כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(10) קראו עוד

איך ערכות ההכנה יסייעו לילדיכם להתכונן למבחן?

    • הן יעזרו להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מרבית תלמידי כיתה ד' לא התנסו במענה על שאלות אמריקאיות (רב-ברירה). כדי שהילדים לא יתמודדו עם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן ובמבנהו בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
    • הן ירגילו אותם לעבודה במגבלת זמן – במבחן שלב א' התמודדו הילדים עם שאלות רבות בפרק זמן כולל של 40 דקות. בשלב ב' מספר השאלות היוצג בבחינה יגדל אף יותר, ויחייב את הילדים לענות על כל שאלה בפרק זמן ממוצע של פחות מדקה. כלומר, מגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בבית הספר. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את מגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
    • הן יכינו אותם למענה נכון בדף סימון התשובות - הילדים הנבחנים בשלב ב' מתבקשים לסמן את תשובותיהם על גבי דפי סימון תשובות ייעודיים. הסימולציות הכלולות בערכת ההכנה לשלב ב' ניתנות להדפסה וכוללות גם את דפי סימון התשובות כפי שמופיעים במבחן האמיתי. תרגול מוקדם של סימון נכון בדפי סימון התשובות עשוי למנוע שגיאות שנובעות מבלבול או מחוסר היכרות עם שיטת הסימון הזו. 
    • הן יחשפו אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר, כגון הסקה והשוואה, זיהוי רכיבים וקשרים ומיון על בסיס תכונות משותפות. ערכות ההכנה שלנו כוללות הסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
    • הן יתרמו לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח– ההצלחה בכל אחד משלבי מבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם הנושאים ועם מבני השאלות שבהם יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר.

 

הבדלים בין ערכות ההכנה למחוננים - כיתה ד', שלב ב'

ההבדל העיקרי בין הערכה הבסיסית למורחבת הוא היקף המבחנים לתרגול. בערכה המורחבת הכוללת גם פיתוח חשיבה תוכלו למצוא הן מבחנים רבים יותר לתרגול והן פרק העשרה לפיתוח החשיבה

 

   בסיסית מורחבת מורחבת + פיתוח חשיבה
חשבון כ-18 מבחנים כ-25 מבחנים כ-44 מבחנים
צורות כ-15 מבחנים כ-22 מבחנים כ-54 מבחנים
עברית כ-12 מבחנים כ-15 מבחנים כ-41 מבחנים
משחקי כושר מילולי 15 משחקים 15 משחקים 15 משחקים
סה"כ מבחנים כ-45 מבחנים כ-62 מבחנים כ-139 מבחנים
סימולציות 3 סימולציות 3 סימולציות 3 סימולציות
פירוט כוללת את נושאי הבחינה כוללת מספר רב יותר של מבחנים בכל נושאי הבחינה כוללת מבחנים רבים בכל נושאי הבחינה ומבחנים לפיתוח חשיבה
עלות הערכה החל מ-299 ש"ח החל מ-399 ש"ח החל מ-449 ש"ח
כמה פעמים ניתן לתרגל בערכה? ללא הגבלה ללא הגבלה  ללא הגבלה

 


"הערכה מצויינת ומעשירה את הילד הרבה מעבר לחומר הנדרש. הייתי ממליצה להורים לתת לילדיהם לתרגל בערכה גם ללא קשר למבחן".

 

אמא של גל, הכנה למבחן איתור מחוננים, אפריל 2019
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.