מה ההבדל בין ראיון זום לראיון פרונטלי?

ריאיון אישי בזום כולל את כל האתגרים המוכרים לנו מראיונות פרונטליים: הוא מחייב אותנו להציג את עצמנו בצורה מיטבית, להבליט את החוזקות שלנו, להתעמת עם שאלות קשות וכדומה. אלא שנוסף על אתגרים אלו, הוא מציב לפנינו כמה אתגרים ייחודיים, שאינם קיימים בריאיון פנים אל פנים, ושמחייבים תשומת לב. 

אחד האתגרים המרכזיים נוגע בסביבה שבה הריאיון מתקיים. ריאיון בזום מתקיים בבית, ולא בסביבה המקצועית, ולכך יכולה להיות השפעה ניכרת על המהלך התקין של הריאיון. רעשים חיצוניים, תאורה לא מתאימה והפרעות מצד בני משפחה אחרים עלולים להסיח את דעתכם ולפגום ברושם שתותירו על המראיין.

אתגר נוסף נוגע לעובדה שהריאיון אינו מתקיים פנים אל פנים אלא מול מצלמה. רובנו לא מורגלים בדיבור אל מצלמה, ודבר זה עלול להשפיע גם על מידת הנינוחות שנשדר, וגם על היכולת שלנו להציג את עצמנו באופן טבעי ומשוחרר.

לבסוף, השימוש בזום, כמו בכל תוכנה אחרת, עלול להיות כרוך בבעיות טכניות שונות ובקשיי תפעול. בדרך כלל מדובר בבעיות פתירות, אולם כשהן צצות בזמן הריאיון עצמו, הן עלולות לפגוע בריכוז ובמיקוד הן של המראיין והן של המרואיין. 


איך מגיעים מוכנים לריאיון בזום? 

כדי להצליח בריאיון בזום חשוב מאוד לזהות את כל האתגרים שהוא מציב ולהיערך אליהם בהתאם. בחירת החדר המתאים, התאורה וזווית הצילום היא רק אחד מהם, ובמסגרת ההכנה שלנו יעבור איתכם מדריך מקצועי על כל האתגרים הייחודיים לריאיון בזום. בצד ההנחיה כיצד להתמודד איתם, ואף להצליח לנצל אותם לטובתכם, תעסוק ההכנה גם בשאר ההיבטים של ריאיון אישי, שאינם ייחודיים דווקא לריאיון בזום, כגון הצגה עצמית נכונה, הבלטת היתרונות שלכם, מתן מענה ענייני על שאלות ועוד.   

כדי לספק לכם התנסות הקרובה ככל האפשר למה שצפוי לכם, תיערך ההדרכה בזום. בחלקה הראשון מדריך מקצועי מצוות ההדרכה של מכון נועם יערוך לכם ריאיון של ממש. לאחר מכן, תקבלו משוב מפורט על התשובות שלכם ועל ההתנהלות הכללית שלכם בריאיון. דגש מיוחד יינתן להיבטים הייחודיים של ריאיון בזום, כגון הסביבה שבה בחרתם לערוך את הריאיון, התאורה בחדר, מיקוד המבט שלכם ותנועות הגוף. בהמשך, יוכל המדריך לעזור לכם לבחור את סביבת הריאיון ולערוך בה התאמות שונות.

שדרגו את קורות החיים שלכם

מפגש ההכנה לקראת הריאיון בזום הוא הזדמנות בשבילכם לקבל חוות דעת מקצועית על קורות החיים שלכם. קורות חיים איכותיים וכתובים היטב הם המפתח לקבלת זימונים לראיונות, והם גם עשויים לעשות את ההבדל בין ריאיון שגרתי לריאיון מוצלח במיוחד. במסגרת ההדרכה יעבור המדריך על קורות החיים שלכם, וייתכן לכם טיפים והמלצות שיעזרו לכם לשדרג את קורות החיים שלכם גם מבחינת הנראות וגם מבחינת התוכן. 

סמנו בתיבת המכירה את האפשרות "שדרוג קורות חיים", ושלחו בטרם מפגש ההכנה את קובץ קורות החיים שלכם למייל sales@machon-noam.co.il

טיפים לראיון זום מוצלח

    • בחרו סביבה שקטה ונטולת הפרעות - הרחיקו מהחדר ילדים, בני משפחה אחרים וחיות מחמד.
    • התלבשו בהתאם למעמד, והקפידו על הופעה מטופחת - התכוננו לריאיון כאילו אתם יוצאים לפגישה של ממש במקום העבודה המיועד ובהתאם לקוד הלבוש הנהוג בו. 
    • דאגו לכל הנושאים הטכניים מראש - הטעינו את המחשב שלכם, תרגלו את השימוש בזום ובדקו את תקינות המצלמה שלכם ואת זווית הצילום שלה. 
    • הכינו מראש תשובות לשאלות נפוצות - כתבו מראש תשובות לשאלות שמראיינים נוטים לשאול, והניחו אותן לפניכם.

 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.