כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למסלולי גאמ"א- סייבר

מסלולי גאמ"א-סייבר, המשתייכים לאשכול מחשוב של חיל המודיעין, מציעים מגוון תפקידים משמעותיים ומאתגרים בחזית העשייה המודיעינית. בוגרי המסלולים נהנים משימוש באמצעי פיתוח חדישים ביותר ובטכנולוגיות העדכניות והמתקדמות ביותר והם מהווים חלק משמעותי מההתפתחות המתמדת של מערך המודיעין הצה"לי כולו. בתום שירותם הצבאי, יוכלו בוגרי המסלול לקבל פטורים ו/או נקודות זכות, בבואם ללמוד לימודים אקדמיים* וכן ייהנו מיתרון משמעותי בשוק ההייטק, בזכות הידע והניסיון אותם צברו במהלך שירותם הצבאי. אם עולם המחשבים קוסם לכם- כדאי שתשקלו שירות במסלולי גאמ"א של חיל המודיעין.


  "ערכת ההכנה שלכם מעולה, ברמה מאוד גבוהה! בזכותם קיבלתי ציון דפ"ר גבוה!."
הכנה לצו ראשון, פברואר 2018

מידע על מסלולי גאמ"א-סייבר 

רוב מסלולי המחשוב של חיל המודיעין מסווגים. יחד עם זאת, ניתן לציין, כי קיים מגוון רחב של נושאי לימוד במסלולי המחשב, וביניהם:
 1. פיתוח ועיצוב מערכות מודיעין.
 2. תפקידים בתחומי המתמטיקה.
 3. תפקידים בתחומי המדעים המדויקים.
 4. תחזוקה וטכנאות.
 5. פיתוח אמצעי הדרכה.

איך מתקבלים לגאמ"א?

מומלץ למלש"בים המעוניינים לקבל זימון למיון למסלול גאמ"א למלא טופס בקשת מיון לחיל המודיעין, ושם לציין, את גאמא סייבר כמסלול מועדף למיון.

תנאי קבלה:
 1. דפ"ר 60 ומעלה.
 2. פרופיל רפואי- 25 ומעלה.
 3. 5 יחידות לימוד מחשבים ומעלה.

גאמא סייבר- שלבי המיון:
תהליך המיון כולל בחובו מספר שלבים:
 1. שאלון - המלש"ב/ית יקבל שאלון למילוי בנושא תחומי עניין והידע שלו/ה במחשבים.
 2. מבחני ידע והתאמה - בחלק זה  תתבקשו לענות על שאלות במגוון נושאים, כגון: תכנות, רשתות ועוד. מטרתם לבדוק לאילו מבין התחומים הקיימים במסלולי גאמא המועמד מתאים (אם בכלל) וכן את את הידע המעשי של המועמד. בנוסף, שלב זה כולל שאלון אישיותי. 
 3. ראיון על ידי פסיכולוג.
 4. ראיון מקצועי.
 5. תחקיר בטחוני ולעתים בדיקת פוליגרף.

חשוב לדעת:
 • מומלץ להצטייד במזון ובשתייה לכל שלב משלבי המיון.
 • בחלק מן המסלולים, המועמדים יידרשו לעבור מבחנים נוספים ו/או ראיונות נוספים.
 • ניתן להתמיין במקביל למסלול גאמ"א סייבר למספר מסלולים בחיל המודיעין.
 • במקביל למיונים לחיל המודיעין, ניתן להתמיין למספר מסלולים התנדבותיים, כגון: סיירות, גל"צ, תזמורת צה"ל, מוזיקאי מצטיין, תיאטרון צה"ל ועוד. מועמד אשר יעבור בהצלחה גיבוש טיס לא ימשיך בהליך המיון לחיל המודיעין.
 • לאחר תום תהליך המיון, המלש"ב/ית יקבל מכתב רשמי המודיע דבר קבלה/אי קבלה למסלול ובנוסף סטטוס המיון יתעדכן באתר האינטרנט.


הכשרה במסלולי גאמ"א ואפשרויות קידום

כל מועמד ישובץ למסלול המתאים לו, בהתאם לתחום התמחותו. מועמד אשר נמצא מתאים למסלול/תחום מסוים לא בהכרח ימצא מתאים לתחום אחר.

במסלול גאמ"א ישנן הכשרות שונות במסגרת צבאית - בקורס בבה"ד 15 שבמחנה גלילות (בית הספר למודיעין) או בהכשרה ביחידת השיבוץ .

חלק מן הקורסים הנלמדים בהכשרות, יקנו לחניכי הקורס, בבואם ללמוד לימודים אקדמאים*, פטורים ו/או נקודות זכות, וזאת בהתאם לתנאי המוסד האקדמי ובכפוף להצגת אסמכתאות מתאימות.

* נכון להיום, ההכשרות בתחום הסייבר מאפשרות נקודות פטור באוניברסיטה הפתוחה. 

** מפאת ייחודיות התפקיד וזמן ההכשרה הממושך, יש לחתום על התחייבות לשירות קבע של שנה עד שנתיים, בהתאם לתפקיד, ובנוסף על נשים לחתום על הארכת שירות החובה ל- 32 חודשים.

אפשרויות קידום-
 1. קצונה - המתאימים מביניכם (מבחינת תנאי הקבלה לקורס קצינים: מבדקי הקצונה וכו'), יוכלו לצאת לקורס קצינים לאחר צבירת ניסיון במקצוע וותק ובהתאם לצרכים. בתום קורס הקצינים ניתן להמשיך ולהתקדם בשרשרת הפיקוד.
 2. הדרכה - לאחר רכישת ניסיון בתחום, ניתן לעבור למסלול הדרכה, במסגרתו מכשירים את החניכים של חיל המודיעין.
 3. ראש צוות פיתוח - ניתן לשמש בתפקיד רכז צוות מודיעין מיוחד, תפקיד אשר במסגרתו מתמקדים בפרויקט פיתוח מודיעיני מסוים לעומק.
הכנה לצו הראשון - קב"א ודפ"ר גבוהים יותר!

רוצים להתקבל למסלולי גאמ"א בחיל המודיעין? כדאי שתתחילו להתכונן..

ההכנה של מכון נועם לקראת מבחני הצו הראשון, תורמת לקבלת ציוני דפ"ר וקב"א גבוהים ככל האפשר.

אודות ההכנות של מכון נועם:

 1. הכנה לראיון עם מדריך (במכון נועם או בסקייפ) - בתחילת ההכנה תיערך סימולציה של ראיון אישי. לאחר מכן, המדריך ייתן לכם משוב מפורט אודות התנהלותכם במהלך הסימולציה, עם המלצות לשימור ולשיפור.
 2. הכנה לקראת מבחני הדפ"ר (המבחנים הפסיכוטכניים) עם מדריכה פסיכוטכנית - במפגש תלמדו מגוון שיטות לפתרון השאלות שבמבחן, תקבלו טיפים חשובים וכן מידע אודות הצו הראשון.
 3. הכנה אישית אונליין למבחני הדפ"ר - בערכה 5 סימולציות מלאות, אשר יאפשרו לכם תרגול מיטבי לקראת הצו הראשון. בנוסף, הערכה כוללת הכנה מלאה על הפרקים שבמבחן: מבחני צורות, מבחנים מילוליים, סימול עברי ומבחנים כמותיים.

אל תבזבזו את ההזדמנות שלכם לפרוח ולשגשג- התחילו להתכונן, והגיעו לצו הראשון במיטבכם!

למדו עוד על:
ראיון אישי צו ראשון
מבחני דפ"ר צו ראשון
הכנה למיונים למודיעיןלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
ערכת הכנה מלאה לצו הראשון!

מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא
מבחן מודיעין לדוגמא חינם


ממליצים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id