מה ההבדל בין ראיון עבודה מצולם לראיון עבודה בווידיאו (זום ותוכנות אחרות)? 

אם קיבלתם זימון לראיון עבודה מצולם, כדאי לכם לדעת שלא מדובר בראיון הנערך בתוכנת וידיאו דוגמת זום. ראיונות הזום הפכו נפוצים לאחרונה בגלל משבר הקורונה, אבל למעט העובדה שהם נערכים באמצעות כלים טכנולוגיים, אין שום הבדל מהותי בינם ובין ראיון עבודה פנים אל פנים. 

הראיון המצולם אינו דומה לראיון בזום או לריאיון פנים אל פנים, כיוון שלכל אורכו לא תתקיים שום אינטראקציה ביניכם ובין מראיין אנושי. הריאיון נערך באמצעות הטלפון הנייד או המחשב האישי, ולאורכו תידרשו להשיב בקול על סדרת שאלות שיופיעו על צג המחשב. הסרטון שלכם עונים על השאלות יישלח לחברה, ועל סמך תשובותיכם והדרך שבה הצגתם את עצמכם בסרטון תתקבל ההחלטה בנוגע למועמדותכם. מסיבה זו יש חשיבות רבה מאוד לאופן שבו תתנהלו אל מול המצלמה. 


מה מיוחד בראיון עבודה מצולם? 

ראיון עבודה מצולם מציב כמה אתגרים ייחודיים, ולכן גם אם יש לכם ניסיון טוב עם ראיונות פנים אל פנים, כדי שתקדישו זמן ותתכוננו אליו.

אחד האתגרים המרכזיים הוא הקושי לנהוג בטבעיות. מעצם טבעו ריאיון עבודה הוא סיטואציה שקשה לנהוג בה בטבעיות, וכשמדובר בריאיון שמתנהל לא מול אדם, אלא מול מצלמה, קושי זה מתגבר. הסיטואציה הלא מוכרת, ואולי אף המוזרה, גורמת לכך שרבים חווים ירידה בכושר הביטוי - שטף הדיבור שלהם נקטע, העושר הלשוני מצטמצם והשפה הופכת שטוחה יותר. דבר נוסף שמקשה עלינו לנהוג בטבעיות בתוך הסיטואציה נוגע למבט. כשאנו יושבים מול מראיין, אנו יכולים לשמור איתו על קשר עין, ובדרך זו לשדר ביטחון ונינוחות. לעומת זאת כשאנו יושבים מול מצלמה, לא תמיד ברור לנו במה למקד את המבט, ופעמים רבות התוצאה היא "מבט משוטט" או ריצוד של העיניים, אשר משדר חוסר ביטחון ועלול לפגוע ברושם שנותיר על מי שיצפה בריאיון.    

אתגר אחר נוגע להיעדר הקומוניקציה בריאיון מצולם. בריאיון שנערך פנים אל פנים אנחנו נעזרים בהבעות הפנים של המראיין, בשפת הגוף שלו ובהערות שלו כדי להבין אם התשובות שנתנו מספקות, אם הצלחנו לעורר בו עניין ואהדה ועוד. לעומת זאת בריאיון המצולם אנו חסרים את המידע החשוב הזה, ואין לנו שום דרך לדעת איך יתקבלו התשובות שלנו. 

אורכו של הריאיון המצולם הוא עניין נוסף שיש להביא בחשבון. ראיונות מצולמים הם בדרך כלל קצרים מאוד (כ-10 דקות), ועל כן מחייבים מענה ענייני, בהיר ומנוסח היטב. היות שברוב המקרים לא תוכלו לערוך את הריאיון ולתקן את התשובות, רצוי שתהיו מוכנים מבעוד מועד לשאלות שאתם עתידים להישאל. 

לסיכום, הריאיון המצולם מוסיף כמה אתגרים על אלו שקיימים ממילא בכל ריאיון עבודה. כדי להתמודד איתם בהצלחה רצוי שתגיעו מוכנים אליהם.    


כיצד נכין אתכם לריאיון?

    • לאחר הרכישה, תקבלו קישור לריאיון המצולם אשר נשלח אליכם באופן מקוון. המערכת זמינה במחשב האישי ובטלפון חכם כך שתוכלו לבצע אותו בזמן המתאים לכם.
    • משך הריאיון הוא כ-10 דקות. במהלך הריאיון יוצגו בפניכם שאלות המדמות את הראיון האמיתי ואתם תתבקשו לענות עליהן. 
    • בתוך שני ימי עסקים תקבלו משוב מקצועי מפורט. המשוב יותאם למשרה ולארגון שאליהם אתם מועמדים ויכלול ניתוח מפורט של התשובות שנתתם, נקודות לשיפור ולשימור וטיפים חשובים.   

ההכנה שלנו תעזור לכם להבין בדיוק מה אתם צריכים כדי לעבור את הריאיון המצולם ותיתן לכם את הכלים הנחוצים כדי לעשות זאת. 


החברות שבהן נערך ראיון עבודה מצולם

הריאיון המצולם רווח מאוד בשורה של חברות גדולות מקומיות ובין-לאומיות. בין השאר מקיימות אותו החברות הבאות: טבע, חברת החשמל, אמדוקס (Amdocs), מטריקס (Matrix), צ'ק פוינט (Check Point), לייטריקס (Lightricks), סיימוטיב.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.