כל עבודה בהישג ידך
 

הרפורמה בבחינה הפסיכומטרית

שמעתם שהיה שינוי במבנה הבחינה הפסיכומטרית? רוצים לדעת מה השתנה במבחן בעקבות הרפורמה? ריכזנו עבורכם את כל המידע בנושא הרפורמה בפסיכומטרי.

בסוף שנת 2012 שונתה מתכונת הבחינה הפסיכומטרית על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. מטלת הכתיבה שנוספה לבחינה היא המטלה הפותחת את המבחן הפסיכומטרי, והזמן המוקצב לה הוא חצי שעה. מטלה זו מהווה 25% מהציון בחלק המילולי. אחד הנימוקים להוספתה של מטלת הכתיבה הוא שיכולת הבעה בכתב היא אחת היכולות הנדרשות באקדמיה, ושאין די באוצר מילים עשיר וביכולת להשלים משפטים לצורך כתיבת עבודות אקדמיות, ניסוח תשובות במבחנים וביצוע שאר מטלות הכתיבה אשר סטודנטים נדרשים להן בזמן לימודיהם. בשל הוספת מטלת הכתיבה, וכדי שלא להאריך את זמן הבחינה הכולל, קוצרו פרקי החשיבה הכמותית ופרק האנגלית. למכון נועם ערכת הכנה למטלת הכתיבה בפסיכומטרי, לחצו כאן לפרטים נוספים.   הפסיכומטרי החדש

מלבד מטלת הכתיבה, מחכים לכם 8 פרקים בסדר אקראי, הכוללים שאלות בתחום המילולי, בתחום הכמותי ובאנגלית. כאן המקום לציין כי מתוך 8 הפרקים, רק 6 (2 מילוליים, 2 כמותיים ו-2 באנגלית) ייכללו בציון הסופי. כל השאר הם פרקי פיילוט, אשר נועדו לצורך הערכה פנימית של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לגבי מהימנות המבחן.

מה נשתנה
חשיבה כמותית לפני המתכונת החדשה נדרשו הנבחנים לפתור 25 שאלות בכל פרק כמותי, ואילו כיום מופיעות בפרקים אלו רק 20 שאלות. הזמן המוקצב לפתרון שאלות אלו הוא 20 דקות. שאלות מסוג השוואה כמותית אשר הופיעו בסופי הפרקים ירדו במתכונת החדשה.

חשיבה מילולית נוסף על מטלת הכתיבה, בכל פרק מילולי מופיעות כיום כ-23 שאלות (במתכונת הישנה הופיעו בכל פרק 30 שאלות). שאלות מסוג פ.ט.ל אינן מופיעות עוד במבחן, וכמותן שאלות בנושא מילים וביטויים.

פרקי האנגלית בעוד במתכונת הישנה עמד מספר השאלות על 27, כיום עומד מספרן על 22 בלבד. מספר השאלות בנושא הבנת הנקרא נותר בעינו, ואילו מספר השאלות בנושא ניסוח מחדש עומד כיום על 4 שאלות בסך הכול. מספר השאלות בנושא השלמת משפטים קטן אף הוא, ועומד כיום על 8 שאלות. גם פרק הזמן המוכתב לפרק אנגלית הצטמצם, והוא עומד כיום על 20 דקות.

↑ בחזרה לראש העמוד

פסיכומטרי באינטרנט

בשונה ממכוני ההכנה, שמעדכנים את ספרי הלימוד שהם מציעים לעתים רחוקות יותר, ערכת הסימולציות שלנו מתעדכנת באופן שוטף ורציף, כך שהחומרים שלנו הם המעודכנים ביותר בשוק. לפרטים נוספים ולרכישת ערכת הכנה מקיפה למבחן פסיכומטרי אונליין לחצו כאן.

למדו עוד על:
הכנה לפסיכומטרי
תרגול פסיכומטרי אונליין
מבנה הבחינה
מטלת החיבור
לימוד עצמי לפסיכומטרי
מבחן פסיכומטרי לדוגמא חינםלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לפרק האנגלית
תרגול מבואות וסימולציות אונליין
הכנה לפרק הכמותי
תרגול סימולציות אונליין
התמודדות עם חרדת בחינות
לכל ערכות התרגול למפע"ם
הכנה לכתיבת חיבור
לכל ערכות התרגול לפסיכומטרי


מבחני דוגמא בחינם
אנגלית בפסיכומטרי לדוגמא
מבחן פסיכומטרי לדוגמא


ממליצים
"אני מאד מרוצה מהאתר שלכם, למדתי אצלכם הכנה למבחן תיל למכללות והבחינות וההסברים עזרו לי מאוד, ולמדתי למבחן אמי"ר וגם הצלחתי מאוד בזכותכם לשפר את הידע שלי."
נבחנה במבחן תיל ובמבחן אמיר, אוגוסט 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id