כל עבודה בהישג ידך
 

מבחן מימ"ד - שאלות נפוצות

רוצים להתקבל למכינה קדם-אקדמית? ביקשו מכם לגשת למבחן מימ"ד? תוהים מהו מבחן מימ"ד? לשם מה הוא נחוץ? מה ההבדל בינו ובין פסיכומטרי? ריכזנו בעבורכם את כל התשובות לשאלות שלכם בנוגע למבחן מימ"ד.

מה זה מבחן מימ"ד?
האם לגשת למימ"ד או לפסיכומטרי?
האם כדאי להתכונן לבחינה?


מה זה מבחן מימ"ד?

מימ"ד הוא מבחן ידע ממוחשב לקבלה למכינות קדם-אקדמיות. ציוני הבחינה משמשים גורם משפיע בשיבוץ מועמדים למכינה קדם-אקדמית ובבניית תכנית אישית בעבורם. הבחינה נערכת מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, אך למרות זאת מועדי הבחינה וההרשמה אליה תלויים במכינות עצמן.
הידע הנבדק במבחן הוא בשלושה תחומים: אנגלית, עברית ומתמטיקה. במבחן 8 פרקים (לפחות 2 פרקים בכל נושא), המכילים שאלות רב-ברירה בנושאים הרלוונטיים.
חשוב להדגיש כי קהל היעד של הבחינה הוא מועמדים למכינות קדם-אקדמיות, כלומר מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למוסדות הלימוד מסיבות שונות ורוצים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם באמצעות שיפור בגרויות או השלמת בגרויות.

מימ"ד או פסיכומטרי?

בחינת מימ"ד והבחינה הפסיכומטרית דומות במבנה שלהן ובסוג השאלות שיש בהן, אך מדובר בשתי בחינות שונות לגמרי. בעוד הבחינה הפסיכומטרית נועדה לאפשר קבלה ללימודים אקדמיים, מטרת מבחן מימ"ד היא קבלה למכינה קדם-אקדמית. המכינות הקדם-אקדמיות מיועדות למועמדים שאין להם תעודת בגרות או לכאלו המעוניינים לשפר את ציוניהם, ומסיבה זו מבחן מימ"ד הוא מבחן קל יותר מהמבחן הפסיכומטרי, אשר מהווה ציון משלים למועמדים שיש להם בגרות מלאה.
על פי רוב בוגרי מכינות קדם-אקדמיות נדרשים לגשת לפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים, ועל כן עלולה להיווצר אצלם התחושה שמדובר ב"עבודה כפולה". לפיכך חשוב להבין את הבדלי הרמות בין שתי הבחינות לפני ההרשמה כדי להחליט איזו בחינה מתאימה לכם יותר בשלב זה. אם אין לכם בגרות מלאה, ייתכן שהבחינה הפסיכומטרית תהיה קשה מדי בשבילכם בשלב זה, ועל כן מומלץ שתיגשו למבחן מימ"ד. לאחר הלימודים במכינה, אשר יקנו לכם ידע רלוונטי, תוכלו לגשת לפסיכומטרי.


מבחן מימ"דמבחן פסיכומטרי
מטרת הבחינהקבלה למכינות קדם-אקדמיות והתאמת תכנית לימודים אישית במכינה. 
ציון המכינה מהווה חלופה לציוני הבגרות
קבלה ללימודים אקדמיים. שקלול של ציון זה עם ציוני הבגרות יוצר "ציון קבלה"
סוג הבחינהממוחשבת. מבחן אמריקאיבחינה בכתב, מבחן אמריקאי
נושאים מתמטיקה, אנגלית ועבריתחשיבה כמותית, אנגלית וחשיבה מילולית
מספר פרקים 8 פרקים8 פרקים + מטלת חיבור
משך210 דקות (3.5 שעות)
190 דקות (3 שעות ו-10 דקות)
רמת ידע נדרש למבחןכיתה ט'-י'3 יחידות לימוד
קהל יעדמועמדים למכינות קדם-אקדמיותמועמדים ללימודי תואר ראשון

↑ בחזרה לראש העמוד

האם כדאי להתכונן למימ"ד?

בהחלט כן. מבחן מימ"ד הוא מבחן ידע בתחומים מתמטיקה, אנגלית ועברית. על פי רוב הנבחנים לא עסקו בנושאים אלו זמן רב ועל כן הם אינם מתורגלים או זוכרים כיצד יש לגשת אל השאלות. תרגול טרם הבחינה תורם ל"הסרת חלודה", להכרת נושאי הבחינה ולחיזוק תחומים חלשים. כמו כן הכנה למבחן מימ"ד באמצעות סימולציות של הבחינה תורמת לתחושת הרוגע בזמן בחינת האמת ולהורדת רמת החרדה.
כדי להתכונן לבחינה יצרנו בעבורכם ערכת תרגול אונליין, הכוללת 3 סימולציות מלאות של מבחן מימ"ד. כל השאלות מלוות בתשובות, בהסברים מפורטים ובטיפים לפתרון.
למידע נוסף אודות מבחן מימ"ד - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:


↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
סימולציות מלאות למימ"ד

מבחני דוגמא בחינם
מבחן מימ"ד לדוגמא


ממליצים
"ברצוני להודות לכם על כל העזרה למבחן יעל. המבחן עבר טוב, הכל היה כפי שאמרתם לי. תודה גדולה."
תלמידת קורס הכנה אישית למבחן יעל - אפריל 2015
"כמובן שאמליץ לחברי לעבור הכנה דומה ולקנות ערכה אינטרנטית. רק בזכות הערכה קבלתי ציון גבוה. תודה רבה."
מועמדת שעברה בהצלחה מיונים למכללת הדסה, יוני 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id