כל עבודה בהישג ידך
 

המדריך המלא לצו הראשון

מה כולל הצו הראשון? איך ניתן להתכונן אליו? איפה נמצאת לשכת הגיוס?
כל כך הרבה שאלות עולות כשאתם מקבלים זימון לצו ראשון, אנחנו כאן כדי לענות על כולן. 

בעמוד זה תוכלו ללמוד על:
מה זה צו ראשון?
איך להתכונן לצו הראשון?
מה להביא לצו הראשון?  "התכוננתי עם ערכת ההכנה לצו הראשון קצת פחות מחודש וכשהגעתי ליום המבחנים והתחלתי לענות על השאלות הרגשתי מלא בביטחון עצמי, שאני יודע ומצליח במה שאני עושה ופותר."
הכנה לצו ראשון, אוקטובר 2017

מה זה צו ראשון, ומה הוא כולל? 

הצו הראשון, כשמו כן הוא, הזימון המחייב הראשון שנשלח מטעם צה"ל. מטרתו של יום הצו הראשון בצה"ל הינה היכרות ראשונית עם המלש"ב (מועמד לשירות ביטחון) ועיקרה איסוף נתונים ופרטי מידע "יבשים". על סמך מכלול הנתונים שנאספו, מחליטים בצה"ל לאן לנתב את המועמדים בהמשך תהליך המיון והגיוס (מיון תעסוקתי, יום סיירות וכדומה).

יום ההתייצבות הוא חד-פעמי ומתקיים בלשכת הגיוס אליה זומנת. לשכת הגיוס אליה תזומן תקבע על פי כתובת המגורים, אין הבדל מהותי בין הלשכות השונות למעט מיקומן הגיאוגרפי.

בלשכת הגיוס תמצאו ארבע תחנות שונות (הסימון על פי צבעים נשמר בדרך כלל רק בלשכת תל השומר). סדר הכניסה לתחנות לא משנה ונעשה באופן אקראי.

התחנות השונות בהן תעברו בצו הראשון הן:
 • אימות נתונים (התחנה הצהובה) – בתחנה זו תתיישבו מול מאבחנת פסיכוטכנית, שתשאל אתכם על פרטים רבים בחייכם (לדוגמא: שם פרטי ושם משפחה, שמות ההורים, תאריך לידה, תאריך עלייה, מספר אחים ואחיות, השכלה ועוד). בנוסף, בתחנה זו יערך מבחן סימול עברית. התאזרו בסבלנות וענו בנועם על כל השאלות, נסו להגיע עם רישום של הפרטים החשובים כדי לייעל את התהליך.
 •  מבחנים פסיכוטכניים (התחנה הירוקה) – תחנה זו חשובה במיוחד כיוון שבה יקבע ציון הדפ"ר שלכם. בעקבות הדפ"ר, יקבע גם ציון הקב"א, שיכריע באיזה תפקיד תשרתו בצבא, האם יתאפשר לכם להתקדם לתפקידים פיקודיים ועוד. בשל החשיבות הרבה, חשוב להתכונן למבחני הדפ"ר. למדו עוד על איך להצליח במבחני הדפ"ר.
 • ראיון אישי (התחנה האדומה) – הראיון האישי בצו הראשון היא שיחה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית. את הראיון עוברים רוב הבנים המועמדים לגיוס והחל מנובמבר 2017, גם רוב הבנות, בהתאם לדרישות הצבא. בעקבות הראיון האישי ייקבע ציון הצד"כ שלכם, שישפיע גם הוא על ציון הקב"א. לימדו עוד על הראיון האישי.
 • בדיקה רפואית (התחנה הכחולה) – בתחנה זו תתבקשו למסור את השאלון הרפואי ואת המסמכים הרפואיים שהבאתם מהבית ולהיבדק ע"י רופא. הרופא ימדוד משקל, גובה, לחץ דם, חדות ראייה ועוד. בתחנה זו יקבע הפרופיל הרפואי שלכם.
עם כניסתכם ללשכה תודבק מדבקת ברקוד על תעודת הזהות שלכם ועל גביה המספר האישי שילווה אתכם מאותו הרגע ועד תום השירות הצבאי שלכם. הציגו את התעודה בכל תחנה ובסיומה ינחו אתכם החיילים לאיזו תחנה להמשיך.

איך להתכונן לצו הראשון?

מכון נועם מציע לכם ערכת הכנה מקצועית, יעילה וממוקדת, כדי שתגיעו מוכנים לצו הראשון ותצליחו במבחני הדפ"ר.

הכנה ותרגול ישפרו את ציון הדפ"ר שלכם ויובילו להרחבת מגוון התפקידים היוקרתיים בהם תוכלו לשרת בבוא היום. בערכת ההכנה תוכלו לתרגל מבחנים בכל הנושאים שיופיעו בצו הראשון: מבחנים כמותיים, אנלוגיות צורניות, אנלוגיות מילוליות, הבנת הנקרא ומבחני הוראות, כמו גם מבחני סימול העברית בליווי הסברים וטיפים לפתרון. בנוסף, בערכה תוכלו לתרגל סימולציות מלאות המדמות את יום המבחן.

בערכה תוכלו לעקוב אחר ההישגים שלכם לאורך זמן כדי לדעת מהן נקודות החוזק שלכם ואילו נקודות עליכם לשפר, כך תוכלו להפיק ממנה את המיטב.

זכרו - אין הזדמנות שניה להצליח בצו הראשון! תנו לנו לעזור לכם הגיע הכי מוכנים שאפשר.


מה כדאי לדעת לפני שמגיעים לצו הראשון?

למרות הרצון הטוב של כל הנוגעים בדבר, יום הצו הראשון הוא יום ארוך ודי מתיש. לרוב יש לחכות בתור בתחנות השונות וקצב העבודה משתנה מתחנה לתחנה. עם זאת, חשוב לשמור על קור רוח ועל סבלנות. צו ראשון עושים פעם אחת בלבד ואנו ממליצים בכל לשון שהיא לא לדחות אף תחנה למועד אחר.

כדי לייעל את התנהלותכם בצו הראשון, שימו לב לכללים הבאים:
 • הביאו את השאלון הרפואי שנשלח אליכם עם הצו הראשון. השלימו את הבדיקות הרפואיות – יש אפשרות לעשות בדיקות דם ושתן במרפאה של קופת החולים והביאו אתכם את התוצאות (שחייבות להיות תקפות ל-3 חודשים לפני מועד הצו הראשון). מרכיבי משקפיים - הביאו אתכם גם את תוצאות בדיקות הראייה.
 • חשוב לזכור להביא:
  1. תעודת זהות, דרכון ישראלי או רישיון נהיגה.
  2. צו ההתייצבות שנשלח לביתכם.
  3. אבחון דידקטי לקבלת הקלות במבחנים הפסיכוטכניים (לתלמידים עם בעיות קשב וריכוז). מומלץ לשלוח את האבחון למוקד מיט"ב במייל טרם ההתייצבות בלשכת הגיוס, לפרטים נוספים התקשרו למספר 03-7388888.
  4. כל מסמך רלוונטי אחר כפי שנתבקשת להביא ללשכת הגיוס.
  5. פרטים של ההורים (מספר תעודת זהות, שנת לידה, מקצוע וכו').
  6. מומלץ להביא אתכם אוכל ושתייה ואולי גם ספר/אוזניות כדי להעביר את הזמן בנעימים.

למדו עוד על:

הכנה לצו ראשון
טיפים לצו ראשון
מבחן צו ראשון לדוגמה
אוצר מילים לצו הראשון
אבחון והקלות ללקויי למידה בצו הראשוןלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לצו הראשון והדרכה במכון
ערכת הכנה מלאה לצו הראשון!חנות צו ראשוןהכנה לצו הראשון והכנה לראיוןכל ערכות ההכנה לצהל


מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
טוב במיוחד לחברים כמוני שקשה להם להתמודד עם זמנים וצריכים תרגול על זמן
צו ראשון, יוני 2015 – הכנה לדפ"ר
בוודאי שאמליץ בזכות המבחן הבן שלי התקבל ללימודים ובזכות ההכנה לצבא של הבת שלי היא קיבלה קבא ודפר גבוהים.
צו ראשון, מרץ 2015 – הכנה לדפ"ר


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id