כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(11) קראו עוד

חומר הלימוד הכלול בערכת ההכנה

אוצר מילים לפרק האנגלית הפסיכומטרית

במסגרת קורס ההכנה מסופק לתלמיד מאגר של 650 מילים, ניבים וביטויים. צוות הפיתוח של מכון נועם בחר אותן בקפידה לאחר שמצא שהן מופיעות בתדירות גבוהה בפרקי האנגלית בפסיכומטרי. שינון לא ממוקד של מילים קשות וזניחות, אשר קיים סיכוי קלוש להיתקל בהן במבחן לא יועיל רבות להליך הלמידה. במקום זאת, עדיף להתמקד בלמידת מילים וביטויים רלוונטיים.

← למדו עוד על אוצר המילים בבחינה

חוברת הקורס

אורכה של החוברת המלווה את שיעורים הוא 150 עמודים. החוברת משמשת את המורה והתלמיד לאורך השיעורים, ומכילה תרגולים נוספים לבית. החוברת מספקת מערך הסברים מפורט על מבנה פרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, סוגי השאלות ושיטת עבודה מומלצת לכל שאלה, הזמן המוקצה לכל פרק, מסיחים נפוצים ומאגר של יותר ממאה שאלות לתרגול בפורמט המבחן. כמו כן, החוברת כוללת הסברים מקיפים וכ-200 שאלות לתרגול בנושאי דקדוק ותחביר, אשר רלוונטיים למבחן, כגון מבנה המשפט, חלקי דיבר, סדר המילים בשפה האנגלית, מבנים אשר אינם קיימים בעברית וכללי הגייה.

16 פרקי אונליין מלאים

הקורס מספק לתלמידים גישה ל-16 פרקי תרגול אונליין. ניתן לבצע את התרגול תחת מגבלת זמן, כפי שמתרחש במבחן בפועל, או בלעדיה. כל פרק מכיל הסברים מפורטים לכלל השאלות. המערכת מאפשרת לתלמיד לגלות דפוסי טעויות שאופייניים לו, על ידי תחקור ביצועיו. הבנת מקורה של כל טעות מביאה לשיפור הביצועים. 

ערכת הדרכה מקוונת

פרט לפרקי התרגול, התלמיד מקבל גישה למערכת הדרכה אונליין, הכוללת הסברים מקיפים, תרגול נוסף (המובא בפורמט של מקבצי שאלות ושאלות בודדות) ויחידות משחקי מילים המאפשרות למידה אטרקטיבית ומאתגרת של אוצר המילים.


"המדריכה מדהימה, בקיאה בחומר ואנגלית ברמה הכי גבוהה שיש. מקצועית וסבלנית, אכפתית ורואה כוונה לעזור להגיע לתוצאות. נתנה לי ביטחון רב לקראת המבחן!"

 

נבחנה באמיר"ם, יולי 2021


תכני קורס האנגלית לפסיכומטרי

היכרות עם פרק האנגלית בפסיכומטרי

היכרות מוקדמת עם המבחן מסייעת לתלמיד להתכונן לאתגר הניצב בפניו. דוגמאות לשאלות שמקבלות מענה: מהו מבנה הפרק? מה משך הזמן שאורך כל פרק? מהו טווח הציונים? מהי משמעות הציון? מתי מתקבל הציון? איזה ציון יזכה אותי בפטור מלימודי אנגלית במהלך התואר? כיצד ניתן לקבל התאמות בבחינה, ואילו התאמות ניתן לקבל?

שלושת סוגי השאלות בפרק האנגלית בפסיכומטרי

ישנם שלושה סוגי שאלות בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית: שאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. הקורס מקנה ידע בנוגע למספר השאלות מכל סוג המופיע בכל פרק, האם מספר השאלות מכל סוג משתנה או קבוע, סדר השאלות כפי שהוא מובא במבחן: באיזה סוג שאלות נפתח המבחן? מה הם הפרמטרים לפיהם מסודרות השאלות? האם רמת הקושי בכל פרק קבועה, או עולה ככל שמתקדמים בפרק? האם רמת הקושי עולה מפרק לפרק?

שיטת העבודה היעילה ביותר לפתרון כל אחד מסוגי השאלות בפרק האנגלית בפסיכומטרי

יש לגשת באופן שונה לכל סוג שאלה במבחן. לדוגמא, בשאלות השלמת המשפטים, יש לקרוא כל שאלה בעיון. מנגד, בשאלות הבנת הנקרא, לא נחוץ לקרוא את הקטע בשלמותו. המבחן מתנהל בקצב גבוה (פחות מדקה לכל שאלה), ולכן נדרשות שיטות לייעול הזמן. הקורס מקנה כלים לפתרון יעיל ומהיר של השאלות. 

ניהול זמנים ותכנון אסטרטגיה

המשמעות של בניית אסטרטגיה לפתרון פרק האנגלית בבחינה היא יכולת להקצות זמן לכל סוג שאלה, לתכנן מאיזה סוג שאלה להתחיל את הפתרון, האם ומתי כדאי לנחש וכדומה. כל אסטרטגיה היא אינדיבידואלית ומותאמת לתלמיד בהתאם לנקודות החוזק והחולשה שלו, רמת האנגלית שלו והציון אליו הוא שואף. על מנת להספיק לענות על כל השאלות, ונוכח לחץ הזמנים הכבד, יש ללמוד לתכנן את הזמן ברמת הפרק, ולא ברמת השאלה הבודדת.

הצבת יעדים אישיים

בתום המפגש הראשוני, לאחר התרשמות מיכולותיו של התלמיד, ייקבע לו ציון ייעד. הציון ייקבע על רקע סמיכות למועד המבחן, רמתו האישית של התלמיד ודרישות המוסד האקדמי בו הוא עתיד ללמוד. ציון היעד יתווה את תוכנית הלימודים של התלמיד, אשר תבטיח התקדמות עקבית, החל מנקודת ההתחלה ועד לציון היעד. התכנית תקבע את הקצב ומשך השיעורים הרצוי (למשל, שעה פעמיים בשבוע, או שעתיים פעם בשבוע), זמן ההשקעה הנדרש ממנו בכל יום, ניהול הזמן מעבר להכנת שיעורי הבית: הזמן הדרוש ללימוד אוצר מילים, כמות פרקי תרגול שעליו לפתור בין השיעורים, האתרים בהם רצוי שיבקר וכדומה. 

חומר דקדוקי ותחבירי

פרק האנגלית בפסיכומטרי אינו בוחן שליטה בדקדוק ובתחביר. לכן, למשל, אין צורך ללמוד את מערכת הזמנים באנגלית, כגון הווה מושלם או עבר ממושך. עם זאת, ישנו חומר דקדוקי ותחבירי אשר ראוי להכיר ולתרגל. החומר כולל היכרות עם חלקי הדיבר, מבנה המשפט באנגלית, צורת הסביל, סידור המילים במשפט, מבני משפט שאינם קיימים בעברית וכדומה. תוכלו למצוא הסברים בנושאים אלה הן בערכת ההדרכה המקוונת והן בחוברת הקורס.

חיזוק יסודות השפה האנגלית

חלק זה מיועד לאלה שלא באו במגע עם השפה במשך תקופה ארוכה וצריכים להסיר את החלודה, או לאלה שמרגישים כי מעולם לא הפנימו את יסודות השפה. ניתן ללמוד בקורס את הבסיס, החל משאלות WH (ההבדל בין how much ל-how many), המשך בכינויי גוף (ההבדל בין my, mine –me) וכלה בכללי הגייה (מתי מבטאים את הצירוף ch כק', מתי מבטאים כש' ומתי כצ'). לימוד היסודות מקל על ההתמודדות עם פרקי האנגלית בפסיכומטרי ומחזק את הביטחון העצמי.

שיטות יעילות ללימוד אוצר מילים

חשוב להקדיש זמן להעשרת אוצר המילים, אך לא פחות חשוב לעשות זאת ביעילות. מרבית הנבחנים משננים רשימות מילים ארוכות או נעזרים בכרטיסיות, אך ישנן דרכים יעילות יותר, המבטיחות הטמעה לאורך זמן של המילים. קורס ההכנה של מכון נועם מספק מגוון שיטות כאלה. בנוסף, ניתנת הכוונה בנוגע לכמות המילים החדשות שניתן ללמוד בכל יום, תעדוף המילים והזמן שיש להקדיש ללמידת מילים יום יומית. 


"האנגלית שלי השתפרה פלאים, המדריכה מאוד השקיעה, תמכה ועודדה"

 

נבחנה באמיר"ם, יוני 2019

צוות המדריכים שלנו 

נעם מתניה 

 נעם מתניה 

  • בעל תואר ראשון בבלשנות אנגלית מאוניברסיטת בר אילן ותעודת הוראה.
  • מדריך אמי"ר/ם ויע"ל.
  • מפתח אסטרטגיות למידה ומבחנים במכון נועם.
  • מלמד לאמי"ר/ם משנת 2012.
סתיו, מדריכת אמיר"ם ופסיכומטרי, מכון נועם

סתיו גלעד

  • בעלת תואר ראשון במדעי המוח והקוגניציה מאוניברסיטת בן גוריון.
  • מפתחת מבחנים במכון נועם.
  • מלמדת זה כעשור.

 

רז, מדריך פסיכומטרי, מכון נועם

רז גרינברג

  • בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון.
  • מפתח מבחנים במכון נועם.
  • בעל נסיון רב בהדרכה והוראה.

 

המלצות

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.