כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(13) קראו עוד

איך מתכוננים למבחן אמי"ר/אמיר"ם בעזרת ערכת ההכנה?

  • מתרכזים באוצר המילים שיופיע בבחינה - כדי לשפר את התרגול ולחסוך בזמן בלמידה לקראת המבחן, חשוב מאוד להתמקד בעיקר באוצר המילים הרלוונטי לבחינה. בסך מדובר ב-1,500 עד 3,000 מילים, וסביר להניח שאת רובן אתם מכירים. הערכה מצוידת בדיאלוגים, במכתבים לקריאה ובסיפורים שונים שיעזרו לשפר את השליטה במילים הרלוונטיות וכן בניבים שגורים.  
  • מכירים את חוקי הדקדוק והתחביר - ערכת ההכנה כוללת חומר עיוני בנושאי דקדוק ותחביר אנגלי וכללי אצבע שתוכלו ליישם כדי להתמודד טוב יותר עם משפטים קשים ומורכבים. שליטה טובה בחוקי הדקדוק, היכרות עם מבני המשפט באנגלית ועם מילות היחס הנפוצות יסייעו לכם להתגבר על פערי השפה ולהתמודד עם הגבלת הזמן.
  • מטמיעים אסטרטגיות פתרון - בערכת ההכנה תמצאו הסברים מפורטים ואסטרטגיות פתרון ייחודיות שיסייעו לכם להתמודד טוב יותר עם שאלות נפוצות כמו שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. תרגול חוזר לצד ההסברים האלו יעזור לכם להטמיע את אסטרטגיות הפתרון במהירות ולפתור את השאלות המבחן ביעילות ובקלות.
  • מתמקדים בנושאים החלשים וחוסכים זמן - בערכת הכנה יש 16 סימולציות מלאות המדמות את תנאי המבחן האמיתיים. בסוף כל סימולציה יוצג לכם דו"ח תשובות מסכם שיסייע לכם לזהות בקלות את הנושאים שבהם אתם מתקשים ועליהם יש לחזור לפני הסימולציה הבאה, ואת אלה שבהם אתם חזקים ועליהם חבל להתעכב. תרגול לצד הדו"חות המסכמים יסייע לכם לחסוך זמן יקר בתרגול, להתמקד בנושאים שזקוקים לחיזוק ולהגביר את הסיכויים שלכם לקבל ציון גבוה יותר. 

יש לכם שאלה בנוגע לערכה? זקוקים לעזרה?

 התקשרו לטלפון 03-5377361


שאלות נפוצות

מה ההבדל בין מבחן אמי"ר למבחן אמיר"ם?

מבחן אמי"ר הוא מבחן בכתב ומבחן אמיר"ם הוא מבחן ממוחשב. כמו כן, בשונה ממבחן אמי"ר, מבחן אמיר"ם הוא מבחן אדפטיבי המתאים את רמת השאלות המוצגות בו לרמתו של הנבחן. הנוסח במבחני אמי"ר יהיה זהה וקבוע. תוצאות מבחן אמי"ר יוכלו לשמש אתכם בקבלה לכל מוסד לימודים שהוא, בעוד שתוצאות מבחן אמיר"ם יוכלו לשמש אתכם לקבלה למוסד הלימודים שבו נבחנתם בלבד.

כמה זמן אורך המבחן?

מבחן אמי"ר אורך כשעה ללא הפסקות. במבחן אמיר"ם אורך הבחינה עשוי להשתנות בהתאם לקצב האישי של כל נבחן. 

מה ציון הפטור במבחני אמי"ר ואמיר"ם?

בשני המבחנים ציון הפטור הוא 134 ומעלה.

איך נרשמים למבחן?

למבחני אמי"ר אפשר להירשם באמצעות אתר מאל"ו.

כמו כן, אפשר לשלוח טופס הרשמה מודפס – את הטופס יש לבקש ממרכז הזימונים של מאל"ו בטלפון 02-6759555 או במייל zimunim@nite.org.il. את טופס ההרשמה יש לשלוח למאל"ו בדואר בלבד (לא בפקס)  לכתובת ת"ד 26015 ירושלים 9126001.

ההרשמה והתשלום למבחן אמיר"ם מתבצעים במוסד האקדמי שבו אתם עתידים להיבחן ובאתר מאל"ו

האם ציון המבחן שלי תקף ביותר ממוסד לימודים אחד?

לנבחנים במבחן אמי"ר: הציון שתשיגו במבחן עשוי לשמש אתכם בקבלה לכל מוסד לימודים במשך 7 שנים מיום הבחינה. ציונכם יועברו למוסדות הלימודים לפי בקשתכם.

לנבחנים במבחן אמיר"ם: ציון המבחן שלכם יועבר למוסד הלימודים שאליו אתם מבקשים להתקבל בתוך 10-7 ימים מיום הבחינה. באפשרותכם לשלוח את ציוני המבחן שלכם למוסדות אקדמיים נוספים באמצעות האזור האישי באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. 

בכמה קורסי אנגלית אצטרך להשתתף?
ציון אמי"ר ציון אמיר"ם קורס 
184-150 84-50

קורס טרום בסיסי א' (169-150)

קורס טרום בסיסי ב' (184-170)

199-185 99-85 בסיסי
219-200 119-100 קורס מתקדמים א'
233-220 133-120 קורס מתקדמים ב'
250-234 134-150 רמת פטור 

*ציון סף לקבלה לאוניברסיטאות - אמי"ר: 185 ומעלה; אמיר"ם: 85 ומעלה. 

**ציון סף לקבלה לטכניון - אמי"ר: 205 ומעלה; אמיר"ם: 105 ומעלה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.