מה כוללת ההכנה?

 • מבחנים ייחודים ליום המא"ה: ניתוח גרפים וטבלאות, חיבור צורות תלת מימד ועוד.
 • זריזות ודיוק: מבחנים הכוללים מיון תווים, שמות ומספרים תחת לחץ זמן, ממש כמו ביום הבחינה.
 • סדר יום וטיפים: מידע מפורט עם כל מה שאתם צריכים לדעת על יום המא"ה! כולל חומר תיאורטי להכנה להרצאה, למשימות הקבוצתיות ולמשימות האישיות מול המאבחנים

 • תרגול מתוזמן המדמה את יום המבחנים. 
 • תרגול מודרך המלווה הסברים וטיפים לפתרון.
 • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה.
 • השימוש בערכה זמין 24/7 מכל מחשב, סמארטפון וטאבלט.

יום המא"ה (מיון, איתור והתאמה) מאפשר לכם הזדמנות נוספת להראות כישורים ויכולות אישיות, שלא באו לידי ביטוי במסגרת הצו הראשון. התוצאות שתקבלו ביום המא"ה יצטרפו לנתונים שצברתם בצו הראשון ויפתחו בפניכם מגוון של תפקידים. 

ערכת ההכנה של מכון נועם ליום המאה כוללת הסברים, טיפים, סימולציות, הצגה עצמית, ריאיון ומבחנים פסיכוטכניים.  

ההכנה ליום המא"ה כוללת:

לבחירתכם לרכישה ערכת הכנה אונליין בלבד או ערכת הכנה אונליין + הדרכה אישית במכון עם מאבחנת פסיכוטכנית:

  • ערכת הכנה אונליין  – התרגול כולל ערכת מבחנים באינטרנט ובה כל המבחנים הפסיכוטכניים הכלולים ביום המיון התעסוקתי. אפשר לתרגל בערכת ההדרכה באינטרנט באופן מתוזמן ובאופן מודרך עם הסברים מפורטים וטיפים לפתרון, וכן לקבל משוב על ההתקדמות בציונים באמצעות הדו"חות המוצגים במערכת.
  • ערכת הכנה אונליין והדרכה במכון נועם נוסף על ערכת ההכנה באינטרנט, תוכלו להגיע להדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית מצוות מכון נועם. במהלך ההדרכה תתודרכו על אופן הצגה עצמית, התמודדות עם סימולציות זוגיות, כיצד ניתן להתכונן ולהעביר פרזנטציה, תעברו על סדר היום ותקבלו טיפים ודגשים בנוגע למבחנים הפסיכוטכניים. 

מהו יום המא"ה?

  • יום המיון התעסוקתי או פרויקט המא"ה (מיון איתור והתאמה) הוא פרוייקט שמטרתו למיין את תומכי הלחימה בטרם גיוסם, לצורך התאמה מירבית בשיבוץ.
  • בצה"ל הגדירו כ-7 סביבות עבודה ובהן סביבת טיפול בפרט, סביבת מנהל וארגון, סביבת טכני הפעלה, סביבת הדרכה, סביבת שדה ועוד. סביבות העבודה נבחנות במספר פורמטים כגון מבחנים במחשב, מבחנים מול מאבחנת והרצאה בפני קהל.
  • כל אחד מהתפקידים בצה"ל משוייך לשתי סביבות עבודה: סביבת עבודה ראשית ומשנית. למשל, תפקיד מש"קית ת"ש הוא סביבה ראשית של טיפול בפרט וסביבה משנית של ניהול וארגון. תפקיד של מדריכת חי"ר הינו תפקיד שהסביבה הראשית שלו היא סביבת הדרכה והסביבה המשנית שלו היא סביבת שדה.
  • ביום המיון ישנם מבדקים הבודקים התאמה של המלש"ב (מועמד לשירות ביטחון) לכל אחת מסביבות העבודה, כך שבסופו של היום מקבל המועמד ציון בין 1 ל-5 בכל סביבה, ועל בסיס התאמה זו יופנה לשיבוץ. 

"ההכנה הייתה קצת יותר קשה, אבל בזכותה הצלחתי לענות על כל השאלות."

 

עברה הכנה במכון נועם ליום המאה, ינואר 2018


מי מזומן ליום המא"ה?

ליום המיון מזומנות כל הבנות, גם כאלה שמעוניינות להיות לוחמות. בנים יחידים, בנים בעלי פרופיל עורפי (64 ומטה) ובנים למשפחות שכולות יקבלו זימון ליום המא"ה.

תהליך המיון מתחיל בכיתה י"א, לאחר ביצוע מבחני הצו הראשון.


מה עושים ביום המא"ה?

  • יום המיון אורך כ-7 שעות. היום מתחיל בשעה 8:30 אך רצוי להגיע לפני השעה 8:00 עם מים, כריך ופרי. כמו כן, חשוב להביא תעודה מזהה ואת הזימון שקיבלתם.
  • לאחר הקליטה והחלוקה לקבוצות תעברו בתחנות שונות ותבצעו משימות אישיות וקבוצתיות, עליהן פירטנו באופן נרחב בערכת האינטרנט שלנו.

מה משמעות הציונים שמקבלים ביום המא"ה?

ב-6 התחנות השונות אותן תעברו ביום המיון, תצברו מגוון של ציונים. תחנה מסוימת ביום המא"ה יכולה לבחון יכולת שונה ממה שחשבתם שהיא בוחנת, או שהיא יכולה לבדוק מספר יכולות במקביל. לכן חשוב להשקיע בכל התחנות! 

בתום יום המבחנים, תוכלו לראות דרך אתר מיטב ציונים ב-10 תחומים עליהם נבחנתם לאורך היום: יחסי אנוש, פיקוד, ניהול וארגון, הדרכה, עבודת צוות, הפעלה טכנית, שדה, עיבוד מידע, אחזקה טכנית וקשב מתמשך. 

הציונים ניתנים בסולם של 1 עד 5, כשציון 5 הינו הציון הגבוה ביותר שניתן לקבל עבור תחום מסוים ואילו ציון 1 הוא הציון הנמוך שאפשר לקבל בעבורו. 

במסגרת ההכנה במכון נועם עובדים על מגוון יכולות, כמו יחסי אנוש, הדרכה ועיבוד מידע.


איפה מתקיימים המיונים?

ימי המיון למיון התעסוקתי מתקיימים בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע, על פי הזימון במכון אדם מילא.

ליום המא"ה אפשר וכדאי להתכונן. הכנה נכונה ליום המיון תשפיע על תפקידכם בשירות הצבאי.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
loading..
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.