כל עבודה בהישג ידך
 

מכון קרני - הכנה למבחני מחוננים

רוצים שילדיכם יצליחו במבחן מחוננים של מכון קרני? תרגול מוקדם משפר משמעותית את הסיכוי להצליח בבחינה! מכון קרני עורך מבחנים לאיתור ילדים מחוננים עבור משרד החינוך ומסגרות נוספות. במכון נועם הכנו ערכות תרגול למבחני מחוננים הכוללות אלפי שאלות המותאמות לכיתה אליה ילדיכם עולה. בדף זה תקבלו מידע נוסף אודות בחינת המחוננים של קרני.    

  "תודה רבה לצוות מכון נועם! התרגול באתר ובערכה עזרו לי מאוד להצליח במבחן." 

תלמיד שנבחן בקרני לקבלה לכיתה ט', פברואר 2017הכנה למבחני המחוננים של מכון סאלד - כיתות ב' עד ד'

הכנה לתוכניות מיוחדות - לחצו כאן 

מהם מבחני המחוננים של מכון קרני?   

מכון קרני עורך מבחנים לאיתור ילדים מחוננים כגון:בית ספר אופק ומכון אריקה לנדאו, לתלמידים בכיתה א' ועד התיכון. התלמידים מאותרים למסגרות שונות כמו: כיתת מחוננים, בית ספר למחוננים, חוגי העשרה, מסלולים מדעיים בבתי הספר ועוד. מבחני המחוננים נערכים בבית הספר או במכון קרני שבכפר סבא. על מנת להיבחן, יש להירשם מראש ולשלם סכום סמלי. המבחנים ברובם אינם מבוססים על חומר הלימוד בבית ספר ונקראים מבחנים פסיכוטכניים. במסגרת מבחנים אלו, נתקלים התלמידים בשאלות ובאתגרים שאינם מכירים מהלימודים בבית ספר, כמו - אורך המבחן, כמות השאלות ולחץ הזמן. מטרת המבחנים של מכון קרני הינה איתור תלמידים בעלי פוטנציאל, המתאימים ללמידה במסלול למחוננים. המבחן מתוכנן לגילוי תלמידים בעלי תפיסה מהירה, סקרנות, כישורים מרחביים ועוד. רק בין 1%-3% מהתלמידים שניגשים לבחינה, מתקבלים אליה.    

מה כולל המבחן?

מבחני המחוננים כוללים מבחנים בנושאים כגון: כמותי, מילולי, צורות, מרחבי ועוד. בעבור כל נושא, מוקצב זמן למענה. לרוב, זמן המענה הממוצע לשאלה הינו דקה ומטה. המבחנים מאופיינים ברמת שאלות גבוהה ובזמן מועט לפתרון כל שאלה.  

הנושאים שבבחינה:


נושא פירוט
מילוליבחלק זה, יופיעו מבחנים מילוליים מסוגים שונים, כגון: כושר מילולי, השלמת משפטים, אנלוגיות מילוליות, יוצא דופן ועוד. מטרת המבחנים הללו הינה לבחון יכולות מילוליות שונות, אוצר מילים והבנת הנקרא.
כמותיבחלק הכמותי ישנם תרגילים מסוגים שונים. חלק זה כולל בעיות מילוליות, תרגילים מספריים בלבד, מבחני סדרות ומבחני הצבת נעלמים. בניגוד למבחנים בחשבון הנערכים בבית הספר, מטרת חלק זה אינה לבדוק ידע חשבוני בלבד, אלא כישורים מתמטיים שונים וחשיבה יצירתית לפתרון בעיות מתמטיות.
צורותתלמידים בגילאי בית ספר טרם התנסו במבחנים מסוג זה. חלק זה כולל מבחנים צורניים משני סוגים: מטריצות וצורות בשורה. לצורך המענה על שאלות אלו על התלמידים למצוא ולנסח את החוקיות שמתקיימת בין הצורות שבמבחן.
מרחביעל מנת לענות על חלק זה יש צורך בפיתוח כישורים מרחביים ואנליטיים. באמצעות היכרות ותרגול של שאלות אלו, המענה על השאלות הופך קל יותר.

לרכישת ערכת הכנה למחוננים של מכון קרני לחצו כאן

↑ לתחילת העמוד

מדוע חשוב להתכונן למבחני המחוננים?

אופיו השונה של המבחן, חוסר היכרות עם סוגי השאלות וזמן המענה המועט הם גורמים המשפיעים על תפקוד הילד בזמן המבחן. בנוסף, לעיתים הלחץ מפני המבחן גורם לילדים לתפקד באופן חלקי ולא להפגין את כישוריהם במלואם.
על מנת לעזור לילדיכם להגיע רגועים ליום המבחן, ולהצליח לממש את מלוא הפוטניאל שלהם, מומלץ לתת להם להתנסות קודם בערכת ההכנה שלנו למבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני. מטרת ערכת ההכנה הינה להפחית את חוסר הוודאות והלחץ של התלמידים לקראת המבחן, ולאפשר להם לממש את יכולותיהם במבחן.
ערכת ההכנה האונליין שלנו הוכנה על בסיס משובים שנאספו מתלמידים ומהורים, והיא מדמה את המבחן בתוכן, בצורה ובזמנים.
הערכה מכילה שאלות מכל התחומים והרמות שישנם במבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני: צורות בשורה, אנלוגיות, כושר מילולי, תרגילי חשבון, בעיות חשבון, חשיבה מרחבית, זריזות ודיוק, ועוד. הערכה פותחה ע"י צוות פסיכולוגים, אנשי חינוך ואנשי פיתוח ומחשבים עם ניסיון של שנים רבות בפיתוח מבחנים פסיכוטכניים.מבחן איתור המחוננים לשפות זרות

מבחן לאיתור מחוננים נערך מידי שנה מטעם משרד החינוך בכיתות ב' ו-ג'. מטרת המבחן היא לאתר מספר תלמידי בעלי יכולות גבוהות מהממוצע ולאפשר להם להשתתף בתוכניות מיוחדות מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה. כאשר המבחנים הם בעברית הם נערכים על ידי מכון סאלד, אך כאשר הילד מדבר שפה אחרת מכון קרני אחראי על המבחנים בשפות זרות.

תוכניות מיוחדות למחוננים ומצטיינים

כיום פועלות עשרות תוכניות מיוחדות למחוננים ומצטיינים מטעם משרד החינוך. תוכניות אלו מספקות העשרה לתלמידים מעבר למסגרת הלימודים הרגילה, ומאפשרת להם לפתח את יכולותיהם המיוחדות. התוכניות הן מאתגרות: החומר הנלמד רחב יותר והלמידה היא מעמיקה ומהירה יותר. בחלק מין התוכניות הקבלה תלויה במבחן איתור מחוננים, ובחלק קיימים מבחני קבלה שונים ומגוונים ולעיתים אף ראיון אישי עם התלמיד. למכון נועם ערכות תרגול אונליין עדכניות המותאמות למבחני הקבלה היחודיים לכל תוכנית. תרגול מוקדם תורם להורדת הלחץ מהמבחן ומשפר את התוצאות.


רקע על מכון קרני

מכון קרני נוסד בשנת 1966 על ידי הפסיכולוג אליעזר קרני, והוא הגוף העיקרי המעביר מבחני קבלה לתלמידי כיתות ד'-י'. בין מבחנים אלו קיימים מבחני קבלה לבתי ספר, בתי ספר יחודיים, כיתות מופ"ת, כיתות מדעים וכיתות מחוננים. בנוסף, מכון קרני מעביר מבחני איתור מחוננים לכיתות אלו ומבחנים בשפות זרות. מבחנים אלו מתבצעים במכון קרני הנמצא בכפר סבא או בבתי ספר שונים ברחבי הארץ. במרבית המקרים, ציון התלמיד במבחן זה הוא זה שקובע את קבלתו לתוכנית / כיתה / בית הספר. למכון נועם ערכות תרגול אונליין למבחנים אלו, המתאימות לגיל ולתוכנית אליה ילדכם נבחן. מומלץ להתכונן למבחן מראש על מנת לשפר את סיכויי הקבלה. בנוסף הכנו עבורכם כמה דפים שימושיים:

הכנה למבחני קבלה לבתי ספר במכון קרני
שאלות ותשובות על מבחני הקבלה לבתי ספר
טיפים למבחני הקבלה לבתי ספר
מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id