הכנה למבחני קבלה לישיבה תיכונית

קבלה לישיבה תיכונית מותנית לעיתים במעבר של מבחן פסיכוטכני מטעם אחד ממכוני המיון: אדם מילא או קרני. המבחנים נערכים במכון המיון או בישיבה עצמה. המבחנים בדרך כלל מורכבים משאלות בנושאים: חשיבה מילולית, מתמטיקה וחשיבה כמותית, מבחני צורות ואנגלית.

תנאי קבלה נוסף לישיבה תיכונית עשוי להיות ראיון קבלה אישי. הראיון מתנהל בדרך כלל עם ראש הישיבה או חברי הצוות. במהלך הראיון יישאל המועד אודות עצמו, תחביביו, בית הספר ועוד, במטרה להעריך האם התלמיד מתאים לישיבה ויוכל להקלט בה בהצלחה.

← למדו עוד על הכנה למבחני קבלה לישיבה תיכונית


הכנה למבחני קבלה לפנימייה

מכון נועם מציע הכנה למבחני המיון לפנימיות ובפרט לפנימיות צבאיות וטכנולוגיות.

על מנת להתקבל ללימודים בפנימייה תתבקשו לעבור מבחן פסיכוטכני מתאם חברת תיל אינטרנשיונל. המבחנים מורכבת משאלות בנושאים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, צורות, חשיבה מרחבית, זריזות ודיוק ואנגלית. למכון נועם ערכת תרגול אונליין המותאמת למבחן הפסיכוטכני לפנימיות ומאפשר הכרות מוקדמת עם סוגי השאלות והבחינה.

בנוסף, חלק מהפנימיות דורשות מהמועמדים לעבור מבחן מיון במתמטיקה, המורכב מחומר הלימוד של כיתה ח', בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

שלב נוסף במיונים לפנימיות ופנימיות צבאיות הוא בדרך כלל ראיון קבלה אישי. מטרת הראיון היא להכיר את התלמידים ולקבוע האם הם מתאימים לפנימייה מבחינת כישורים אקדמיים, רגשיים, פנים רגשיים, בין אישיים ומוטיבציה.  ההכנה של מכון נועם לראיון הקבלה כוללת סימולציה של ראיון הקבלה שתעזור לכם להגיע מוכנים ורגועים לראיון בפנימייה.

← למדו עוד על הכנה למבחני קבלה לפנימיות


הכנה לבתי ספר למחוננים

מכון נועם מציע הכנה למבחני הקבלה לבתי ספר למחוננים ותוכניות מיוחדות לנוער מוכשר.

מבחני הקבלה לבתי ספר למחוננים נערכים במכון קרני, בפרישה ארצית בבתי הספר או במכון עצמו בכפר סבא. אלו מבחנים פסיכוטכניים בנושאים: מילולי, כמותי, צורות, מבחנים טכניים ואנגלית. למבחנים אלו אין מועדי ב' בדרך כלל ולכן מומלץ להגיע מוכנים למבחנים, לאחר היכרות עם סוגי השאלות, על מנת להעלות את סיכויי ההצלחה.

ישנן מגוון תוכניות מיוחדות למחוננים ומצטיינים, הנערכות מחוץ למסגרת הבית ספרית, ומאפשרות לתלמידים לפתח את כישוריהם ויכולותיהם. מכון נועם מציע הכנה למבחני המיון למספר רב של תוכניות למצטיינים. תרגול מוקדם עוזר לתלמידים להגיע רגועים ומוכנים לבחינה ובכך מעלה את סיכויי ההצלחה.

← למדו עוד על מבחני קבלה למחוננים

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.