כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני מיון במכון AKT

עומדים בפני יום מיון והערכה במכון AKT?
במכון נועם אנו מציעים הכנה מקיפה למבחני המיון לתפקידים טכניים, ניהוליים, כלליים ולתפקידים בבנק. ההכנה כוללת את כל חלקי יום האבחון: מבחני אישיות, ראיון אישי, דינמיקה קבוצתית, מבחנים פסיכוטכניים ומבחן דואר נכנס. על מנת להצליח במבחנים, חשוב להגיע מוכנים ובטוחים בעצמכם.    "היה מאוד מועיל ובעיקר מרגיע כשידעתי מה מצפה לי. ההכנה מאוד תאמה את המבחן בפועל."
נבחן לתפקיד כימאי במכון AKT, דצמבר 2016


המידע הנמצא בעמוד:
הכנה למבחני AKT במכון נועם
מבחני AKT לפי תפקידים וחברות
אודות מכון AKT

הכנה למבחני AKT במכון נועם:

ההכנה למבחני המיון במכון נועם כוללת שתי אפשרויות, המותאמות במיוחד למכון AKT: ערכות ההכנה המקוונות שלנו והכנה אישית מלאה במכון.

יום הכנה במכון

הכנה מלאה במכון נועם כוללת הדרכות התואמות את השלבים הצפויים לכם ביום המיון. אנו ממליצים להתנסות במבחנים טרם האבחון, שכן הכנה מוקדמת תסייע לכם להגיע רגועים ותשפר את הסיכויים לקבלת המשרה אליה אתם מתמיינים. ההכנה כוללת בתוכה:  

  • ראיון אישי- הכנה אישית הכוללת סימולציה של ראיון תעסוקתי ומשוב. המשוב ניתן על ידי מדריך מקצועי וכולל נקודות לשימור ולשיפור. אנו ממליצים להתכונן לשלב זה לשם חיזוק הביטחון העצמי והפחתת תחושת הלחץ שיכולה להתעורר.

  • מבחני אישיות- כחלק מיום ההכנה, תבצעו מבחני אישיות בכיתת הנבחנים של מכון נועם. המענה על השאלונים אורך כארבע שעות בממוצע. בנוסף, תקבלו משוב אישי ומפורט של כשעה מול מדריך מקצועי והדרכה על אופן המענה המומלץ.

  • דינמיקה קבוצתית- במכון נועם אנו מציעים הכנה לדינמיקה שאורכת כ-3 שעות בממוצע. ההכנה כוללת סימולציה של תרגיל קבוצתי ומכילה את המשימות הנפוצות במכון AKT. בתום התרגיל, תקבלו משוב אישי בפורום קבוצתי מהמדריך על אופן הביצוע של משימות אלה, משוב המותאם לתפקיד אליו אתם מתמיינים.

  • מבחנים פסיכוטכניים- קורס ההכנה המלא שלנו כולל הדרכה אישית עם מאבחנת מנוסה מהצוות המקצועי של מכון נועם. המאבחנת תלמד אתכם כיצד לגשת לשאלות בצורה נכונה וכיצד לקצר את זמן פתרון השאלות במבחן. הטיפים והאסטרטגיות אותם תקבלו בהדרכה יסייעו לכם לפתור בצורה יעילה ומהירה את המבחנים, כך שיובילו להצלחתכם במבחן.

  • תרגיל דואר- תרגיל הדואר הינו חלק מיום האבחון לתפקידים ניהוליים. בקורס המלא אנו מציעים הכנה הכוללת סימולציה של מבחן הדואר ובסופו משוב על ביצועיכם. בנוסף תקבלו הסבר תאורטי ומעשי שיסייע לכם להגיע מוכנים למבחן.


↑ חזרה לראש העמוד

ערכת הכנה אונליין

ערכת התרגול אונליין שלנו כוללת עשרות מבחנים פסיכוטכניים ומידע תיאורטי נרחב. ערכת ההכנה כוללת:

  • מבחנים פסיכוטכניים- בערכת ההכנה של מכון נועם מבחנים בנושאים שונים: כמותי, מילולי ולוגי, צורני ועוד. בכל נושא קיימים מספר מבחנים, ברמות קושי שונות ובגרסאות שונות. ניתן לתרגל בערכה בשני מצבים שונים: תרגול מודרך- המספק הסבר עבור כל שאלה, או תרגול מוגבל בזמן- המדמה את מבחן הקבלה. ניתן לתרגל בערכה מכל מחשב והיא זמינה עבורכם בכל שעה ביום.
  • מידע תיאורטי- ערכת ההכנה מכילה מידע רחב ומקיף בנושאים כגון: ראיון עבודה, מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית ותרגיל דואר. בנוסף, הערכה שתירכשו מכילה הנחיות לשימוש מיטבי בערכת ההכנה ותשובות לשאלות נפוצות אודות מבחני מיון.
  • בחרו את סוג התפקיד אליו אתם מתמיינים, ואת תקופת הערכה בה אתם מעוניינים, והתחילו לתרגל כבר עכשיו.↑ חזרה לראש העמוד

מכון AKT מבצע מבחנים לתפקידים ולארגונים הבאים:  

ערכות הכנה למנהלים AIG- מנהל תחום בקרה
AKT- מנתח מערכות, עוזר מנכ"ל
טבע- אנליסט פיננסי, מנהל משמרת, סגן מנהל משמרת, מנהל פיתוח עסקי, מנהל שרשרת אספקה OTC, מנהל תחום, מנהל תחום OTC שיווק, ראש צוות, ראש צוות BI.
כי"ל- מנהל משאבי אנוש, מנהל פיתוח עסקי, אנליסט, מנהל אבטחת מידע, מנהל אגף פרויקטים, ראש מחלקה, רואה חשבון, מנהל תפעול, עוזר חשב
מפעלי ים המלח- ראש מערכת חשמל מכשור ובקרה
קמ"ג- חוקר פיזיקה
רדימיקס- עוזר מנהל שיווק, מנהל מפעל
ערכות הכנה לתפקידים טכניים אלקטרה- פלנר
טבע- חוקר, מהנדס תהליך, מנתח מערכות עסקיות, מפעיל IT מקצועי
קמ"ג- הנדסאי חשמל, טכנאי עבודה, חוקר כימיה
שטראוס- מהנדס תוכנה
ערכות הכנה לבנקים אגוד- מורשה חתימה, ניהול זוטר, בנקאי פרונטלי
בינלאומי- מורשה חתימה, מנהל סניף, בנקאי
לאומי- מנהל לקוחות, אשראי תלפיות, דילר, קצין אשראי, מורשה חתימה, יועץ השקעות
דיסקונט- טלר
מזרחי טפחות- בנקאי, טלר
ערכות הכנה כללית אוניברסיטת בן גוריון- אדמינסטרציה
טבע- נציג רפואי, הנדסה כימית, עוזר רואה חשבון, רוקח
כי"ל- מבקר פנים, מנהל פיתוח עסקי ואסטרטגיה
מנורה- משווק פנסיוני
קמ"ג- מנהל לשכה
שטראוס גרופ- כלכלן
קבוצת אורון - מנהלים, קניינות ועוד."אני חושב שמי שיעשה תרגול לפני שהוא מגיע לדבר האמיתי זה בהחלט יעזור. בנוסף, רציתי לציין לטובה את הפסיכולוגיות שלכם. פשוט מקצועיות והיה תענוג ללמוד מהן!"
נבחן שעשה הכנה למכון AKT, מרץ 2016


↑ חזרה לראש העמוד

יום המיון במכון AKT

מכון AKT הינו אחד המכונים המובילים בארץ שעוסקים במיון ,אבחון והערכה של המשאב האנושי, לצד מכונים כמו אדם מילא, פילת וקינן שפי. למידע נוסף על AKT.
יום המיון במכון אורך בין 8 ל-10 שעות, במהלכן יעבור המועמד סדרה של מבחנים – אישיותיים, פסיכוטכניים וקבוצתיים (מרכז הערכה). אורך האבחון והחלקים השונים שעובר המועמד תלויים במעסיק שזימן את יום ההערכה וכן בתפקיד.

למה צריך ערכות נפרדות לתפקידים שונים?

כאמור, יום האבחון מותאם לכל תפקיד באופן ספציפי לפי תיאור התפקיד ששולח המעסיק הפוטנציאלי. כלומר, אם אתם מתמיינים לתפקיד טלר בבנק או לתפקיד של טכנאי מעבדה, יום האבחון שלכם יהיה שונה – המבחנים הפסיכוטכניים יהיו מעט שונים, הגישה בראיון תהיה שונה (במיוחד בתפקידים ניהוליים) וכדומה. לכן, חשוב לבחור את הערכה המתאימה לכם לפי סוג התפקיד אליו אתם מתמיינים.

ביום המיון עוברים 4 או 5 תחנות. קראו מה כוללים המבחנים וכיצד ההכנה שלנו תוכל לסייע לכם להצליח בהם:

חלק זה של היום אורך לרוב בין שעה וחצי לשלוש שעות. המבחנים מבוצעים מול מחשב, משתנים מעט מתפקיד לתפקיד, ומותאמים לכישורים הנדרשים לפי התיאור שניתן על ידי המעסיק הפוטנציאלי. המבחנים הנפוצים בחלק זה: מבחנים כמותיים, מבחני צורות, מבחניים מילוליים ולוגיים ועוד. לרוב, המבחנים הפסיכוטכניים מוגבלים בזמן לכן יש לתכנן עוד בשלב ההוראות כמה זמן נקדיש לכל שאלה. חשוב לקרוא את ההוראות היטב, לוודא שהן מובנות ורק אז ניתן להתחיל את המבחן.

>> למדו עוד על מבחנים פסיכוטכניים

בחלק זה של היום, המועמד יידרש לענות על מבחני אישיות שונים , חלקם ממוחשבים וחלקם בכתב. המבחנים עשויים לכלול שאלון אישי, השלמת משפטים, ציורים, מבחן אמינות ועוד. יש לענות על השאלונים ברצינות ולהקדיש להם את הזמן הראוי, אך יש להקפיד לא להתעכב יתר על המידה.

>> למדו עוד על מבחני אישיות

חלק זה של היום אורך בין שעה לשעתיים. במהלך התרגיל יינתנו משימות אישיות וקבוצתיות. בתרגיל זה בוחנים בין היתר יכולות כגון: עבודת צוות, ביטחון עצמי, תפקוד בתנאי לחץ ועוד. ההכנה לדינמיקה הקבוצתית היא קריטית, מכיוון שדווקא בחלק זה מרבית האנשים מתקשים להצליח ולהרשים.


>> למדו עוד על דינמיקה קבוצתית | הכנה למרכז הערכה לבכירים

הראיון האישי אורך לרוב בין חצי שעה לשעה. הראיון נערך מול פסיכולוג, וכולל שאלות לגבי עברו המקצועי והאישי של המרואיין, ושאלות יותר ספציפיות כמו התמודדות עם משברים וכד'. יש למועמדים נטייה לשים משקל רב על הראיון, יותר מאשר על שאר חלקי היום, אך במציאות אין זה המצב כלל, לראיון משקל זהה לשאר החלקים.

>> למדו עוד על הכנה לראיון

חלק זה של היום אורך בין חצי שעה לשעה. תפקידים ניהוליים או תפקידים עם פוטנציאל ניהולי עוברים את חלק זה. זהו תרגיל חשוב שבודק את היכולת של המועמד להתמודד עם מגוון רחב של משימות במקביל, תוך תעדוף נכון של מצבים וקבלת החלטות לאורך כל הדרך, ובוחן את היכולות הניהוליות של המועמד, ניהול הזמן, חלוקת קשב וכושר הארגון בתנאי לחץ.


>> למדו עוד על מבחן דואר נכנס↑ חזרה לראש העמוד

מה להביא ליום המיון?

יש להגיע למבחן עם תעודת זהות. רצוי גם להביא כריך ובקבוק מים.

מה עושים אחרי שמסיימים את תהליך האבחון?

בסיום תהליך המיון ניתן ומומלץ ליצור קשר עם מכון AKT ולבקש להגיע לראות את חוות הדעת שנכתבה ע"י הפסיכולוגית ואשר משקללת את כל חלקי יום האבחון. זוהי הזדמנות נהדרת ללמוד על עצמכם ועל תפקודכם ביום המיון.

מידע נוסף על מכון AKT

חברת AKT הינה חברה העוסקת במתן פתרונות למשאבי אנוש מסוגים שונים. החברה עוסקת בייעוץ ארגוני ואסטרטגי, מתמחה במיזוגים ורכישות ועוסקת בהערכת בכירים, בניית מערכי תגמול עובדים והטמעה של טכנולוגיות. בנוסף, מספקת החברה שירותים של אבחון, מיון וגיוס עובדים- הן כמכון מיון המספק שירותי מיקור חוץ עבור חברות והן בביצוע מרכזי הערכה בחברות שונות.

בין לקוחות החברה נמצאים ארגונים ישראלים מובילים רבים, ביניהם חברות גדולות ומוכרות כגון: בנקים שונים (בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק מזרחי-טפחות, הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל ועוד), ישראכרט, לאומי קארד, הפניקס, מנורה מבטחים, טבע, כיל, ברום, רותם אמפרט, מפעלי ים המלח, מכתשים אגן, תעשייה אווירית, חבר הון אנושי, ORS משאבי אנוש, Manpower, שטראוס מים, אלקטרה, דלק, טיב טעם, מכון וייצמן למדע, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטאות ומכללות נוספות ועוד רבים נוספים.

לחברת AKT שני סניפים, כשהראשי נמצא בבני ברק והשני בבאר שבע. החברה שמה דגש על התאמה תרבותית של המועמד לארגון וחשה מחויבת לכך שיום האבחון יהיה חוויה חיובית עבור המועמד. במסגרת גישה זו הם עורכים גם מבחנים ברוסית ובאנגלית, בהתאם להנחיות המעסיק כמובן.


"המבחנים בערכה היו ברמה גבוהה והנושאים תאמו את מה שהיה ביום המיון. תודה לכם!"
נבחן במכון AKT, מאי 2014


↑ חזרה לראש העמוד

למידע נוסף ותיאום הכנה- השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:


↑ חזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
AKT – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאהAKT – הכנה כלליתAKT – הכנה טכני/מהנדסיםAKT – הכנה מנהלים

מבחני דוגמא בחינם
מבחן AKT לדוגמא
מבחן אישיות חינם


ממליצים
'"ידעתי להציג את עצמי בצורה תכליתית. לא נרתעתי גם כאשר המראיינת ניסתה לדחוק אותי לפינה. הצגתי את עצמי כאדם מוכשר, חיובי, תורם. ההכנה עזרה לי "לעשות סדר" בכל הדברים הנ"ל."
נבחן בפילת בהכנה לראיון, ינואר 2013
"התקבלתי לעבודת חלומותיי אחרי מספר חודשים ללא הצלחה. תודה רבה!"
הכנה לראיון, יולי 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id