כל עבודה בהישג ידך
 

קורס הכנה אישי (10 שעות) למבחן יעלנט

מעוניינים בהכנה למבחן יעלנט? מכון נועם מציע לכם קורס הכנה אישי בשילוב ערכת אונליין!
קורס ההכנה שלנו למבחן יעלנט כולל 10 שעות הדרכה אישיות עם מדריך יעלנט מקצועי ומנוסה. במהלך ההדרכות תחשפו לסוגי השאלות בבחינה, המדריך יתן לכם טיפים ושיטות לפתרון, תוך התאמת התוכן לרמה הנוכחית שלכם ולנושאים אותם תרצו לתרגל יותר. בנוסף תקבלו גישה לערכת הכנה אינטרנטית הכוללת סימולציות מלאות למבחני יעלנט, מבחנים לתרגול וחיבורים לדוגמא שיבדקו על ידי המדריך.

ההכנה כוללת:

 • 5 מפגשים במכון: כל מפגש בן שעתיים. המפגשים ייערכו בימים א'-ה' - בתיאום אישי במכון נועם: מצדה 7, מגדל בסר 4, קומה 13, בני ברק.

 • ערכת תרגול אונליין מלאה כולל בדיקת 3 חיבורים (בשווי 449 ₪, ללא עלות).
 • לימוד שלושת סוגי השאלות במבחן (השלמת משפטים, ניסוח מחדש, הבנת הנקרא).
 • לימוד כתיבת חיבור בעברית.
 • תכנון אסטרטגיה וניהול זמן.
 • חיזוק יסודות השפה: מבנה המשפט, מילות יחס, מילות קישור, צורת הסביל ועוד.
  לתכולה המלאה
  • 5 מפגשים במכון: כל מפגש בן שעתיים. המפגשים ייערכו בימים א'-ה' - בתיאום אישי במכון נועם: מצדה 7, מגדל בסר 4, קומה 13, בני ברק.

  • ערכת תרגול אונליין מלאה כולל בדיקת 3 חיבורים (בשווי 449 ₪, ללא עלות).
  • לימוד שלושת סוגי השאלות במבחן (השלמת משפטים, ניסוח מחדש, הבנת הנקרא).
  • לימוד כתיבת חיבור בעברית.
  • תכנון אסטרטגיה וניהול זמן.
  • חיזוק יסודות השפה: מבנה המשפט, מילות יחס, מילות קישור, צורת הסביל ועוד.
   X
   1290
   קנו עכשיו

   לאחר הקנייה ניצור איתכם קשר לתיאום מועד ההדרכה
   קנייה מאובטחת

   פרטים על קורס ההכנה האישי למבחן יע"ל/יעלנטנט:


   חומר הלימוד:

   אוצר מילים ליע"ל:
   קורס יע"ל כולל מאות מילים, ניבים וביטויים ומבחנים אשר מתרגלים ומסייעים להטמיע מילים אלה.

   חוברת קורס:
   את השיעורים בקורס יע"ל מלווה חוברת. החוברת משמשת את התלמידים והמורה במהלך השיעורים, וכוללת גם תרגול לעבודה בבית בין שיעור לשיעור. החוברת כוללת הסברים מפורטים על מבנה מבחן יע"ל, סוגי השאלות במבחן, הזמן המוקצב לכל פרק במבחן, שיטת העבודה בכל סוג שאלה ותרגול רב. כמו כן, כוללת החוברת הסברים מקיפים של חומר דקדוקי ותחבירי אשר רלוונטי למבחן, כגון חלקי דיבר, צורת הסביל, משפטי תנאי, מילות יחס ועוד. כל אחד הנושאים האלה כולל תרגול נוסף.

   מבחני סימולציה מלאים:
   תלמידי הקורס המקבלים גישה לחמישה מבחני סימולציה אונליין. ניתן לתרגל כל מבחן סימולציה בזמן מוגבל, כמו במבחן, או ללא הגבלת זמן. כל מבחן כולל פתרונות והסברים מפורטים של כל שאלה. המערכת מאפשרת לתלמיד לתחקר את ביצועיו על מנת לגלות דפוסים של טעויות שחוזרות על עצמן. התחקור העצמי משפר את ביצועי התלמיד על ידי הבנה של מקור כל טעות.

   שני מבחני יע"ל נוספים:
   הגוף אשר מחבר את מבחן יע"ל הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. גוף זה מאפשר גישה לשני מבחני יע"ל מלאים. מבחנים אלה הם מבחני אמת אשר הופיעו בשנים קודמות. בסוף כל מבחן יש מפתח תשובות וטבלת המרה אשר מאפשרת חישוב ציון יע"ל לפי הציון הגולמי (קרי, מספר התשובות הנכונות במבחן).

   ערכת הדרכה אונליין:
   בנוסף לחמשת מבחני הסימולציה, מקבלים תלמידי הקורס גם גישה לערכת הדרכה מקוונת. הערכה מקיפה וכוללת הסברים נוספים ותרגול נוסף (בפורמט של שאלות בודדות ובחנים של מספר שאלות) מעבר לאלה שמופיעים בחוברת הקורס. כל התרגילים מלווים בפתרונות והסברים מפורטים.

   ↑ בחזרה לראש העמוד

   תכני הקורס:

   היכרות עם מבחן יע"ל:
   חשוב מאד להכיר את המבחן אליו אתם ניגשים לעומק על מנת להגיע אליו מוכנים. ההיכרות עם מבחן יע"ל תספק תשובות לשאלות הבאות: כיצד בנוי המבחן? כמה זמן נמשך המבחן? מהי סקאלת הציונים במבחן? מה משמעות הציון? מתי מקבלים את הציון? איזה ציון מזכה את הנבחן בפטור מלימודי עברית בתואר? מי זכאי להתאמות במבחן? איזה התאמות ניתן לקבל וכיצד מקבלים התאמות אלה? מה בודק המבחן?

   שלושת סוגי השאלות במבחן יע"ל:
   במבחן יע"ל מופיעים שלושה סוגי שאלות: שאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. בקורס תלמדו בכמה שאלות מכל סוג תיתקלו במבחן, האם מספר השאלות מכל סוג קבוע או משתנה ומהו סדר השאלות במבחן: האם המבחן נפתח בשאלות השלמת משפטים, בשאלות ניסוח מחדש או בשאלות הבנת הנקרא?

   שיטות העבודה היעילות ביותר לפתרון כל אחד מסוגי השאלות במבחן יע"ל:
   לכל אחד משלושת סוגי השאלות במבחן יש לגשת בצורה שונה. בשאלות השלמת משפטים, למשל, עלינו לקרוא בעיון את כל השאלה. לעומת זאת, על מנת לענות על שאלות הבנת הנקרא, אין צורך לקרוא את כל הקטע. לחץ הזמן הכבד במבחן (פחות מדקה לשאלה) מצריך שיטות התמודדות יעילות. בקורס נלמד כיצד לפתור כל שאלה במינימום זמן ובמקסימום יעילות!

   תכנון אסטרטגיה וניהול זמן:
   המשמעות של בניית אסטרטגיה היא להחליט מאיזה סוג שאלה מתחילים, כמה זמן להקצות לכל סוג שאלה, האם כדאי לנחש, ואם כן באיזה מקרים, ועוד. על האסטרטגיה להיות מותאמת לכל תלמיד באופן אישי לפי נקודות החוזק החולשה שלו, רמת העברית שלו, מהירותו והציון אליו הוא שואף. כאמור, לחץ הזמן במבחן כבד ביותר: פחות מדקה לשאלה. על מנת להספיק לענות על כל השאלות בפרק, צריך ללמוד לתכנן את הזמן והאסטרטגיה ברמת הפרק המלא ולא רק ברמת השאלה הבודדת.

   כתיבת חיבורים:
   פרק שלם במבחן יע"ל מוקדש לכתיבת חיבור. ציון החיבור מהווה שליש מציון המבחן. כתיבת החיבור היא החלק הקשה והמאתגר ביותר עבור רוב התלמידים. בקורס נלמד כיצד כותבים חיבורים מסוגים שונים, כמה זמן יש להקצות לחשיבה, כמה לכתיבה עצמה וכמה להגהה, כיצד מבצעים הגהה על חיבור ועוד. כל תלמיד יכתוב חיבורים רבים במהלך הקורס, אשר ייבדקו על ידי המורה באופן מעמיק ומקצועי.

   הצבת יעדים אישיים:
   בסוף המפגש הראשון בקורס, לאחר היכרות עם צרכי התלמיד והתרשמות מיכולותיו ומרמתו, ייקבע לכל תלמיד ציון יעד. ציון זה ייקבע בהתאם למועד המבחן והזמן שיש עד אליו, רמת התלמיד ודרישות המוסד האקדמי בו מתעתד התלמיד ללמוד. לפי ציון היעד, תיקבע לכל תלמיד תכנית אישית, שתבטיח התקדמות עקבית מרמתו ההתחלתית עד להגעה לציון היעד. התכנית האישית תקבע כמה זמן על התלמיד להקדיש להכנה למבחן בכל יום ומה עליו לעשות בזמן זה מעבר להכנת שיעורי הבית: כמה זמן עליו להקדיש ללימוד אוצר מילים, באיזה אתרים כדאי לבקר וכולי.

   חומר דקדוקי ותחבירי:
   מבחן יע"ל בודק שליטה בדקדוק ובתחביר. את הנושאים הנבדקים צריך להכיר, ללמוד ולתרגל. נושאים אלה כוללים היכרות עם חלקי הדיבר, צורת הסביל, מילות יחס, משפטי תנאי ועוד. הסברים ותרגול על חומר זה מופיעים הן בחוברת הקורס והן בערכת ההדרכה המקוונת.

   שיטות יעילות ללימוד אוצר מילים:
   חשוב להקדיש זמן להגדלת אוצר המילים שלנו, אך חשוב לא פחות לעשות זאת באופן יעיל. מרבית הנבחנים משננים רשימות ארוכות של מילים או נעזרים בכרטיסיות, אך ישנן שיטות יעילות יותר, אשר מבטיחות זכירה לאורך זמן של מילים אלה. בקורס ההכנה של מכון נועם תלמדו מגוון שיטות כאלה. כמו כן, תקבלו הכוונה באשר למספר המילים החדשות שניתן ללמוד מדי יום, איזה מילים עדיף ללמוד וכמה זמן עליכם להקדיש ללמידת מילים חדשות כל יום.

   ↑ בחזרה לראש העמוד

   צוות המורים:


   נעם מתניה – ראש תחום יע"ל במכון נועם
   נעם מתניה הוא מדריך בהכנה למבחן יע"ל ולמבחני אמי"ר ואמיר"ם במכון, ובנוסף אחראי גם על פיתוח אסטרטגיות למידה וחומרי לימוד. לנעם נסיון רב בלימוד שפה ובהכנה למבחן יע"ל. בעל תואר ראשון בבלשנות אנגלית מאוניברסיטת בר-אילן ותעודת הוראה.
   אבי מזרחי – מדריך יע"ל במכון נועם
   אבי מזרחי הוא מדריך יע"ל ,אמי"ר ואמיר"ם במכון, ובמסגרת תפקידו גם מפתח חומרי לימוד ותכניות לימודים. לאבי ניסיון רב בתרגום, בעריכה, בהוראת עברית ואנגלית ובייעוץ בלשני לחברות שונות. בעל תואר שני בבלשנות תיאורטית.   לפרטים נוספים והרשמה לקורס אישי - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:   ↑ חזרה לראש העמוד   מידע כללי
   עזרה
   מוצרים נבחרים
   מבחנים בחינם
   שותפויות ועסקי


    
   Created by red-id