משכתם את הכספים (לכל אחד מסניפיו), כדי לממש את יתרת הכספים העומדים לרשותכם.

רוצים לנצל את הפיקדון לפסיכומטרי? למדריך לתשלום מכספי הפיקדון על הכנה לפסיכומטרי.

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
loading..
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.