כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני קבלה לתוכנית גבהים

רוצים להשתתף בתוכנית גבהים?

תוכנית גבהים היא תוכנית מצוינות ללימודי סייבר ומחשבים לתעודת הבגרות המאפשרות למידה עם מדריכים מקצועיים, בכיתות קטנות ומכוונת את תלמידיה למסלול צבאי בנושא. מכון נועם מציע ערכת תרגול אונליין המותאמות לבחינות קבלה למבחני סייבר. תרגול מוקדם למבחני הקבלה משפר את הסיכויים להתקבל ומאפשר לכם להגיע למבחן מוכנים ורגועים!  "רציתי להודות על עזרתכם בהכנה למבחן! ביתי למדה עם הערכה ועברה את המבחן! התרגול בערכה עזר לה מאוד"

תלמיד שנבחן לתוכנית אלפא, מאי 2017

מה כוללת ערכת ההכנה?

מכון נועם מציע ערכת הכנה אונליין לקראת מבחני הקבלה ללימודי הסייבר ואבטחת מידע. 
  • בערכה מאות תרגילים בתחומי לוגיקה, צורות, מתמטיקה ותכנות.
  • התרגילים מלווים בפתרונות מלאים, הסברים מפורטים וטיפים לפתרון.
  • בערכה חוברות למידה המכילות אסטרטגיות פתרון ודוגמאות לתרגילים בנושאים שאינם נכללים בתוכנית הלימוד בבתי הספר.
  • את המבחנים ניתן לפתור בהגבלת זמנים וכך לשפר את ניהול הזמן בפתרון שאלות ולדמות את הגבלת הזמנים הקיימת בבחינה.

כיצד להתכונן למבחני הקבלה לתוכנית גבהים?

המיון לתוכנית גבהים כולל מספר שלבים אשר אחד מהם הוא מבחן למידה. מבחן למידה הוא מבחן הכולל נושאים מחוץ לתוכנית הלימודים הבית ספרית ומוצגים בו חוקים ומגבלות לפיהם על הנבחן לפתור בעיות המוצגות לו. בשונה ממבחן בבית הספר, בו נבחנים על חומר שנלמד קודם לכן, מבחן הלמידה בודק יכולת חשיבה מהירה, זריזות מחשבה, דרכי פתרון ועוד. מפגש ראשוני עם סוג מבחן זה ביום הבחינה עלול להלחיץ את הנבחן, לפגוע בביצועיו ולהציג תוצאות שלא משקפות את יכולותיו האמתיות. אנו ממליצים לתרגל שאלות במבנה הבחינה ובנושאיה, להכיר את נושאי הבחינה, הלך הבחינה ודרכים לפתרון מהיר ולהגיע לבחינת האמת מוכנים ורגועים ככל האפשר. זכרו, תרגול מוקדם מעלה את אחוזי ההצלחה בבחינה.

מהי תוכנית גבהים?

תוכנית גבהים היא תוכנית לאומית הנתמכת על ידי משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה. התוכנית מתקיימת במספר בתי ספר ברחבי הארץ. התוכנית כוללת לימוד של 10 יחידות מחשבים, מתוכם 5 יחידות בהנדסת תוכנה הכוללים לימודי סייבר ונבחנים בבגרות נפרדת, שהוגדרה יחד עם משרד החינוך, ללימודי סייבר ביחד עם לימודי מתמטיקה ואנגלית מורחבים. מורי התוכנית משתתפים בתוכנית הכשרה של מספר חודשים על ידי מומחי סייבר מטעם הצבא על מנת להתמחות בנושא, ובנוסף בכל כיתה יש עוזר הוראה, מומחה סייבר.

תוכנית גבהים היא תוכנית אחות לתוכנית מגשימים. תוכנית גבהים כוללת את לימודי הנושאים לבחינת הבגרות בעוד תוכנית מגשימים כוללת את לימודי הנושאים כתוכנית העשרה אחר הצהריים.

במהלך הלימודים ילמד התלמיד על רשת האינטרנט, מערכות ההפעלה הפועלות בה, האיומים והיכולות לפגיעה במרחב הסייבר, ידע להעמיד פתרונות והגנה על שלמותו וירכוש את הכלים הבסיסיים לתכנון ותכנות מערכות סייבר.
שיטת הלמידה בתוכנית גבהים היא ייחודית ומתבססת על למידת חקר ועבודה עצמית של התלמידים עם המערכות השונות בנוסף להבנה מעמיקה ויסודית של המנגנונים הפנימיים של מערכות אלה.
התוכנית מתרחשת במהלך שלושת שנות לימודי התיכון (כיתות י'-יב') ומתחילה את תהליך הקבלה אליה  כאשר תלמידיה בכיתה ט'.

התוכנית כוללת ליווי של מטה הסייבר הצבאי. נפגשים עם הכיתה, נותנים הרצאות העשרה, שיעורים משותפים, פגישות עם חברות סטרטאפ ועוד. בוגרי התוכנית מאותרים אוטומטית למיוני יחידות מודיעין וסייבר, לדוגמה יחידת 8200, לקראת גיוסם הצבאי.  


↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:


לימדו עוד על:
תוכניות מדעני העתיד
תוכנית סטארטק
תוכנית מגשימים
תוכנית מ"ח - מכון דוידסוןלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הדרכה אישית על מבחנים
הכנה לתוכנית גבהים
הכנה לראיון קבלה לבית ספר


מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם לבתי ספר

ממליצים
"הילדים שלי התקבלו לבית הספר. תודה רבה לכם."
הכנה למבחני קבלה, אפריל 2013 – ליד"ה
"אני מרגיש בטוח בעצמי בזכות הערכה שלכם. המון תודה!"
תלמיד שנבחן במכון קרני, ספטמבר 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id