כל עבודה בהישג ידך
 

שאלות ותשובות מחוננים שלב א'

שלב א' במבחן איתור המחוננים נערך ב-25.10.2017 בבתי הספר, רוצים לתת לילדיכם את כל הכלים להצלחה? עזרו לילדיכם להגיע מוכנים למבחן ורכשו את ערכת ההכנה של מכון נועם.
אנחנו במכון נועם יודעים כמה חשוב לכם לקבל את כל המידע על המבחנים שיעברו ילדיכם ונשמח לענות על כל שאלה באופן אישי. לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות שהורים בדרך כלל שואלים אותנו. בנוסף, אנו ממליצים לכם לרכוש את ערכת ההכנה למחוננים שלב א'.

שימו לב! מבחן שלב א' הסתיים, התחילו להתכונן כבר מעכשיו למבחן סאלד שלב ב' שיערך בחודשים ינואר- אפריל 2018.


הכנה למבחני מחוננים "אתם פנטסטיים! זו כבר פעם שניה שאני משתמשת בערכה שלכם, ואני בטוחה שאעזר בכם עוד הרבה בהמשך".

אמא של תלמידה שעברה את שלב א' - מכון סאלד, נובמבר 2016 


 

דוגמאות ותרגול למבחני מחוננים שלב א'

מצד משמאל מוצגים צילומי מסך, מתוך ערכות הכנה אונליין למחוננים שלב א', המותאמות לתלמידי כיתה ב' וכיתה ג'.

התנסו במבחני שלב א' לדוגמא חינם:
מבחן לדוגמא כיתה ב'
מבחן לדוגמא כיתה ג'

ערכות התרגול שלנו כוללות מאות שאלות בנושאים מילוליים וכמותיים, עם הסברים מלאים ודרכי פתרון המתאימות לילדים, המאפשרות היכרות מוקדמת וכך משפרות את סיכויי ההצלחה.

  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ- 249 ₪ 
 
 
 
 
 
בתחילת שנת הלימודים ייערכו מבחני שלב א' – האם לספר לילדים שיש מבחן?


שלב א' במבחני המחוננים מועברים במסגרת יום לימודים "רגיל" בבית הספר וצוות המורים אינו מסביר לתלמידים על מהות המבחן. עולה השאלה האם כדאי או לא כדאי להגיד לילד על המבחן העומד להתרחש? מצד אחד, אנחנו לא רוצים להלחיץ את הילד ושתפקודו יפגע, מצד שני ילדכם עלול לשמוע על המבחן מילדים אחרים בכיתה, שאותם ההורים כן הכינו. לכן, כדאי להסביר לילדים באופן כללי ורחב מה מצפה להם היום, בלי להסביר להם את השלכות המבחן. כך ילדכם ידע לקראת מה הוא הולך, מבלי להיתפס לא מוכן ברגע המבחן.

ראיתי שהשנה יצאו ערכות הכנה נוספות למבחן מחוננים שלב א' – מה מיוחד בהכנה של מכון נועם?


מכון נועם הוא בעל הניסיון הרב ביותר בהכנה און ליין למבחני מחוננים. חומרי הלימוד שאנו מציעים נכתבו על ידי צוות אנשי פיתוח מובילים בתחומם תוך שיתוף פעולה עם אנשי חינוך, יועצים פדגוגיים ועורכים לשוניים. כל השאלות בערכה שלנו תואמות את רמת המבחן ואת אופי השאלות בכל אחד מחלקי המבחן (שאלות פתוחות / אמריקאיות). לאחר כל שאלה מופיע הסבר מלא של דרך הפתרון, כולל התייחסות לאסטרטגיות פתרון המתאימות לילדים – עבודה מתוך הקשר, פסילת מסיחים ועוד. השאלות וההסברים מעודדים את הילדים להרחיב אופקים וללמוד תכנים חדשים מתוך עניין ואתגר. מערכת המבחנים שלנו משמשת את מכון נועם לאורך שנים, היא אמינה מאוד וידידותית למשתמשים צעירים.

שמעתי ששלב א' קל משלב ב' – מדוע בכל זאת כדאי להתכונן למבחן?


המתכונת של מבחן מחוננים שלב א' שונה במהותה מסגנון המטלות הנהוגות בדרך כלל בכיתות הנמוכות. ילדים אינם רגילים להתמודד עם מגבלת זמן נוקשה ועם שאלות אמריקאיות. במבחן, יפגשו הילדים שפה גבוהה וניסוחים מורכבים של שאלות. כתוצאה מכך, לעתים קרובות נוצר פער בין יכולתו של הילד לעבוד במטלות הדרושות ברמה התאורטית לבין הביצוע בזמן המבחן. בנוסף, יש לזכור שהציון הוא יחסי להישגיהם של שאר הילדים.

האם כדאי להרגיל את הילד לעבוד לפי זמנים (עם שעון)? 


במבחן מחוננים שלב א' יש דגש רב על עבודה בקצב מהיר. עם זאת, חשוב לזכור שבשום שלב במבחן הבוחנים לא אומרים לילדים כמה זמן נשאר להם. לכן, כדאי להתאמן עם הילדים על אסטרטגיות של עבודה מהירה (פסילת מסיחים, ניחוש...) מבלי לתת יותר מדי תשומת לב לשעון היד או לסטופר.

האם כדאי לנחש שאלות שלא יודעים?


חד משמעית – כן! הציון במבחן מתבסס על סכימה של מספר התשובות הנכונות. שאלה שלא מסמנים בה תשובה – לא מקבלים עליה נקודות, בדיוק כמו שאלה שטועים בה. לכן תמיד כדאי לסמן את אחת התשובות (לנחש) גם אם לא בטוחים או לא יודעים. אמרתם את זה כבר לילדים? תגידו שוב. מניסיוננו, בזמן המבחן הילדים פשוט חוששים לנחש (בעיקר בנות!). העבירו להם את המסר שזה באמת בסדר.

ומה קורה אם לא עוברים את מבחן מחוננים שלב א'?


אם ילדכם לא הרגיש טוב ביום המבחן ולא היה בשיאו, דעו שעדיין יש סיכוי להעבירו לשלב ב'. האגף למחוננים ומצטיינים מאפשר לבתי הספר להמליץ על מספר מצומצם של תלמידים נוספים פרט לאלה שהצטיינו בשלב א'. התלמידים שבקשת הערעור שלהם מתקבלת (כ-2%) ייגשו למבחני שלב ב' ביחד עם שאר התלמידים שעברו את שלב א'. ואולם, לגבי תלמידים אלה יצוין שהם התקבלו לשלב ב' לאחר ערעור. בכל מקרה, זכרו שהקבלה לתכניות המחוננים מהווה דרך אחת מני רבות לחשוף את הילדים למסגרות המאפשרות למידה מאתגרת ומסקרנת. 

כיצד מגישים ערעור על שלב א'?

במידה וילדכם לא עבר את שלב א', ניתן לערער לאגף למחוננים במשרד החינוך בבקשה לגשת ישירות לשלב ב' של מבחן המיון.
יש למלא טופס מקוון באתר של האגף למחוננים במשרד החינוך בין התאריך 7.11.17 ועד 20.11.17. במידה והערעור יתקבל לאחר תאריכים אלו,
הבקשה תטופל רק בתקופת המבחנים בשנה שאחריה.

כיצד ניתן לקבל הקלות בתנאי המבחן ?

בשלב א' של הבחינה על בית הספר לפעול על פי הנהוג בדרך כלל בהקלות לצרכים מיוחדים. 
תלמידים בעלי צרכים מיוחדים הזכאים להקלות : לקוי למידה, בעל הפרעת קשה וריכוז, הפרעות תקשורת, לקויות פיזיות או בריאותיות.
תלמידים הזכאים לבחינה בשפה זרה: עולה חדש, תושב חוזר או תלמיד שלמד בשנתיים האחרונות במסגרת חינוכית בשפה זרה.↑ בחזרה לראש העמוד


הכנה לצו ראשון - מבחנים לצו ראשון ודפ  "לפי מה שאני מתרשמת, המבחן היה מאוד דומה לשאלות בערכה. עכשיו מחכים לתוצאות. בכל מקרה אין ספק הילד החכים מזה ולמען האמת גם אנחנו."

הכנה למחוננים שלב ב', פברואר 2013
למדו עוד על:

מבחני מחוננים שלב א'
מבחני מחוננים שלב ב'
שאלות ותשובות מחוננים שלב א'
מכון סאלד
מהי מחוננות
אבחון חרדת בחינות
מחוננים לקויי למידה
העדפה מתקנת לבנות


↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול אונליין למחוננים: שלב א + ב
תרגול אונליין למחוננים: שלב א


מבחני דוגמא בחינם
מבחן מחוננים כיתה ב' שלב א'
מבחן מחוננים כיתה ג' שלב א'


ממליצים
תמר יצאה מהמבחן בהרגשה טובה. התרגול בערכה הפחית את המתח ויצר הכרות עם החומר. מאוד מרוצים... הילדה רוצה להמשיך לתרגל בערכה גם אחרי המבחן!
הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', מרץ 2013
אנחנו מרוצים מהערכה, ממכלול התרגילים, המגוון הרחב ובייחוד מהאפשרות לתרגול עם מדידת זמן.
אמא של ר' שהתקבלה לתוכנית מחוננים, כיתה ג' שלב ב', יולי 2015 – מכון סאלדמידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id