כל עבודה בהישג ידך
 

מכון אבני ראשה – הכנה לתפקידי ניהול

מכון אבני ראשה ממונה, בין היתר, על תהליך המיון לתוכניות להכשרת מנהלי בתי ספר. המכון עורך אחת לשנה תהליך מיון אינטנסיבי במטרה לאתר את דור המנהיגים הבא של מערכת החינוך בארץ. במכון נועם תוכלו לעבור הכנה והדרכה מקיפה כדי לעבור בהצלחה את שלבי המיון השונים לקורס מנהלים.
להלן ההכנות של מכון נועם:   "ההכנה תרמה להבנה העמוקה של יכולת ביטחון עצמי, ניהול אינטראקציות, כתיבת ביוגרפיה ועוד. יצאתי עם המון תובנות והבנה לחיים ועם ביטחון למבחנים"

נבחנה לתפקיד ניהולי במכון אבני ראשה – יוני 2016

ההכנה במכון נועם כוללת:


הכנה לשלב א':


  • שאלון ביוגרפי – שימו לב שזהו שלב מסנן. השאלון שבמכון נועם בנוי באופן דומה לשאלון הביוגרפי של אבני ראשה, מבחינת הזמן והתוכן. במהלך ההכנה, המועמד יתנסה במילוי השאלון ולאחר מכן יקבל משוב ממדריך מוסמך והמלצות לשיפור הביצועים בזמן אמת. מילוי השאלון כרוך בהשקעת זמן ומחשבה רבה, לכן ההכנה לחלק זה הינה משמעותית במיוחד ומסייעת למועמד להציג לבוחנים את חוזקותיו וכישוריו בתחום עיסוקו באופן המיטבי. 


הכנה לשלב ב':

  • ראיון אישי – פסיכולוג המתמחה בתחום התעסוקה יראיין את המועמד כשעה ולאחר מכן יתן לו משוב מפורט ומקצועי באשר להתנהלותו בראיון. במהלך המיונים המועמד יצטרך לנצל דקות ספורות של כל ראיון על מנת להרשים את המראיינים, והכנה מוקדמת עשויה להעלות באופן ניכר את סיכויי ההצלחה של המועמד בזכות ההיכרות עם תכני הראיון ותחושת הבטחון שמקנה ההכנה.

  • דינמיקה קבוצתית – במכון נועם המועמדים יקחו חלק בסימולציה, אשר מדמה את התנאים של הדינמיקה הקבוצתית המתקיימת במהלך המיונים. גם כאן חשוב ביותר שהמועמד ירגיש בטחון ויהיה חסין למצבי הלחץ הנוצרים לעתים קרובות במהלך משימות מסוג זה. התנסות בדינמיקה קבוצתית במכון וקבלת המלצות מפסיכולוג באשר לאופן ההתנהלות בזמן אמת משפרות משמעותית את הביצועים של המועמדים במרכז ההערכה.↑ חזרה לראש העמוד

 

שלבי המיון לתוכנית להכשרת מנהלי בתי ספר:


  • הגשת מועמדות – הגשת המועמדות מתבצעת בעזרת מילוי טופס באתר של מכון אבני ראשה. המועמדים מתבקשים לציין פרטים אישיים שונים, כגון פרטי התקשרות, פרטים הקשורים להשכלה ותעסוקה וכדומה. לאחר הגשת המועמדות, יישלחו טפסי חוות דעת למנהל בית הספר בו עובד המועמד ולמפקח הכולל שעליהם למלא ולהחזיר למכון אבני ראשה. 

  • שאלון ביוגרפי – מילוי שאלון זה יתקיים בתאריך 28.1.18 בבנייני האומה בירושלים וייארך 4 שעות. במשך הזמן הזה המועמדים ימלאו בכתב יד את החוברת המכילה שאלות פתוחות אודות נסיונם וגישתם בתחום עיסוקם. שימו לב שזהו שלב מסנן.

  • מרכז הערכה – שלב זה כולל 3 ראיונות אישיים באורך של 15 דקות כל אחד ו-2 משימות קבוצתיות (דינמיקה קבוצתית), אשר אורכות 30 דקות כל אחת. בכל משימה קבוצתית יקחו חלק ארבעה משתתפים, וזאת על מנת לבחון את יכולות ההתנהלות של המועמדים בקבוצה, כאשר כל מועמד מוערך באופן אישי. 


תנאי סף להגשת מועמדות:


  • ניסיון בהוראה בבתי ספר של 4 שנים לפחות; או שנתיים במידה וקיים ניסיון ניהול צוות המונה לפחות 30 עובדים במשך 5 שנים לפחות
  • תואר אקדמי שני
  • תעודת הוראה או רשיון הוראה קבוע או רשיון לעיסוק בהוראה
  • עיסוק בהוראה בשליש משרה לפחות בעת הגשת המועמדות לתוכנית


אודות מכון אבני ראשה:

אבני ראשה הינו מכון העוסק בפיתוח, הכשרה וקידום מנהלים במערכת החינוך. המכון שואף לקידום מערכת החינוך בישראל ושיפור הישגיה בעזרת מנהלי בתי ספר המהווים קהילה מקצועית מובילה בתחום. המכון ממונה, בין היתר, על תהליך המיון לתוכניות להכשרת מנהלי בתי ספר. התוכניות מתקיימות במוסדות אקדמאים שונים אך מכון אבני ראשה הוא הקובע מי יורשה להיכנס לתוך תוכניות מבוקשות אלה.


תוכנית נוספת הנערכת במכון אבני ראשה הינה תוכנית צמרות. תוכנית זו מיועדת למנהלי בתי ספר בעלי ותק ניהולי של 4 שנים לפחות, אשר שואפים להתפתח בתחום המקצועי והאישי ולהעשיר את הידע התיאורטי והמעשי שלהם בתחום הניהול. תכנית צמרות משלבת למידה קבוצתית, מפגשי ייעוץ אישיים, סיורים וסמינר בן יומיים, ומתפרשת על פני שנת לימודים אחת. 


ניתן ליצור קשר עם מכון אבני ראשה בטלפון 02-6333200.


↑ חזרה לראש העמוד


למדו עוד על:


הכנה למבחנים פסיכוטכנייםהכנה לראיון
הכנה למרכז הערכההכנה למבחני אישיות
הכנה לדינמיקה קבוצתיתקורות חיים

 
למידע ולתיאום הכנה במכון נועם – השאירו פרטים וניצור עמכם קשר:לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לשלב ב': ראיון ודינמיקההכנה לשלב א': שאלון ביוגרפי

מבחני דוגמא בחינם
מבחן אישיות חינם


ממליצים
"אתם פשוט אלופים! אמליץ עליכם ללא ספק!!"
נבחנה לגיוס במשטרה – מרץ 2017
"מכון נועם תודה - הכנה מקצועית, אישית, משקפת חולשות וחוזקות ונותנת כלים לשיפור ולהופעה מיטבית במבחן האמת. צוות מקצועי, שירותי וענייני - מומלץ בחום ושווה כל פרוטה!!!"
נבחנה לתפקיד ניהולי בנציבות שירות המדינה – ינואר 2017


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id