כל עבודה בהישג ידך
 

יום המאה – הכנה מקיפה למבחנים ולהרצאות

הזמינו אותך ליום המאה?
יום המא"ה (מיון, איתור והתאמה) מאפשר לכם הזדמנות נוספת להראות כישורים ויכולות אישיות, שלא באו לידי ביטוי במסגרת הצו הראשון. התוצאות שתקבלו ביום המאה יצטרפו לנתונים שצברתם בצו הראשון ויפתחו בפניכם מגוון של תפקידים. 
ערכת ההכנה של מכון נועם ליום המאה כוללת הסברים, טיפים, סימולציות, הצגה עצמית, ראיון ומבחנים פסיכוטכניים.  

רוצים ללמוד עוד על יום המא"ה? לחצו כאן.  


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "ההכנה הייתה קצת יותר קשה מהיום עצמו, אבל בזכותה הצלחתי לענות על כל השאלות. ההכנה שלכם עזרה לי מאוד, תודה רבה!!!"

הכנה ליום המאה, ינואר 2018


 

ההכנה ליום המא"ה כוללת:

 • ערכת הכנה אונליין  – התרגול כולל ערכת מבחנים באינטרנט ובה כל המבחנים הפסיכוטכניים הכלולים ביום המיון. אפשר לתרגל בערכת ההדרכה באינטרנט באופן מתוזמן ובאופן מודרך מספר רב של פעמים וכן לקבל משוב על ההתקדמות בציונים באמצעות הדו"חות המוצגים במערכת.
 • ערכת הכנה אונליין והדרכה במכון – בנוסף לערכת ההכנה באינטרנט תוכלו להגיע להדרכה אישית עם מאבחנת מצוות מכון נועם ובה תודרכו על אופן הצגה עצמית, התמודדות עם סימולציות זוגיות, כיצד ניתן להתכונן ולהעביר פרזנטציה וכן תעברו על סדר היום ותקבלו טיפים ודגשים בנוגע למבחנים הפסיכוטכניים. 
  |  
להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
 
 

מה זה יום המא"ה?  


 • יום המיון התעסוקתי או פרויקט המא"ה (מיון איתור והתאמה) הינו פרויקט שמטרתו לבצע מיון טוב יותר של תומכי הלחימה בטרם גיוסם, לצורך התאמה מירבית בשיבוץ.
 • בצה"ל הגדירו כ-7 סביבות עבודה ובהן סביבת טיפול בפרט, סביבת מנהל וארגון, סביבת טכני הפעלה, סביבת הדרכה, סביבת שדה ועוד. סביבות העבודה נבחנות במספר פורמטים ובהם: מבחנים במחשב, מבחנים מול מאבחנת, הרצאה בפני קהל ועוד. 
 • כל אחד מהתפקידים בצה"ל משויך לשתי סביבות עבודה: סביבת עבודה ראשית ומשנית. לדוגמא: תפקיד מש"קית ת"ש הינו סביבה ראשית של טיפול בפרט וסביבה משנית של ניהול וארגון. תפקיד של מדריכת חי"ר הינו תפקיד שהסביבה הראשית שלו היא סביבת הדרכה והסביבה המשנית שלו היא סביבת שדה.
 • ביום המיון ישנם מבדקים הבודקים התאמה של המלש"ב (מועמד לשירות ביטחון) לכל אחת מסביבות העבודה, כך שבסופו של היום מקבל המועמד ציון בין 1 ל-5 בכל סביבה, ועל בסיס התאמה זו יופנה לשיבוץ. 


מי מזומן ליום המא"ה?

 • ליום המיון מוזמנות כל הבנות, גם כאלה שרוצות להיות לוחמות.
 • בנים יחידים, בנים בעלי פרופיל עורפי (64 ומטה) ובנים למשפחות שכולות יקבלו זימון ליום המא"ה.
 • תהליך המיון מתחיל בכיתה י"א, לאחר ביצוע מבחני הצו הראשון.

מה עושים ביום המא"ה?

 • יום המיון אורך כ-7 שעות. היום מתחיל בשעה 8:30 אך רצוי להגיע לפני השעה 8:00 עם מים, כריך ופרי. חשוב גם להביא תעודה מזהה ואת הזימון שקיבלתם.
 • לאחר הקליטה והחלוקה לקבוצות תעברו תחנות שונות עם משימות אישיות וקבוצתיות, עליהם יש פירוט נרחב בערכת האינטרנט שלנו.

מה אומרים הציונים שמקבלים ביום המאה?

ב-6 התחנות השונות אותן תעברו ביום המיון, תצברו מגוון של ציונים. תחנה מסוימת ביום המא"ה יכולה לבחון יכולת אחרת מזו שחשבתם שהיא בוחנת, או שהיא יכולה לבדוק מספר יכולות במקביל. לכן חשוב להשקיע בכל התחנות ביום המא"ה!

בתום יום המבחנים, תוכלו לראות דרך אתר מיט"ב ציונים ב-10 תחומים עליהם נבחנתם לאורך היום: יחסי אנוש, פיקוד, ניהול וארגון, הדרכה, עבודת צוות, הפעלה טכנית, שדה, עיבוד מידע, אחזקה טכנית וקשב מתמשך.

הציונים ניתנים בסולם של 1 עד 5, כשציון 5 הינו הציון הגבוה ביותר שניתן לקבל עבור תחום מסוים ואילו ציון 1 הוא הציון הנמוך שאפשר לקבל בעבורו.

במסגרת ההכנה במכון נועם עובדים על מגוון יכולות, כגון: יחסי אנוש, הדרכה, עיבוד מידע ועוד. 


  
איפה מתקיימים המיונים?

 • ימי המיון למיון התעסוקתי מתקיימים בתל אביב ובירושלים, על פי הזימון במכון אדם מילא. למדו עוד על אדם מילא.


ליום המא"ה אפשר וכדאי להתכונן, הכנה נכונה ליום המיון תשפיע על התפקיד אותו תבצעו בזמן שירותכם הצבאי. רכשו את ערכת ההכנה אונליין או צרו קשר עם שירות הלקוחות שלנו 03-5377361.למדו עוד על:


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
כל ערכות ההכנה לצהל
ערכת הכנה ליום המאה
ערכת הכנה והדרכה ליום המאה 


מבחני דוגמא בחינם
מבחן יום המאה לדוגמא
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
תודה רבה לכם עזרתם לי מאוד והדפ"ר שלי מאוד טוב!!
צו ראשון, מרץ 2015 – הכנה לדפ"ר
קבא 56 דפר 90! יכול להגיד שההכנה תרמה המון תודה רבה!
צו ראשון, אוגוסט 2015 – הכנה לדפ"רמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id