מה כוללת ההכנה?

 • פגישה אישית עם פסיכולוג מומחה
 • משך הפגישה שעה וחצי
 • שיחה פתוחה להעלת חששות וקשיים
 • קבלת כלים להתמודדות עם חרדת בחינות
 • תרגילים להורדת לחץ בבית ובזמן תרגול
 • הכנה מנטלית לבחינה הפסיכומטרית

חרדת בחינות

לעתים קרובות נבחנים פונים אלינו לקראת יום הבחינה בבקשה שנעזור להם להפחית את רמת המתח והחרדה שהם חווים. הניסיון שלנו מלמד שרוב הנבחנים חשים רמות שונות של מתח וחרדה לקראת הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לציין שאין אפשרות לקבל הקלות בפסיכומטרי עקב חרדת בחינות, אך עם זאת הניסיון שלנו מלמד שאפשר בהחלט להתמודד עם התחושות הללו בעזרת שיטות פשוטות וקלות ליישום, המצריכות רצון טוב, כושר התמדה ואמונה ביכולת שלנו להתגבר על התחושות הלא נעימות.


דרכי התמודדות עם חרדת בחינות לקראת הבחינה הפסיכומטרית

את השיטות אשר מסייעות להירגע ולהתמודד עם הלחץ אפשר לחלק לקטגוריות שלהלן:

  • שינוי דפוס חשיבה – טכניקות שנועדו לשנות דפוסי חשיבה שגויים של נבחנים, שמובילים להעצמת תחושת הלחץ והחרדה מן המבחן. הנחת היסוד היא שהחוויה הגופנית שהנבחנים חווים נסמכת על הטיות חשיבה שליליות, ולכן תיקון אותן הטיות יוביל בהכרח לשיפור החוויה הגופנית ולהתרגעות המיוחלת.
  • ביופידבק – טכניקות שנועדו לאפשר לנבחנים לשלוט טוב יותר בגופם ובחוויה הגופנית המידית. טכניקות אלו יסייעו לנבחנים להסדיר את קצב הלב, למנוע מצב של היפר-ונטילציה, להפחית את מתח השרירים ואף לשנות את אופיים של גלי המוח, וכך לשנות את המצב הנפשי ולהוביל לרגיעה ולשלווה פנימית.
  • דמיון מודרך – טכניקות שנועדו לאפשר לנבחנים לתרגל בתנאים בטוחים ונינוחים את מה שעתיד להתרחש ביום הבחינה ובימים שלאחריו. טכניקות אלו מושתתות על הרעיון שהמחשבה בוראת מציאות ומסוגלת להשפיע על האופן שבו אנו חווים את האירועים ואת ההתרחשויות בחיינו. והיות שיש בכוחנו לשלוט במחשבות שלנו, הרי יש בכוחנו לשלוט במציאות שלנו.

פגישת הכנה לפסיכומטרי עם פסיכולוג

פגישת ההכנה עם הפסיכולוג במכון כוללת הכרות והבנה של גורמי הלחץ והחרדה השונים כמו גם הכרות ותרגול של דרכי ההתמודדות. אחת ממטרות הפגישה היא להבין יחד איתכם מה הם גורמי הלחץ הייחודים לכם, מה מקורם ואיך הם באים לידי ביטוי ברמה התפקודית במהלך ההכנה שלכם לפסיכומטרי. מטרה נוספת היא לזהות מה הן דרכי ההתמודדות האפקטיביות ביותר עבורכן ובהתאם לכך לצייד אתכם בכלים המתאימים שיסיייעו לכם לתפקד בצורה המיטבית במהלך ההכנה לפסיכומטרי וביום הבחינה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.