כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(10) קראו עוד

איך ערכות ההכנה יסייעו לילדיכם להתכונן למבחן?

    • הן יעזרו להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מרבית תלמידי כיתה ב' לא התנסו במבחנים מעולם, וודאי שלא במענה על שאלות רב-ברירה. כדי שהילדים לא יתמודדו עם סיטואציית הבחינה ועם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
    • הן ירגילו אותם לעבודה במגבלת זמן – במבחן שלב א' יתמודדו הילדים עם שאלות רבות בפרק זמן כולל של 40 דקות. בשלב ב' מספר השאלות היוצג בבחינה יגדל אף יותר, ויחייב את הילדים לענות על כל שאלה בפרק זמן ממוצע של פחות מדקה. כלומר, מגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בכיתות א' ו-ב'. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את מגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
    • הן יכינו אותם למענה נכון בדף סימון התשובות - הילדים הנבחנים בשלב ב' מתבקשים לסמן את תשובותיהם על גבי דפי סימון תשובות ייעודיים. הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה לשלב ב' ניתנות להדפסה וכוללות גם את דפי סימון התשובות כפי שמופיעים במבחן האמיתי. תרגול מוקדם של סימון נכון בדפי סימון התשובות עשוי למנוע שגיאות שנובעות מבלבול או מחוסר היכרות עם שיטת הסימון הזו. הן יחשפו אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר, כגון הסקה והשוואה, זיהוי רכיבים וקשרים ומיון על בסיס תכונות משותפות. ערכות ההכנה שלנו כוללות אפשרות לתרגול מודרך המלווה בהסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
    • הן יתרמו לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח – ההצלחה בכל אחד משלבי מבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם הנושאים ועם מבני השאלות שבהם יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר

 


"נעה התקבלה לתכנית הבוקר של אופק. תודה על העזרה. העובדה שנעה ראתה מה מחכה שם, במבחנים "המפחידים", עזרה לה להבין שהיא יכולה להתמודד בהצלחה, והלחץ שהיא היתה שרויה בו ירד. תודה לכם"

 

אבא של נעה, הכנה לכיתה ב' שלב ב', יוני 2019

מהם מבחני פיתוח החשיבה?

מבחני פיתוח החשיבה הם משחקי חשיבה כמותיים, מילוליים, ויזואליים וצורניים, המבוססים על סוגי שאלות הנפוצים במבחני אינטליגנציה בארצות הברית, כגון השלמת צורות, יוצא דופן, אנלוגיות ומשפטים מבולבלים.

השאלות במבחני פיתוח החשיבה שונות משאלות ההכנה למבחן המחוננים, והן נועדו להעשיר את הילדים בתרגול מהנה ונוסף לזה הדרוש למבחן. שאלות מסוג זה מפתחות את החשיבה, ומעודדות מיומנויות חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, הסקה מהכלל אל הפרט ועוד. מיומנויות אלו מעשירות את העולם המנטלי של הילדים בכלל, ומסייעות להם בפתרון שאלות מסוגים שונים בפרט.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.