כל עבודה בהישג ידך
 

שאלות ותשובות מחוננים שלב א'

שלב א' במבחן איתור המחוננים יערך בתחילת שנת הלימודים בבתי הספר, רוצים לתת לילדיכם את כל הכלים להצלחה? עזרו לילדיכם להגיע מוכנים למבחן ורכשו את ערכת ההכנה של מכון נועם.
אנחנו במכון נועם יודעים כמה חשוב לכם לקבל את כל המידע על המבחנים שיעברו ילדיכם ונשמח לענות על כל שאלה באופן אישי. לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות שהורים בדרך כלל שואלים אותנו. בנוסף, אנו ממליצים לכם לרכוש את ערכת ההכנה למחוננים שלב א'.


הכנה למבחני מחוננים "אתם פנטסטיים! זו כבר פעם שניה שאני משתמשת בערכה שלכם, ואני בטוחה שאעזר בכם עוד הרבה בהמשך".

אמא של תלמידה שעברה את שלב א' - מכון סאלד, נובמבר 2016 


 

דוגמאות ותרגול למבחני מחוננים שלב א'

מצד משמאל מוצגים צילומי מסך, מתוך ערכות הכנה אונליין למחוננים שלב א', המותאמות לתלמידי כיתה ב' וכיתה ג'.

התנסו במבחני שלב א' לדוגמא חינם:
מבחן לדוגמא כיתה ב'
מבחן לדוגמא כיתה ג'

ערכות התרגול שלנו כוללות מאות שאלות בנושאים מילוליים וכמותיים, עם הסברים מלאים ודרכי פתרון המתאימות לילדים, המאפשרות היכרות מוקדמת וכך משפרות את סיכויי ההצלחה.

  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ- 249 ₪ 
 
 
 
 
 
בתחילת שנת הלימודים ייערכו מבחני שלב א' – האם לספר לילדים שיש מבחן?


מאחר ומבחני מחוננים שלב א' מועברים במסגרת יום לימודים "רגיל" בבית הספר, לפעמים אנחנו חושבים שאולי הכי טוב לא להגיד לילד שום דבר לגבי המבחן. הבעיה היא, שזו לא באמת אופציה. תסמכו על הילדים הסקרנים שלכם שיבינו בדיוק מה קורה וקחו בחשבון שילדים אחרים בכיתה כן דיברו עם ההורים שלהם על המבחן. בקיצור, כדאי שהילדים ידעו לקראת מה הם הולכים, למען שלוות הנפש שלהם ושלכם.

ראיתי שהשנה יצאו ערכות הכנה נוספות למבחן מחוננים שלב א' – מה מיוחד בהכנה של מכון נועם?


מכון נועם הוא בעל הניסיון הרב ביותר בהכנה און ליין למבחני מחוננים. חומרי הלימוד שאנו מציעים נכתבו על ידי צוות אנשי פיתוח מובילים בתחומם תוך שיתוף פעולה עם אנשי חינוך, יועצים פדגוגיים ועורכים לשוניים. כל השאלות בערכה שלנו תואמות את רמת המבחן ואת אופי השאלות בכל אחד מחלקי המבחן (שאלות פתוחות / אמריקאיות). לאחר כל שאלה מופיע הסבר מלא של דרך הפתרון, כולל התייחסות לאסטרטגיות פתרון המתאימות לילדים – עבודה מתוך הקשר, פסילת מסיחים ועוד. השאלות וההסברים מעודדים את הילדים להרחיב אופקים וללמוד תכנים חדשים מתוך עניין ואתגר. מערכת המבחנים שלנו משמשת את מכון נועם לאורך שנים, היא אמינה מאוד וידידותית למשתמשים צעירים.

שמעתי ששלב א' קל משלב ב' – מדוע בכל זאת כדאי להתכונן למבחן?


המתכונת של מבחן מחוננים שלב א' שונה במהותה מסגנון המטלות הנהוגות בדרך כלל בכיתות הנמוכות. ילדים אינם רגילים להתמודד עם מגבלת זמן נוקשה ועם שאלות אמריקאיות. במבחן, יפגשו הילדים שפה גבוהה וניסוחים מורכבים של שאלות. כתוצאה מכך, לעתים קרובות נוצר פער בין יכולתו של הילד לעבוד במטלות הדרושות ברמה התאורטית לבין הביצוע בזמן המבחן. בנוסף, יש לזכור שהציון הוא יחסי להישגיהם של שאר הילדים.

האם כדאי להרגיל את הילד לעבוד לפי זמנים (עם שעון)? 


במבחן מחוננים שלב א' יש דגש רב על עבודה בקצב מהיר. עם זאת, חשוב לזכור שבשום שלב במבחן הבוחנים לא אומרים לילדים כמה זמן נשאר להם. לכן, כדאי להתאמן עם הילדים על אסטרטגיות של עבודה מהירה (פסילת מסיחים, ניחוש...) מבלי לתת יותר מדי תשומת לב לשעון היד או לסטופר.

האם כדאי לנחש שאלות שלא יודעים?


חד משמעית – כן! הציון במבחן מתבסס על סכימה של מספר התשובות הנכונות. שאלה שלא מסמנים בה תשובה – לא מקבלים עליה נקודות, בדיוק כמו שאלה שטועים בה. לכן תמיד כדאי לסמן את אחת התשובות (לנחש) גם אם לא בטוחים או לא יודעים. אמרתם את זה כבר לילדים? תגידו שוב. מניסיוננו, בזמן המבחן הילדים פשוט חוששים לנחש (בעיקר בנות!). העבירו להם את המסר שזה באמת בסדר.

ומה קורה אם לא עוברים את מבחן מחוננים שלב א'?


אם ילדכם לא הרגיש טוב ביום המבחן ולא היה בשיאו, דעו שעדיין יש סיכוי להעבירו לשלב ב'. האגף למחוננים ומצטיינים מאפשר לבתי הספר להמליץ על מספר מצומצם של תלמידים נוספים פרט לאלה שהצטיינו בשלב א'. התלמידים שבקשת הערעור שלהם מתקבלת (כ-2%) ייגשו למבחני שלב ב' ביחד עם שאר התלמידים שעברו את שלב א'. ואולם, לגבי תלמידים אלה יצוין שהם התקבלו לשלב ב' לאחר ערעור. בכל מקרה, זכרו שהקבלה לתכניות המחוננים מהווה דרך אחת מני רבות לחשוף את הילדים למסגרות המאפשרות למידה מאתגרת ומסקרנת. 

↑ בחזרה לראש העמוד


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "לפי מה שאני מתרשמת, המבחן היה מאוד דומה לשאלות בערכה. עכשיו מחכים לתוצאות. בכל מקרה אין ספק הילד החכים מזה ולמען האמת גם אנחנו."

הכנה למחוננים שלב ב', פברואר 2013
למדו עוד על:

מבחני מחוננים שלב א'
מבחני מחוננים שלב ב'
שאלות ותשובות מחוננים שלב א'
מכון סאלד
מהי מחוננות
אבחון חרדת בחינות
מחוננים לקויי למידה
העדפה מתקנת לבנות


↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול אונליין למחוננים: שלב א + ב
תרגול אונליין למחוננים: שלב א


מבחני דוגמא בחינם
מבחן מחוננים כיתה ב' שלב א'
מבחן מחוננים כיתה ג' שלב א'


ממליצים
עמרי עבר את הבחינה. לדעתנו התרגול עוזר מאוד לדעת לקראת מה הולכים.
הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', פברואר 2014
אפילו בלי קשר לקבלה לתוכנית - אני שמחה שקניתי את הערכה. ככה ידענו לקראת מה אנחנו הולכים ובלי הערכה המבחן היה הרבה יותר קשה. גם עכשיו, אחרי שהמבחן עבר, אנחנו רוצים לקנות את הערכה המורחבת ולהמשיך לתרגל.  
ערכת הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', ינואר 2015 מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id