כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(7) קראו עוד

המידע הנמצא בעמוד

ההכנה של מכון נועם כוללת:

  • אוצר מילים ליעל: קורס יעל כולל מאות מילים, ניבים וביטויים ומבחנים אשר מתרגלים ומסייעים להטמיע מילים אלה.
  • חוברת קורס: את השיעורים בקורס יעל מלווה חוברת. החוברת משמשת את התלמידים והמורה במהלך השיעורים, וכוללת גם תרגול לעבודה בבית בין שיעור לשיעור. החוברת כוללת הסברים מפורטים על מבנה מבחן יעל, סוגי השאלות במבחן, הזמן המוקצב לכל פרק במבחן, שיטת העבודה בכל סוג שאלה ותרגול רב. כמו כן, כוללת החוברת הסברים מקיפים של חומר דקדוקי ותחבירי אשר רלוונטי למבחן, כגון חלקי דיבר, צורת הסביל, משפטי תנאי, מילות יחס ועוד. כל אחד הנושאים האלה כולל תרגול נוסף.
  • מבחני סימולציה מלאים: תלמידי הקורס המקבלים גישה לחמישה מבחני סימולציה אונליין. ניתן לתרגל כל מבחן סימולציה בזמן מוגבל, כמו במבחן, או ללא הגבלת זמן. כל מבחן כולל פתרונות והסברים מפורטים של כל שאלה. המערכת מאפשרת לתלמיד לתחקר את ביצועיו על מנת לגלות דפוסים של טעויות שחוזרות על עצמן. התחקור העצמי משפר את ביצועי התלמיד על ידי הבנה של מקור כל טעות.
  • שני מבחני יעל / יעלנט נוספים: הגוף אשר מחבר את מבחן יעל הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. גוף זה מאפשר גישה לשני מבחני יעל מלאים. מבחנים אלה הם מבחני אמת אשר הופיעו בשנים קודמות. בסוף כל מבחן יש מפתח תשובות וטבלת המרה אשר מאפשרת חישוב ציון יעל / יעלנט לפי הציון הגולמי (קרי, מספר התשובות הנכונות במבחן).
  • ערכת הדרכה אונליין: בנוסף לחמשת מבחני הסימולציה, מקבלים תלמידי הקורס גם גישה לערכת הדרכה מקוונת. הערכה מקיפה וכוללת הסברים נוספים ותרגול נוסף (בפורמט של שאלות בודדות ובחנים של מספר שאלות) מעבר לאלה שמופיעים בחוברת הקורס. כל התרגילים מלווים בפתרונות והסברים מפורטים.

תכני הקורס

 • היכרות עם מבחן יעל: ההיכרות עם מבחן יעל ויעלנט תספק תשובות לשאלות הבאות: מהו מבנה המבחן? כמה זמן נמשך המבחן? מהי סקלת הציונים במבחן? מה משמעות הציון? מתי מקבלים את הציון? איזה ציון מזכה את הנבחן בפטור מלימודי עברית בתואר? מי זכאי להתאמות במבחן? איזה התאמות ניתן לקבל וכיצד מקבלים התאמות אלה? מה בודק המבחן?
 • שלושת סוגי השאלות במבחן יעל: במבחן מופיעים שלושה סוגי שאלות: שאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. בקורס תלמדו בכמה שאלות מכל סוג תיתקלו במבחן, האם מספר השאלות מכל סוג קבוע או משתנה ומהו סדר השאלות במבחן: האם המבחן נפתח בשאלות השלמת משפטים, בשאלות ניסוח מחדש או בשאלות הבנת הנקרא?
 • שיטות העבודה היעילות ביותר לפתרון כל אחד מסוגי השאלות במבחן יעל: לכל אחד משלושת סוגי השאלות במבחן יש לגשת בצורה שונה. בשאלות השלמת משפטים, למשל, עלינו לקרוא בעיון את כל השאלה. לעומת זאת, על מנת לענות על שאלות הבנת הנקרא, אין צורך לקרוא את כל הקטע. לחץ הזמן הכבד במבחן (פחות מדקה לשאלה) מצריך שיטות התמודדות יעילות. בקורס נלמד כיצד לפתור כל שאלה במינימום זמן ובמקסימום יעילות!
 • תכנון אסטרטגיה וניהול זמן: המשמעות של בניית אסטרטגיה היא להחליט מאיזה סוג שאלה מתחילים, כמה זמן להקצות לכל סוג שאלה, האם כדאי לנחש, ואם כן באיזה מקרים, ועוד. על האסטרטגיה להיות מותאמת לכל תלמיד באופן אישי לפי נקודות החוזק החולשה שלו, רמת העברית שלו, מהירותו והציון אליו הוא שואף. כאמור, לחץ הזמן במבחן כבד ביותר: פחות מדקה לשאלה. על מנת להספיק לענות על כל השאלות בפרק, צריך ללמוד לתכנן את הזמן והאסטרטגיה ברמת הפרק המלא ולא רק ברמת השאלה הבודדת.
 • כתיבת חיבורים: פרק שלם במבחן יעל מוקדש לכתיבת חיבור. ציון החיבור מהווה שליש מציון המבחן. כתיבת החיבור היא החלק הקשה והמאתגר ביותר עבור רוב התלמידים. בקורס נלמד כיצד כותבים חיבורים מסוגים שונים, כמה זמן יש להקצות לחשיבה, כמה לכתיבה עצמה וכמה להגהה, כיצד מבצעים הגהה על חיבור ועוד. כל תלמיד יכתוב חיבורים רבים במהלך הקורס, אשר ייבדקו על ידי המורה באופן מעמיק ומקצועי.
 • הצבת יעדים אישיים: בסוף המפגש הראשון בקורס, לאחר היכרות עם צרכי התלמיד והתרשמות מיכולותיו ומרמתו, ייקבע לכל תלמיד ציון יעד. ציון זה ייקבע בהתאם למועד המבחן והזמן שיש עד אליו, רמת התלמיד ודרישות המוסד האקדמי בו מתעתד התלמיד ללמוד. לפי ציון היעד, תיקבע לכל תלמיד תכנית אישית, שתבטיח התקדמות עקבית מרמתו ההתחלתית עד להגעה לציון היעד. התכנית האישית תקבע כמה זמן על התלמיד להקדיש להכנה למבחן בכל יום ומה עליו לעשות בזמן זה מעבר להכנת שיעורי הבית: כמה זמן עליו להקדיש ללימוד אוצר מילים, באיזה אתרים כדאי לבקר וכולי.
 • חומר דקדוקי ותחבירי: מבחן יעל בודק שליטה בדקדוק ובתחביר. את הנושאים הנבדקים צריך להכיר, ללמוד ולתרגל. נושאים אלה כוללים היכרות עם חלקי הדיבר, צורת הסביל, מילות יחס, משפטי תנאי ועוד. הסברים ותרגול על חומר זה מופיעים הן בחוברת הקורס והן בערכת ההדרכה המקוונת.
 • שיטות יעילות ללימוד אוצר מילים: חשוב להקדיש זמן להגדלת אוצר המילים שלנו, אך חשוב לא פחות לעשות זאת באופן יעיל. מרבית הנבחנים משננים רשימות ארוכות של מילים או נעזרים בכרטיסיות, אך ישנן שיטות יעילות יותר, אשר מבטיחות זכירה לאורך זמן של מילים אלה. בקורס ההכנה של מכון נועם תלמדו מגוון שיטות כאלה. כמו כן, תקבלו הכוונה באשר למספר המילים החדשות שניתן ללמוד מדי יום, איזה מילים עדיף ללמוד וכמה זמן עליכם להקדיש ללמידת מילים חדשות כל יום.

צוות המדריכים שלנו 

נעם מתניה 

 נעם מתניה 

  • בעל תואר ראשון בבלשנות אנגלית מאוניברסיטת בר אילן ותעודת הוראה.
  • מדריך אמיר/ם ויעל.
  • מפתח אסטרטגיות למידה ומבחנים במכון נועם.
  • מלמד משנת 2012.
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.