מיונים בפילת

יום מיונים במכון פילת כולל מילוי שאלונים ומעבר מבחנים אישיים וקבוצתיים הבוחנים יכולות קוגניטיביות ובין-אישיות. אורכו של יום מיונים מלא הוא 7 עד 9 שעות, אולם תפקידים מסוימים אינם דורשים מעבר של יום מיונים מלא, והמועמדים אליהם יזומנו ליום מיון מקוצר, הכולל מספר מצומצם של מבחנים.

בשאלונים שיהיה עליכם למלא תתבקשו לספק מידע על הניסיון המקצועי שלכם, על לימודיכם ועל הכישורים שלכם.

המבחנים שתעברו הם מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, ומטרתם היא לבחון את מידת התאמתכם לתפקיד המיוחל. מועמדים אשר יזומנו ליום מיונים מלא ייבחנו בכל המבחנים, ואילו מועמדים שיזומנו ליום מיונים מקוצר ייבחנו בחלקם. להלן רשימת המבחנים המלאה:

  • מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים אלו כוללים מבחנים ממוחשבים בנושאים הסקה כמותית, סדרות, צורות בשורה, זריזות ודיוק, לוגיקה והבנת הנקרא. מועמדים לתפקיד אשר דורש שליטה באנגלית ייבחנו גם בשפה זו.
  • מבחני אישיות - מבחנים אלו עשויים לכלול כתיבת סיפור, השלמת משפטים, מילוי שאלוני אישיות ואמינות, ציור ציורים.
  • ריאיון אישי - ריאיון עם פסיכולוג, אשר נועד לבחון את מידת התאמתכם לתפקיד. בריאיון תישאלו על הניסיון התעסוקתי שלכם וכן תתבקשו להסביר מדוע אתם מעוניינים בתפקיד, אילו תכונות חיוביות אתם מביאים איתכם, מהן התכונות השליליות שלכם וכדומה.
  • דינמיקה קבוצתית - בחלק זה תתבקשו לשתף פעולה עם מועמדים אחרים ולבצע שלל משימות, כגון דירוג תכונות, בחירת פריטים לאי בודד, בניית גשר מלגו, הרכבת פאזל ומשחקי תפקידים.
  • תרגיל דואר - מבחן זה מיועד למועמדים לתפקידי ניהול. התרגיל נועד לייצר סימולציה של יום עבודה, שבמהלכו תצטרכו לתעדף הודעות דוא"ל המגיעות אליכם ולעיתים גם להתמודד עם עובדים נוספים בארגון, אשר יגולמו על ידי הצוות של מכון פילת.

 

רוצים להגיע מוכנים למבחנים? 

 


"אני ממליץ לכל חבר, קולגה או מחפש עבודה לפנות למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם. הם פשוט מצוינים!"

 

נבחן שעבר הכנה למבחני מיון במכון פילת, יולי 2018דברים שכדאי לדעת על יום המיונים

האם כדאי לנחש?

הציון במבחנים הפסיכוטכניים מחושב אך ורק על פי מספר התשובות הנכונות שעניתם, ועל כן אם אינם בטוחים בנוגע לתשובה לשאלה מסוימת, אתם יכולים לנחש ללא חשש.

מה כדאי להביא למיונים?

  • תעודה מזהה שבה תמונה עדכנית שלכם.
  • מומלץ להצטייד בבקבוק מים, בארוחה קלה ובפריט לבוש חם.

סדר יום והפסקות

בתחילת יום המיונים יימסר לכם סדר היום הצפוי לכם, לרבות זמני ההפסקות. כמו כן, אפשר לצאת להפסקות קצרות במהלך יום המיון, חוץ מאשר בשלב הדינימיקה הקבוצתית או בעת קיומם של מבחנים המוגבלים בזמן.

בחינה בתנאים מותאמים

פילת מקיימת מבחנים בתנאים מותאמים. נבחנים אשר מעוניינים לזכות בהקלות מחויבים להודיע מראש למכון פילת, וכן להצטייד באישור בתוקף על לקויות למידה ביום המבחן.

נבחנים ששפת אימם אינה עברית

במקרים מסוימים נבחנים ששפת אימם ערבית, אנגלית ורוסית יוכלו להיבחן בחלק מהמבחנים הפסיכוטכניים (המכונים במכון פילת מבחני כישורים) בשפת האם שלהם. היבחנות בשפה שאינה עברית מותנית באישור הארגון שאליו אתם מועמדים, ומומלץ לפנות לבוחנים בעניין זה בתחילת יום המבחנים.


תוצאות המבחן

מכון פילת אינו מיידע את הנבחנים בנוגע לתוצאות האבחון שערכו. התוצאות מועברות לארגון שהזמין את האבחון, ומתן התשובה לנבחנים הוא באחריותו ועל פי שיקול דעתו.

מועמדים אשר נבחנו בעבר במכון פילת ומתמודדים על תפקיד חדש יכולים להגיש למכון בקשה לקבלת חוות דעת נוספת עד שנתיים לאחר מועד המבחן. חוות הדעת תינתן רק במקרים שבהם דרישות התפקיד החדש תואמות את דרישות התפקיד שאליו נערכו המבחנים. במקרים שבהם ההתאמה היא חלקית, המועמדים עשויים להתבקש להיבחן במבחנים נוספים או להיבחן בשנית בחלק מן המבחנים שכבר נבחנו בהם.


על מכון פילת

מכון פילת מתמחה באבחון ובמיון מועמדים לעבודה. למכון פילת למעלה מ-40 שנות ניסיון והוא נחשב לאחד ממכוני המיון הגדולים בישראל, לצד אדם מילא וקינן שפי.
המכון משרת יותר מ-1,000 ארגונים פרטיים וציבוריים ברחבי הארץ, ובהם חברת החשמל, תנובה, התעשייה האווירית, בנק הפועלים, אוניברסיטת בר-אילן ולאומי קארד.

סניפים

פתח תקווה - משרדים ראשיים: רח' אפעל 6, קריית אריה, פתח תקווה.

ירושלים - רח' המרפא 5, הר החוצבים (לא מומלץ להגיע ברכב פרטי בגלל מחסור בחניה).

באר שבע - מכללת נס, רח' האנרגיה 77 באר שבע, פארק הייטק גב ים. 

חיפה - רח' דרך יפו 145, בניין בת גלים.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.