כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(25) קראו עוד

איך ערכות ההכנה יסייעו לילדיכם להתכונן למבחן?

  • הן יעזרו להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מרבית תלמידי כיתה ד' לא התנסו במענה על שאלות אמריקאיות (רב-ברירה). כדי שהילדים לא יתמודדו עם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן ובמבנהו בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
  • הן ירגילו אותם לעבודה במגבלת זמן – במבחן שלב א' התמודדו הילדים עם שאלות רבות בפרק זמן כולל של 40 דקות. בשלב ב' מספר השאלות היוצג בבחינה יגדל אף יותר, ויחייב את הילדים לענות על כל שאלה בפרק זמן ממוצע של פחות מדקה. כלומר, מגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בבית הספר. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את מגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
  • הן יחשפו אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר, כגון הסקה והשוואה, זיהוי רכיבים וקשרים ומיון על בסיס תכונות משותפות. ערכות ההכנה שלנו כוללות אפשרות לתרגול מודרך המלווה בהסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
  • הן יתרמו לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח– ההצלחה בכל אחד משלבי מבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם הנושאים ועם מבני השאלות שבהם יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר.
   Play

ההבדלים בין ערכות ההכנה השונות לכיתה ד'

ההבדל העיקרי בין הערכה הבסיסית למורחבת הוא היקף המבחנים לתרגול. בערכה המורחבת הכוללת גם פיתוח חשיבה תוכלו למצוא הן מבחנים רבים יותר לתרגול והן פרק העשרה לפיתוח החשיבה.

   בסיסית מורחבת מורחבת + פיתוח חשיבה
חשבון כ-15 מבחנים כ-25 מבחנים כ-40 מבחנים
צורות כ-15 מבחנים כ-22 מבחנים כ-55 מבחנים
עברית כ-14 מבחנים כ-17 מבחנים כ-40 מבחנים
משחקי כושר מילולי 15 משחקים 15 משחקים 15 משחקים
סה"כ מבחנים כ-40 מבחנים כ-60 מבחנים כ-135 מבחנים
סימולציות 3 סימולציות 3 סימולציות 3 סימולציות
פירוט כוללת את נושאי הבחינה כוללת מספר רב יותר של מבחנים בכל נושאי הבחינה כוללת מבחנים רבים בכל נושאי הבחינה ומבחנים לפיתוח חשיבה
עלות הערכה החל מ-319 ש"ח החל מ-419 ש"ח החל מ-469 ש"ח
כמה פעמים ניתן לתרגל בערכה? ללא הגבלה ללא הגבלה  ללא הגבלה

מהם מבחני פיתוח החשיבה?

מבחני פיתוח החשיבה הם משחקי חשיבה כמותיים, מילוליים, ויזואליים וצורניים, המבוססים על סוגי שאלות הנפוצים במבחני אינטליגנציה בארצות הברית, כגון השלמת צורות, יוצא דופן, אנלוגיות ומשפטים מבולבלים.

השאלות במבחני פיתוח החשיבה שונות משאלות ההכנה למבחן המחוננים, והן נועדו להעשיר את הילדים בתרגול מהנה ונוסף לזה הדרוש למבחן. שאלות מסוג זה מפתחות את החשיבה, ומעודדות מיומנויות חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, הסקה מהכלל אל הפרט ועוד. מיומנויות אלו מעשירות את העולם המנטלי של הילדים בכלל, ומסייעות להם בפתרון שאלות מסוגים שונים בפרט.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.