איך מתקבלים לשייטת 7?

תנאי סף לקבלה ללוחמים בשייטת צוללות

  • ציון קב"א: 53 ומעלה.
  • דפ"ר: 60 ומעלה.
  • פרופיל רפואי: 82 ומעלה.

הליך המיון לשייטת הצוללות

אם הנתונים שקיבלתם בצו הראשון תואמים את דרישות הקבלה, תזומנו ליום המיון בתל-השומר. היום יכלול מבחנים פסיכוטכניים ואישיותיים. מי שעבר בהצלחה את יום המיון יגיע לגיבוש של 4 ימים בבסיס ההדרכה בחיפה. ולאחר מכן לבדיקות רפואיות לצורך צלילה ותחקיר בטחוני.

הגיוס מתקיים בשני תאריכים בשנה בחודשים ספטמבר-אוקטובר ואפריל.


הכשרה בשייטת צוללות

המתגייסים מגיעים לטירונות 03 ועוברים הכשרה של 12 חודשים המורכבת משלושה שלבים:

השלב הבסיסי - אורך כ-23 שבועות שבהן תלמדו על מערכות הצוללות ותעברו הסמכה להפעלת סירת גומי.

השלב הייעודי - 24 שבועות שבהן תחולקו למגמות כמו מערכת נשק, סונאר, מערכות הספק ובקרה ועוד. 

שלב ההסמכה - בשלב הזה, שנמשך 9 חודשים, תתנסו בהפלגות בצוללות ובהסמכה כאיש צוות וכמפעיל צוללות.

לאחר סיום ההכשרה המועמדים יחויבו לחתום על 42 חודשי שירות.


אפשרויות קידום 

לאחר סיום ההכשרה וקבלת כנפי הצוללן תצטרפו לצוות לוחם ותכנסו לאחת מהצוללות הפעילות בחיל. לצוללנים יש את הבחירה בין שלושה מסלולי קידום: פיקוד על קורס צוללן בבה"ד זרוע הים, פיקוד בתוך צוללת (זאת לאחר השתתפות בקורס צוללן מתקדם) או יציאה לקצונה וחזרה לתפקיד חוף, בשייטת הצוללות (או בשמה הצבאי שייטת 7) או בכללי בחיל הים.

שימו לב - מי שנמצא על תקן קציני צוללות הוא בוגר קורס חובלים שמתאים ונבחר לשרת בצוללת.


חשוב לדעת

שייטת צוללות מורכבת מאנשים איכותיים היוצרים צוות מגובש ודבק במטרה, דבר המאפיין יחידות מובחרות בצה"ל. היחידה מורכבת ממעט מאוד לוחמים ולכן היציאות שלהם מטכ"ליות - היציאות הקיצוניות ביותר שמאפשרת פקודות מטכ"ל וכל משך הזמן שהם במעמקים הם נתונים בבידוד. כשהם יוצאים הביתה, הם נהנים ממשכורת גבוהה ותנאים מעולים. זהו תפקיד לא קל, בלשון המעטה, אך יוקרתי ומבוקש. מי ששורד את ההכשרה הקשה ניחן בכושר עמידות וסיבולת גבוהים וזוכה לכבוד רב. לוחמי שייטת הצוללות נחשבים ליחיד סגולה, בעלי אינטליגנציה גבוהה וראויים להערצה. 

מבצעים

בשל הסיווג הביטחוני הגבוה של היחידה, חל איסור פרסום על פעילותה כמו גם על האמל"ח בה הם משתמשים. מה שכן ניתן לומר זה שהיחידה פועלת בעומק שטח האויב יותר מכל יחידה אחרת בזירות המסוכנות ביותר. לעיתים, הם המקבלים משימות שהם בעצמם לא יודעים את גודל התמונה. 

סמל היחידה

סיכת הצוללן מורכבת מ-3 אלמנטים: עוגן המסמל את פעילות חיל הים, עלה זית המראה את מחויבות המדינה לשלום וצוללת המסמלת את פעילות השייטת ומחויבותה להגנת המדינה באמצעי קרב.

ציוד

לוחמי שייטת הצוללות אחראים על ציוד יקר ומשוכלל וטכנולוגיות מתקדמות שאותם הם צריכים להכיר, להבין ולתפעל. החיילים נדרשים לדעת אנגלית, פיזיקה ומתמטיקה ברמה מעולה. בנוסף, בשל פעילותם מתחת לפני הים לזמנים ממשוכים הם נדרשים ליכולות חברתיות גבוהות, עמידות בתנאי לחץ והיכולת להיות מבודד ללא יצירת קשר.


הכנה לצו ראשון

קראתם את כל המידע והחלטתם שזה התפקיד הנכון עבורכם? מורעלים להיות שייטת צוללות? זה הזמן להשקיע יותר בצו הראשון! למכון נועם יש הכנה ייעודית לצו הראשון שתעזור לכם להבטיח את מקומכם בצוללת.

  • הדרכה אישית עם מדריך פסיכוטכני - במסגרת ההדרכה תלמדו שיטות מוכחות וטריקים מועילים לפתרון השאלות. בנוסף, תוכלו לקבל מידע לגבי הצו הראשון וטיפים כיצד לעבור אותו בצורה הטובה ביותר.
  • תרגול אונליין של מבחני הדפ"ר - תקבלו גישה לערכת תרגול מקיפה המכילה את כל פרקי המבחן (מבחני צורות, מבחנים כמותיים, מבחנים מילוליים וכו'), ובנוסף תוכלו לבצע סימולציה מלאה למבחנים באמצעות 5 סימולציות מלאות הניתנות בערכה.
  • הכנה אונליין / עם מדריך לראיון האישי - ההכנה כוללת סימולציית ראיון שלאחריה תקבלו משוב מפורט עם נקודות חוזקה, דגשים וטיפים שיעזרו לכם לעבור את הריאיון בהצלחה.

אל תתנו לצה"ל להפתיע אתכם! למדו לצו הראשון והגיעו מוכנים!

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.