כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני קבלה לבית ספר למחוננים רמ"ה

האם ילדיכם מוכנים למבחני הקבלה לכיתות המחוננים בבית הספר רמ"ה?
ביה"ס רמ"ה הוא מרכז העשרה למחוננים מגיל הגן ועד יב'. המרכז נמצא בפיקוח ואחריות האגף למחוננים ומצטיינים של משרד החינוך והרשות המקומית של רמת השרון. תכניות הלימוד בביה"ס בעלות אופי ייחודי ומושתתות על השלב ההתפתחותי בו נמצא הילד ועל הפוטנציאל הלימודי שלו. הקבלה לתכניות ההעשרה בבית הספר מותנת בתוצאות מבחן איתור המחוננים של מכון סאלד (או מכון קרני במגזר הערבי) הנערך בכיתות ב'-ג' בכל הארץ.
מבחן שלב א' של איתור המחוננים יערך באוקטובר 2017 בבתי הספר. ניתן לרכוש ערכת הכנה על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה במבחן.

המידע הנמצא בעמוד:
כיצד להתכונן למבחני הקבלה לבית ספר רמ"ה?
מידע נוסף על בית ספר רמ"ה  "הערכה מצויינת ומעשירה את הילד הרבה מעבר לחומר הנדרש. הייתי ממליצה להורים לתת לילדיהם לתרגל בערכה גם ללא קשר למבחן."

הכנה למבחן איתור מחוננים, אוקטובר 2016 – מכון סאלד


כיצד להתכונן למבחן הקבלה לבית ספר רמ"ה?

על מנת ללמוד בבית ספר רמ"ה יש לעבור מבחן לאיתור מחוננים במכון סאלד או במכון קרני. תלמידים הלומדים בכיתה ד' ומטה יבחנו במכון סאלד בעוד תלמידים בכיתה ה' ומעלה יבחנו במכון קרני.
המבחן לאיתור מחוננים הוא מבחן פסיכוטכני. המבחן הפסיכוטכני לא מסתמך על נושאים נלמדים בשנת הלימודים אלא בודק מחשבה מהירה, דרכי פתרון, ראייה צורנית ועוד. מפגש ראשון עם נושאים אלו ביום המיון עלול להלחיץ את המתמיין, לפגוע בביצועיו ולהביא לתוצאות שלא מייצגות את הנבחן. תרגול מוקדם מונע לחץ, מעלה את הבטחון העצמי, ומאפשר הכרות עם השאלות השונות.

מה כוללת ההכנה של מכון נועם לבית הספר רמ"ה?

הכנה אונליין למבחן הקבלה

ההכנה שלנו נעשית באמצעות ערכה אינטרנטית נוחה וידידותית למשתמש וכוללת מאגר שאלות ומידע תאורטי בנושאי הבחינה הצפויה לילדיכם. הערכה כוללת:  

  • בערכת ההכנה של מכון נועם מצויים הנושאים אשר מופיעים במבחן: מבחנים מילוליים ולוגיים, מבחני צורות, מבחנים כמותיים, מבחני חשיבה מרחבית, מבחנים טכניים ועוד.
  • הערכה הינה אינטרנטית, זמינה 24/7, מכל מחשב ודפדפן. 
  • ניתן לתרגל בכל נושא עשרות מבחנים ומאות שאלות, ברמות שונות.
  • בערכה, הסבר ספציפי עבור כל שאלה, טיפים ודרכי פתרון.
  • ניתן לתרגל את המבחן בזמן מוקצב, ובכך לדמות את המענה על השאלות במבחן האמיתי.
  • ניתן לתרגל בעזרת תרגול מודרך בו קיים הסבר מפורט וברור לכל שאלה.
  • ניתן לתרגל כל מבחן בערכת ההכנה ללא הגבלה.
  • בסיום המבחן ישנו דו"ח תוצאות המאפשר מעקב אחר התקדמותכם.
  • ערכות ההכנה פותחו על ידי אנשי חינוך ופסיכולוגים מנוסים.
  • הערכה ניתנת לרכישה דרך שרות הלקוחות או חנות האתר. 

הדרכה אישית

מכון נועם מציע הדרכה פרטנית, אחד על אחד, עם מאבחנת פסיכוטכנית. בהדרכה, האורכת שעה וחצי, ילדיכם ילמדו דרכי פתרון ושיטות פסיכוטכניות מומלצות. ההדרכה הנה אישית ומותאמת למכון אליו ילדיכם מתמיינים, לכיתה אליה עולים, ולנושאים בהם מתקשים. הדרכה אישית הופכת את הלמידה העצמאית ליעילה וממוקדת יותר ומאפשרת לקבל מענה על השאלות הקשורות למבחנים הפסיכוטכניים.


כיתות המחוננים והמצטיינים בבית ספר רמ"ה


קיימות מספר כיתות מחוננים ומצטיינים בבית ספר רמ"ה המחולקות לתוכניות שונות בהתאם לשכבת הגיל, לחצו על התוכניות למידע נוסף:

תכנית העשרה המיועדת לתלמידים בעלי יכולות גבוהות. במסגרת התכנית נחשפים הילדים לתחומי דעת מגוונים מהמדעים, אמנויות והומניסטיקה, תוך התאמת התכנים והפדגוגיה ליכולותיהם המיוחדות ולגילם. תלמידי תכנית "רמון" מאותרים ע"י מכון אבחון מקצועי. ילדים העולים לגן חובה שהוריהם מעוניינים להשתתף בתכנית מוזמנים להיבחן בחודש יוני -פרטים על מועדי אבחון מתפרסמים באתר העירייה. התכנית מיועדת לתושבי רמת השרון בלבד.

תכנית "רום" - לתכנית מתקבלים תלמידים העולים לכיתה ג' שאותרו כמצטיינים (ב5% העליונים) ע"י תוצאות מבחן איתור המחוננים של מכון סאלד הנערך לכלל התלמידים בכיתה ב'. התוכנית מתקיימת עד כיתה ו'. הורים שילדיהם נמצאו מתאימים מקבלים הודעה מהאגף למחוננים ומצטיינים.

תכנית "רמ"ה" - התכנית מתקיימת בכיתות ג'-ה', והיא מיועדת לתלמידים שאותרו כמחוננים (ב3% העליונים) ע"פ תוצאות מבחן איתור המחוננים הנערכים לכלל התלמידים בכיתה ב'. תוצאות מבחן איתור המחוננים מתקבלות בהודעה מהאגף למחוננים ומצטיינים.

תכנית "חטיבת רום" - לתכנית מתקבלים תלמידים שנמצאו מתאימים ע"פ מבחני האיתור של מכון קרני (תאריכי האבחונים מתפרסמים באתר העירייה). מבחני מכון קרני לקבלה לכיתת המחוננים בבית ספר רמ"ה מיועדים לאתר כ- 2% מהתלמידים בעלי היכולות הגבוהות ביותר. התכנית אינה פועלת כיום אך ישנה אפשרות כי תשוב לפעול בעתיד.

תכנית "רם" - מתקבלים תלמידים שאותרו כמחוננים (ב3% העליונים) ע"פ תוצאות מבחן איתור המחוננים (גם כאלו שניגשו למבחן בשלב מאוחר יותר) ובוגרי תוכנית רמ"ה הממשיכים לתכנית "רם" באופן אוטומטי.

תכנית "רמבו" - תכנית העשרה המיועדת לכיתות י'-יב'. אל התכנית מתקבלים תלמידי תכניות "רם" ו"חטיבת רם" באופן אוטומטי.↑ לתחילת הדף


צפו בסרטון וקבלו מידע נוסף על מבחן הקבלה ועל ערכת ההכנה שלנו:


לימדו עוד על:

מכון אריקה לנדאו תל אביב
עירוני ד' תל אביב
העדפה מתקנת לבנות במבחן לאיתור מחוננים
תוכניות נוער שוחר מדע


לתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול אונליין למחוננים: שלב א
הכנה למבחני קרני (מחוננים) 
תרגול אונליין למחוננים: שלב א + ב


מבחני דוגמא בחינם
מבחן מחוננים כיתה ג' שלב א'פסיכוטכני חינם לבתי ספרמבחן דוגמא בחינם-קרני מחוננים

ממליצים
הערכה מצוינת, היא הכינה את בני בצורה טובה מאוד למבחן המחוננים. ערכה של הערכה הוא הרבה מעבר להכנה למבחן מחוננים, היא העשירה אותו וקידמה את צורת החשיבה שלו בצורה מאוד משמעותית. הייתי שמחה לקנות ערכה כזו כל שנה, לא רק כהכנה למבחן מחוננים. 
אמא של אלון שהתקבל לתוכנית מחוננים, כיתה ב' שלב ב', יולי 2015 – מכון סאלד
הכנה מעולה ומאד תואמת את המבחן. 
קבלה לתוכנית מחוננים, כיתה ב' שלב ב', יולי 2015 – מכון סאלד


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id