ההכנות במכון נועם

מכוני המיון בארץ מתמחים באבחון מידת התאמתם של מועמדים למשרות שונות במשק. התאמתו של מועמד למשרה מוערכת באמצעות תוצאותיו בסדרת מבחנים אישיותיים וקוגניטיביים שמכוני המיון מקיימים, ובהם: דינמיקה קבוצתית, ריאיון אישי, מבחני אמינות, שאלוני אישיות, מבחנים פסיכוטכניים ועוד. המבחנים שהמועמדים יעברו ייקבעו בהתאם לאופי המשרה המבוקשת ולדרישות המעסיק. 

למכון נועם ניסיון של יותר מ-25 שנים בהכנה למבחני מיון וקבלה. אנו מציעים הכנות מותאמות למשרות ולחברות, ולכל סוגי המבחנים שאתם עתידים לעבור. הצוות שלנו מורכב מאנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, ובהם פסיכולוגים קליניים ותעסוקתיים, מאבחנים פסיכוטכניים, אנשי פיתוח וסטטיסטיקאים.

בהכנות שאנחנו מציעים תוכלו למצוא:

    • הכנה לדינמיקה קבוצתית - הכנה בת שני חלקים: בחלק הראשון תשתתפו בסימולציה של מבחן הדינמיקה הקבוצתית, הכוללת 10-6 משתתפים. בחלק השני, כל אחד מהמשתתפים יקבל משוב אישי על התנהלותו בדינמיקה. הסימולציה מותאמת למבחן הקבוצתי המתקיים במכוני המיון כיום, והיא כוללת משימות ומטלות קבוצתיות מאתגרות הנהוגות במכונים. את הסימולציה מנחה מדריך מנוסה מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, ובמהלכה מוערכים התפקוד והנטיות של כל אחד מן המשתתפים. מיד בסיומה מקבל כל אחד מהמשתתפים משוב אישי, אשר מותאם לתפקיד שאליו הוא מיועד. מתן המשוב בפורום הקבוצתי מאפשר לכל מועמד ללמוד גם מהמשובים שמקבלים המשתתפים האחרים, מה שמגביר את האפקטיביות של ההכנה. 

    • הכנה למבחני אמינות - הכנה הכוללת קבלת ערכת אונליין ייעודית למבחני אמינות והדרכה אישית על אחת הסימולציות שבערכה. הערכה מותאמת ללמידה עצמית וכוללת קובצי הדרכה ולמידה שיסייעו לכם להבין מהם מבחני האמינות הנפוצים במכונים ולשם מה נועד כל מבחן. דגש מיוחד מושם בערכה על מבחן האמינות הממוחשב, שהוא הנפוץ והמאתגר ביותר שמקיימים המכונים - נוסף על מידע נרחב על 14 התחומים הנבדקים בו (חלקם נבדקים גם במבחני אמינות אחרים), תוכלו לתרגל כל תחום באופן ממוקד וכן לערוך 3 סימולציות. בהדרכה האישית תעברו עם איש מקצוע על אחת הסימולציות שערכתם, והדגש בה יהיה על התחומים שבהם נדרש שיפור ועל האופן שבו יש לגשת לשאלות במבחני האמינות. 

    • הכנה למבחנים פסיכוטכניים - הכנה הכוללת קבלת ערכת אונליין למבחנים הפסיכוטכניים והדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית מנוסה. הערכה שתקבלו היא ערכה מותאמת, ותוכלו למצוא בה תרגול רב בכל סוגי המבחנים ובכל הרמות האופייניים למיונים לתפקיד ולחברה שאליהם אתם מועמדים. כל קובצי התרגול בערכה מלווים בפתרונות מלאים וניתן להנפיק עבורם דו"ח תוצאות מסכם לתחקור עצמי. כמו כן, תוכלו לתרגל בערכה במגבלת זמן המדמה את המבחן האמיתי. בהדרכה תלמדו טכניקות פתרון יעילות, שיעזרו לכם להתמודד עם מגבלת הזמן, וכן תתרגלו מבחר שאלות מתוך ערכת ההכנה כדי להטמיע את השיטות הנלמדות.

    • הכנה למבחני אישיות - הכנה הכוללת התנסות בכל סוגי מבחני האישיות שאתם עומדים לעבור והדרכה אישית, ובה משוב אישי על תשובותיכם וביצועיכם במבחנים. ההתנסות במבחנים אורכת כ-3 שעות בממוצע ונערכת בתנאי אמת - בכיתת מבחנים ולעיתים גם במגבלת זמן. לאחר סיומו של חלק זה, תקבלו משוב מפורט ממדריך מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, אשר יסייע לכם להבין כיצד המעריכים מנתחים את תשובותיכם ומהי הדרך הנכונה לענות על השאלות במבחנים.

    • הכנה לריאיון אישי - הכנה הכוללת סימולציה של ריאיון ולאחריה משוב אישי. הסימולציה תיערך ברוח הראיונות המתקיימים במכוני המיון ותחייב אתכם להתמודד עם כל הקשיים הכרוכים בראיונות עבודה - התמודדות עם מראיין עוין ולעיתים גם מלחיץ, שאלות קשות וחודרניות וכדומה. לאחר הסימולציה תקבלו משוב מקיף, שבו יצביע המדריך על החוזקות ועל החולשות שלכם וייתן לכם המלצות לשיפור, טיפים להתנסחות נכונה ודגשים אישיים להתנהלות והתנהגות במהלך ריאיון.

למדו עוד על היערכות לקראת מבחני המיון

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.