כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(9) קראו עוד

איך ערכות ההכנה אונליין יסייעו לילדיכם להתכונן למבחן?

  • הן יעזרו להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מבחני המחוננים הארציים נערכים בתחילת שנת הלימודים, בזמן שרבים מתלמידי כיתה ג' לא הספיקו להתנסות במבחנים מעולם, וודאי שלא במענה על שאלות רב-ברירה. כדי שהילדים לא יתמודדו עם סיטואציית הבחינה ועם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
  • הן ירגילו אותם לעבודה במגבלת זמן – במבחן שלב א' יתמודדו הילדים עם שאלות רבות בפרק זמן כולל של 40 דקות. בשלב ב' מספר השאלות היוצג בבחינה יגדל אף יותר, ויחייב את הילדים לענות על כל שאלה בפרק זמן ממוצע של פחות מדקה. כלומר, מגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בבית הספר עד היום. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את מגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
  • הן יכינו אותם למענה נכון בדף סימון התשובות - הילדים הנבחנים בשלב ב' מתבקשים לסמן את תשובותיהם על גבי דפי סימון תשובות ייעודיים. הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה לשלב ב' ניתנות להדפסה וכוללות גם את דפי סימון התשובות כפי שמופיעים במבחן האמיתי. תרגול מוקדם של סימון נכון בדפי סימון התשובות עשוי למנוע שגיאות שנובעות מבלבול או מחוסר היכרות עם שיטת הסימון הזו. 
  • הן יחשפו אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר, כגון הסקה והשוואה, זיהוי רכיבים וקשרים ומיון על בסיס תכונות משותפות. ערכות ההכנה שלנו כוללות אפשרות לתרגול מודרך המלווה בהסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
  • הן יתרמו לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח– ההצלחה בכל אחד משלבי מבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם הנושאים ועם מבני השאלות שבהם יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר.
  • הן יעניקו להם חוויית למידה מגוונת ומעניינת - לצד מאות התרגילים הכלולים בפרק הכמותי של ערכות ההכנה, ולצד ההסברים המפורטים הכלולים בהן, מציעות הערכות משחקים אינטראקטיביים שנועדו לספק לילדים חוויית למידה מהנה - "אלופי המספרים" - משחק חשבון מאתגר הכולל אין-סוף תרגילים לשיפור מיומנות הפתרון המהיר, ו"כוכבי המילים" - משחק מילים חווייתי להרחבת אוצר המילים.

 רוצים להתנסות במשחק "כוכבי המילים"? לחצו כאן והתחילו לשחק!


מבחן מחוננים - המלצה של נועה על ערכת ההכנה של מכון נועם

"אלופי המספרים" - משחק מאתגר לשיפור השליטה בארבע פעולות חשבון

 

"אנחנו מאוד מרוצים. לא רק שהתרגול שלכם היה תואם למבחן, פיתוח החשיבה בערכה היה מעשיר ומלמד".

 

הכנה למבחן מחוננים שלב א', נובמבר 2019


מהם מבחני פיתוח החשיבה?

מבחני פיתוח החשיבה שלנו הם משחקי חשיבה כמותיים, מילוליים, ויזואליים וצורניים, המבוססים על סוגי שאלות הנפוצים במבחני אינטליגנציה בארצות הברית, כגון השלמת צורות, יוצא דופן, אנלוגיות ומשפטים מבולבלים.

השאלות במבחני פיתוח החשיבה שונות משאלות ההכנה למבחן המחוננים, והן נועדו להעשיר את הילדים בתרגול מהנה ונוסף לזה הדרוש למבחן. שאלות מסוג זה מפתחות את החשיבה, ומעודדות מיומנויות חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, הסקה מהכלל אל הפרט ועוד. מיומנויות אלו מעשירות את העולם המנטלי של הילדים בכלל, ומסייעות להם בפתרון שאלות מסוגים שונים בפרט.


"אלופי המספרים" - משחק מאתגר לשיפור השליטה בארבע פעולות חשבון

 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.