כל עבודה בהישג ידך
 

ראיון ובליינדייט

השבוע, באחת מפגישות הייעוץ שקיימתי נתקלתי בתופעה שחוזרת על עצמה בהרבה ריאיונות עבודה וגם ביחסי אהבה והיא הגזמה שמקורה בחוסר בטחון. אדגים זאת בשתי דוגמאות הראשונה מראיון עבודה, השנייה מפגישת היכרות ראשונה של גבר ואישה. 
מנהל בית תוכנה גדול מגיע לריאיון לתפקיד מנהל כספים. למרות שלא ביצע עד כה תפקיד מנהל כספים, החליטו לזמנו לריאיון בגלל השכלתו כרואה חשבון.
במהלך הריאיון המראיין שואל את המרואיין: "למה אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד?"

המרואיין עונה: "תמיד נהניתי לעבוד עם כספים, כמנהל בית תוכנה שימשתי כמנהל כספים של הארגון, כל השקעה כספית בארגון עברה דרכי, כל הוצאה נעשתה באישורי, הניסיון שצברתי בניהול כספים עולה אפילו על ניסיונו של מנהל כספים"
התשובה שקרית, מנהל בית תוכנה אינו מנהל כספים, הניסיון של מנהל בית תוכנה שונה מניסיונו של מנהל כספים. הטענה שמנהל בית תוכנה דומה בניסיונו למנהל כספים מעוררת ספקות לגבי אמינותו ורצינותו של המועמד. המועמד עלול להיכשל בריאיון בגלל הגזמה שמקורה בחוסר בטחונו.

נכון יותר היה לענות: "בהשכלתי אני רואה חשבון ומבין היטב את כל האספקטים הכלכליים בארגון, בנוסף לכך יש לי ניסיון בניהול אנשים" זו תשובה אמיתית, הגיונית ומשכנעת, והרושם שהיא עושה על המראיין הוא חיובי.

הרבה אנשים נוטים ברגע של לחץ להגזים בתגובתם וחושבים בטעות שהגזמה עושה רושם טוב. האמת היא שהגזמה מצביעה על חוסר ביטחון של המרואיין.
מצב דומה מתרחש גם בחיי אהבה. זוג נפגש לפגישה עיוורת (בליינדייט) והאישה פותחת בבקשה הבאה: "ספר לי על עצמך", הגבר עונה: " תמיד הצלחתי בכל מה שעשיתי, יש לי יכולת לקרוא כל אדם מהרגע הראשון, יש לי תקשורת מדהימה עם אנשים, אני מצליח מאוד בעבודתי ומאושר מאוד מחיי החברתיים"

התיאור של הגבר מוגזם, ההגזמה של הגבר עלולה להרתיע את האישה, להפחיד אותה, להפוך אותה לחשדנית. תגובת הגבר המוגזמת פוגעת בסיכויים שהפגישה תצליח.
באהבה ובריאיון עבודה- הגזמה מצביעה על חוסר בטחון. עדיף להציג עצמך מתוך אמונה אמיתית ולא מתוך הפרזה מזויפת.


מאת דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם
מתוך הטור "יחסי אהבה ועבודה" שפורסם בעיתון "מעריב".


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לראיון עבודה


מבחני דוגמא בחינם
קורות חיים לדוגמא

ממליצים
"השתמשתי בערכה שלכם ונבחנתי בדיפלומט. היום לאחר תקופה של ראיונות מפרכים, הודיעו לי שהתקבלתי! תודה!!"
נבחנה בדיפלומט – מאי 2017
"ההכנה הייתה משמעותית ותרמה למעבר המבחן.
ברצוני להביע את הערכתי למכון ומדריכה על הזמינות ועל המענה בכל עת. אין ספק כי אתם מכון משמעותי ורציני. אמליץ בחום לכל חברי "
הכנה למבחני הערכה לסא"ל – אפריל 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id