כל עבודה בהישג ידך
 

לימודי עיצוב ואומנות במכון אבני - הכנה למבחן הצורני ולראיון הקבלה

רוצים ללמוד עיצוב או אומנות במכון אבני?
מכון אבני לעיצוב ואמונות בתל אביב הינו בית ספר ותיק ללימודים בתחום ומציע לימודי תעודה בתחומים תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב תעשייתי, עיצוב ואדריכלות פנים, עיצוב אופנה ואומנות. בנוסף, מציע המכון מסלול משולב לתואר ראשון בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. על מנת להתקבל ללימודים תדרשו לעבור מבחני כניסה מעשיים, מבחן עיוני, מבחן צורני, ראיון אישי ולהציג תיק עבודות.


  "הכנה לראיון הייתה טובה מאוד, הבנתי בבירור אילו נקודות כדאי לי לשפר ואיך מומלץ לנהוג בראיון".
מועמדת שביצעה הכנה לראיון, דצמבר 2015

מה כוללת ההכנה של מכון נועם?

הכנה למבחן הצורני


 • ערכת הכנה אונליין הכוללת שאלות ומבחנים לתרגול בנושאי צורות וראייה מרחבית.
 • כל שאלה מלווה בהסברים מפורטים וטיפים לפתרון.
 • ניתן לתרגל בהגבלת זמן, לדימוי הבחינה.
 • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה במספר הפעמים.
 • הערכה זמינה 24 שעות 7 ימים בשבוע, ונגישה מכל מכשיר ודפדפן.
 • בתום התרגול מופק דוח ציונים חכם שהמאפשר לעקוב אחר השיפור לאורך התרגול.


הכנה לראיון הקבלה


הדרכה אישית בת שעה וחצי עם מדריך מקצועי לקראת ראיון הקבלה ללימודים במכון אבני. במהלך ההדרכה תבצעו סימולציה של ראיון הקבלה, כשהמדריך מדמה את המראיין. לאחר הסימולציה תקבלו משוב מפורט אודות שפת הגוף שלכם ותוכן תשובותיכם בראיון. המדריך ידגיש בפניכם נקודות לשיפור ולשימור לקראת הראיון במכון אבני וייתן לכם טיפים ודגשים.

תנאי קבלה למכון אבני


במכון אבני, בניגוד למוסדות אחרים, ניתן להגיש מועמדות לכל מחלקה ומתקיימת גמישות רבה במעבר בין מחלקות. במידה ועברתם את תהליך המיון והתקבלתם, תוכלו לעבור לאיזו מחלקה שתבחרו מבלי לעבור תהליך מיון נוסף.
תהליך המיון כולל פגישת יעוץ אישית בה יספרו לכם על המסלולים השונים ויספרו לכם על מבחן הבית שדורשת כל מחלקה. לאחר מכן, תתחילו בתהליך המיון. על מנת להתקבל ללימודים במכון אבני, תדרשו לעמוד בתנאים הבאים:
 1. תעודת בגרות
 2. מבחני כניסה הכוללים:
  • מבחן ברישום
  • מבחן עיוני בנושא ניתוח יצירות וידע כללי באמנות ועיצוב
  • מבחן צורני
  • מבחן מחלקתי בהתאם למחלקה אליה מתמיינים
 3. הצגת תיק עבודות
 4. ראיון אישי

שלבי הקבלה ללימודים במכון אבני


באופן כללי, מתחלק הליך הקבלה לשני שלבים: מבחן מעשי וועדת קבלה.

שלב א' - מבחן מעשי
בשלב הראשון, תתבקשו להגיע למבחן מעשי. מטרת המבחן המעשי היא לבחון האם קיים אצלכם הבסיס ללימוד העולם המקצועי. המבחן נמשך כ-5 שעות וכולל חמישה חלקים, ארבעה חלקים כלליים המשותפים לכל המחלקות והחלק החמישי ייחודי לכל מחלקה:

חלק 1 - מבחן ידע כללי על עולם האומנות. חלק זה בודק את הרקע שאיתו אתם מגיעים, השאלות כוללות שאלות כלליות על עולם האמנות במקביל לשאלות ממוקדות באמנים, תקופות ויצירות חשובות.
חלק 2 - ניתוח שתי יצירות אומנות. חלק זה בודק את הכושר המילולי שלכם, אוצר המילים, יכולת הניתוח והיכולת שלכם להבחין בפרטים חשובים ביצירה.
חלק 3 - מבחן קומפוזיציה. בחלק זה יתנו לכם 4 מושגים מופשטים: אהבה, שנאה, מתח ושמחה. יהיה עליכם לתאר כל אחד מהנושאים על גבי בריסטול לבן באמצעות דבק, מספריים ודפים צבעוניים.
חלק 4 - רישום אובייקט. בחלק זה של המבחן תתבקשו לרשום אובייקט שיוצב במרכז החדר באמצעות עפרון פחם.
חלק 5 - מחלקתי. בחלק זה, כל מחלקה עושה מבחן מעט שונה. עשויים לבקש מכם לעשות מבחן של ראיה תלת מימדית אם אתם מעוניינים בלימודי עיצוב תעשייתי או לעצב פונטים ייחודיים ולהעתיק אותם אם ברצונכם להתקבל למחלקה לתקשורת חזותית. בכל מקרה, חשוב להפגין מוטיבציה ויכולות גבוהות בחלק המחלקתי.

שלב ב' - וועדת קבלה
אם הצלחתם לעבור את השלב הראשון, תקבלו זימון לוועדת הקבלה המחלקתית, בהתאם למחלקה אליה הגשתם מועמדות. לקראת הוועדה, תתבקשו להכין עבודה בבית.
מכון אבני אינם דורשים תיק עבודות מהוקצע אלא מעוניינים שתציגו עבודות שונות שעשיתם במהלך השנים שמשקפות את היכולות הויזואליות והיצירתיות שלכם יחד עם העבודה שתתבקשו להכין בבית.

אודות מכון אבני

מכון אבני ממוקם בתל אביב וניתן ללמוד בו אחד ממגוון מקצועות העיצוב: אמנות, תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה ואדריכלות פנים. המכון הינו מוסד ללא כוונת רווח והוא מתוקצב על ידי המדינה ומציע לתלמידיו שכר לימוד אוניברסיטאי.
מכון אבני משתף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה בכדי לאפשר לסטודנטים לקבל תואר אקדמי של האוניברסיטה הפתוחה. בנוסף, בשלוש מחלקות: תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי ועיצוב תקשורת אינטראקטיבית, ניתן לבחור במסלול לימודים לתעודת הנדסאי.
למידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם מכון אבני בטלפון: 03-6817080

↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול למבחן הצורני לאבניהדרכה לראיון קבלה לאבני

מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם לעיצוב


ממליצים
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id