כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(15) קראו עוד

למה להתכונן מראש למבחן החשיבה האנליטית ולשאלון הביוגרפי?

מערכת מר״ב כוללת ארבעה מבחנים: מבחן חשיבה אנליטית, שאלון אישי-ביוגרפי, מרכז הערכה ושאלון של״ו, המרכיבים יחד שני ציונים מרכזיים שיקבעו אם אכן תתקבלו ללימודי ההסבה לרפואה. הציון הראשון הוא הציון הקוגניטיבי שלכם, שיחושב באמצעות שקלול של ציון מבחן הידע שלכם וציון מבחן החשיבה האנליטית. הציון השני הוא הציון האישיותי שלכם, שמורכב משקלול של הציונים בתחנות השאלון הביוגרפי, מרכז ההערכה ושאלון של״ו. 

מבחן החשיבה האנליטית הוא מבחן לא פשוט שמציג עשרות שאלות מורכבות ביותר בהגבלת זמן דוחקת במיוחד. למרות שהציון שלו מהווה 15% בלבד מהציון הכולל שלכם במערכת מר"ב, יש לו השפעה משמעותית מאוד על המשך הדרך שלכם במיונים. ציון נמוך מדי במבחן החשיבה האנליטית עלול להשפיע על הציון הקוגניטיבי שלכם, והרבה פעמים לגרום לכך שלא תוזמנו לשלב האישיותי. 

לאחר שתעברו את מבחן החשיבה האנליטית, יגיע תורו של השאלון הביוגרפי, שיהווה 30% מהציון האישיותי שלכם. אבל גם כאן מצפה לכם אתגר לא קטן - על אף שכל השאלות כאן עוסקות בכם ובניסיון החיים שלכם, הם מבקשות לבחון יכולות שונות שרובנו מתקשים בהם - הבחנה בין עיקר לטפל, בחירה נכונה באירועי חיים, כמה מידע להסגיר ומה נכון להדגיש. 


יורדים לפרטים: מה אנחנו מציעים?

הכנה אונליין למבחן החשיבה האנליטי

מבחן החשיבה האנליטית נועד לבחון את יכולות העיבוד וניתוח המידע שלכם. המבחן אורך שעה ורבע ומורכב מ-3 פרקים: הסקה כמותית, הבנת הנקרא ולוגיקה. בכל פרק יוצגו לפניכם 20 שאלות אמריקאיות, ויהיה עליכם לענות עליהן בזמן ממוצע של כדקה ורבע לשאלה. סביר שהניח שכבר נתקלתם בשאלות מהסוג שהמבחן כולל, אבל כדי להצליח לפתור אותן בהגבלת הזמן הנתונה, תידרשו לעבוד בזריזות ולהפגין מיומנות גבוהה. בדיוק לשם כך נועדה ערכת ההכנה שלנו, שמציעה לכם: 

 להתנסות בפתרון כל סוגי השאלות בהגבלת זמן שדומה לזו שבמבחן האמיתי, כך שתוכלו להתרגל לעבודה זריזה כבר מהרגע הראשון.

 לבצע 3 סימולציות מלאות של המבחן האמיתי, שיעזרו לכם להתנסות במענה רציף על שאלות משלושת פרקי המבחן ולתרגל את האינטנסיביות שמתלווה לעבודה בהגבלת זמן דוחקת.  

 לקבל תמונת מצב עם דו״ח תוצאות מקיף שמוצג בסיום כל פרק תרגול וסימולציה, וכולל פירוט מלא של התשובות הנכונות והשגויות שלכם, פתרונות לכל שאלה, הסברים מפורטים ואסטרטגיות פתרון חשובות שיעזרו לכם לגבש מיומנויות מענה זריזות.  

הכנה אישית למילוי שאלון הביוגרפי

אומנם השאלון הביוגרפי כולל ארבע שאלות בלבד, אבל בשום אופן לא מדובר בשאלות פשוטות שקל לענות עליהן. בתור התחלה, המענה שלכם על כל אחת מן השאלות יוגבל במספר תווים מסוים. דבר זה יחייב אתכם להבחין בין עיקר לטפל, להפגין כושר ביטוי ויכולת ארגון גבוהים ולהצליח להעביר את הרעיונות והפרטים שחשוב לכם להעביר בצורה מתומצתת. מעבר לכך, התשובות שלכם יאפשרו לבוחנים להתרשם מהאישיות שלכם, מהדברים שמשפיעים עליכם, ממה שהביא אתכם לחלום על לימודי רפואה וממה שיניע אתכם להצליח בהם. לבסוף, חלק מהדברים שתכתבו עתידים לעלות גם בשלב הראיונות, ולכן יש חשיבות רבה מאוד לבחירת המידע והפרטים שאתם בוחרים לכלול בשאלון.  

ההכנה לשאלון הביוגרפי מורכבת ממפגש הדרכה אישי בן שעה עם מדריך מקצועי. המפגש נועד לסייע לכם להבין אילו נושאים, אירועים ותפיסות כדאי וחשוב שתכללו בתשובות שלכם, ומאילו כדאי שתימנעו. כמו כן, המדריך יסייע לכם לארגן ולנסח את התשובות שלכם, כך שתצליחו לבטא את הדברים שחשוב לכם להעביר בשאלון בצורה בהירה ומתומצתת.    

עדכון חשוב!

בוטלה הבחינה האנליטית במסלולים הארבע-שנתיים ללימודי רפואה באוניברסיטאות בר אילן, תל אביב, אריאל ובאר שבע לשנה זאת.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.