כל עבודה בהישג ידך
 

טיפים לדינמיקה קבוצתית

עומדים לעבור דינמיקה קבוצתית? מתלבטים אם "להנמיך פרופיל", לשמור על אווירה נעימה ולשתף פעולה למען הצלחת הקבוצה או להוכיח את כישורי המנהיגות והניהול שלכם גם במחיר של השתלטות על הפעילות? למדו מהי מטרת הדינמיקה הקבוצתית, מה הם מחפשים במועמדים ואיך לזכות בהערכה גבוהה.

מהי המטרה של הדינמיקה הקבוצתית?

מטרת תרגיל הדינמיקה הקבוצתית היא לבחון את התנהגותו של היחיד ואת ההתאמה של כישוריו החברתיים לתפקיד. כלומר, הצלחת הקבוצה חשובה, אך ההתנהלות האישית במהלך ההערכה חשובה אף יותר.

דינמיקה קבוצתית - מה עלול להכשיל אותי?

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התפקוד במהלך דינמיקה קבוצתית הוא הלחץ במהלך הדיון. קבוצה יכולה להיות מקום מגונן ותומך; כשאנו בקבוצה תומכת, במשפחה, בין חברים, אנו לרוב חשים ביטחון. אנו לא לבד, יש לנו עם מי להתייעץ, ממי לקבל עזרה. בקבוצה תומכת יש כללים וחוקים. כשהכללים ברורים נבחנים יודעים איך להתנהג, כיצד לפתור קונפליקטים.

אולם, כללים אלה לא חלים על דינמיקה קבוצתית. בדינמיקה קבוצתית אין סמכות מוסכמת, והנבחן חש חוסר ביטחון, קיים חשש שתשתרר אנרכיה, מתיחות, ומאבקי כוח. הסמכות היחידה בדינמיקה קבוצתית היא של הבוחנים שמנהלים את התרגיל, אך הם אינם חלק מהקבוצה הם מייצגים את הארגון מעל לקבוצה, ולמעשה בתוך הקבוצה עצמה אין סמכות מוגדרת, אין מי שהוכר כמנהיג, אין חוקים, כל הנבחנים שווים. חסר לקבוצה מנהיג פורמאלי מוסכם. כשאין סמכות מקובלת שקובעת מה לעשות, כשאין כללים מוסכמים, המתח בקבוצה עולה.

מצב הלחץ מתחזק גם בשל העובדה שלעתים:
  • חלק מהנבחנים, בשל תחושת הלחץ מגיבים בשתלטנות ותוקפנות. דבר שמגביר את תחושת הלחץ.
  • חלק אחר של הנבחנים יגיב במבוכה והסתגרות, בתחושה שאין להם רצון לתרום באווירה כל כך מתוחה, שמרכז הערכה אינו מאפשר להם להביע את יכולתם האמיתית, שהאנשים הכוחניים לא מאפשרים להם להשתתף.
איך לצלוח את המכשולים שטמונים בדינמיקה קבוצתית?
ההכנה לדינמיקה קבוצתית מפחיתה את רמת הלחץ ומאפשרת להגיע למבחן יותר רגוע וממוקד. כשרמת הלחץ יורדת, היכולת לפעול באופן ענייני משתפרת, זה היתרון הגדול של הכנה לדינמיקה קבוצתית. למדו עוד על הכנה לדינמיקה קבוצתית


↑חזור לתחילת העמוד

טיפים להתנהלות בדינמיקה קבוצתית

  • נבחן שסגנונו אסרטיבי והחלטי, שרעיונותיו מתקבלים, שתרומתו לקבוצה משמעותית, יוערך כמתאים לניהול.
  • נבחן שהתנהגותו ידידותית, מתחשבת ונעימה, אך חסרה כוח השפעה, יוערך כמתאים לתפקיד איש צוות, ופחות לתפקיד ניהולי.
  • נבחן שמתנהג בתוקפנות ושתלטנות יוערך כמועמד שמתקשה לפעול בחברת אנשים. הוא לא יומלץ לתפקידי צוות, ולעיתים ייפסל גם לתפקידים אחרים.
  • נבחן שיציג מעורבות נמוכה, לא יומלץ לתפקידי ניהול, ייתכן כי נבחן כזה יומלץ לתפקידים טכניים, למשל, תפקיד כבודק תוכנה בחברת היי-טק.

לימדו עוד על:
דינמיקה קבוצתית ראיון עבודה
מבחני אישיות קורות חיים
מבחנים פסיכוטכניים


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה אישית ומלאההכנה לדינמיקה קבוצתית

מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
"להכנה יש חשיבות גבוהה לפני המבחן. היא עוזרת לנבחן לדעת מה יהיה בערך במבחן הן בחלק האישי והן בחלק הפסיכוטכני"
נבחן לתפקיד מהנדס, באדם מילא  – מאי 2017
"המדריכים נהדרים וכך גם נותני השירות, אמליץ בחום!"
נבחן באדם מילא  – מאי 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id