כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(41) קראו עוד

עד המבד"קים ומעבר להם

את ההתאמה שלכם לקצונה מתחילים לבדוק כבר בצו הראשון, באמצעות מדד שנקרא מתאם קצונה - מדד המורכב מכמה נתונים, שממשיך להשתקלל תוך כדי השירות. סולם הציונים של מתאם הקצונה הוא 3-0: בגדול, הציונים 3-1 אומרים שאתם עומדים בדרישות היציאה לקצונה - ציון 1 אומר שאתם עומדים בתנאי הסף המינימליים, וציון 3 אומר שאתם סופר דופר מתאימים לקצונה. בין היתר, מתאם הקצונה מורכב מהנתונים הבאים: ציון הדפ"ר, ציון ההתרשמות מהריאיון האישי, ציוני פיקוד והדרכה ביום המא"ה, ציון סוציומטרי בסוף הטירונות, ציון בקורס פיקודי (אם יש) ואחרון חביב - ציון המבד"קים. 

המבד"קים הם המשוכה האחרונה שאתם צריכים לעבור כדי לצאת לקצונה. מדובר בעצם ביום מיון שנערך במדור מבד"ק בתל השומר ומורכב משתי תחנות: 

  • מבחני אישיות - ביום המיון תיבחנו בכמה סוגים של מבחני אישיות, שנועדו לבדוק אם יש לכם את היכולות והכישורים המתאימים לקצינים: מערכתיות, שאפתנות, יכולת להתמודד עם לחץ ועם מצבים מורכבים ועוד. 
  • ריאיון עם פסיכולוג/ית - בריאיון הפסיכולוג או הפסיכולוגית ינסו להכיר אתכם יותר לעומק, להבין מה מניע אתכם לצאת לקצונה ולהעריך אם אתם מוכנים להתמודד עם האתגרים שבאים עם התפקיד.

את ציוני המבד"קים תקבלו כשבועיים לאחר המיונים. סקאלת הציונים של המבד"קים היא 30-0. קיבלתם 13 או יותר? סימן שאתם מתאימים לקצונה.


כך תגיעו מוכנים למבד"קים

הכנה למבחני אישיות

במסגרת ההכנה שלנו למבחני האישיות של מבדקי הקצונה, תקבלו ערכת אונליין עם סימולציות של מבחני האישיות שתפגשו ביום המיונים: שאלון קורות חיים, שאלון דילמות פיקודיות ושאלון 300. לאחר שתשלימו את כל השאלונים, תגיעו למפגש הכנה עם מדריך או מדריכה מצוות המכון. מעבר לכך שבמפגש תתנסו במבחני אישיות נוספים, כמו מבחן השלמת משפטים ומבחן תיאור תמונות (מבחן TAT), במפגש גם תקבלו פידבק על הביצועים שלכם בכל המבחנים, והכוונה שתעזור לכם להבין מה בעצם הצבא מחפש בהם ואיך כדאי לגשת לשאלות היותר קשות. אחרי ההכנה, יהיה לכם הרבה יותר קל להבין את הרציונל שעומד מאחורי השאלות השונות במבחנים ולענות בהתאם.

המפגש נמשך שעה, ומתקיים במכון או בזום (לבחירתכם).

 

תוספת: הכנה לריאיון האישי

במפגש ההכנה לריאיון תעברו סימולציה של ריאיון מול אחד או אחת ממדריכי המכון, ולאחר מכן תקבלו משוב על ההתנהלות שלכם לאורך הסימולציה: האם התשובות שלכם היו קוהרנטיות והעבירו את המסר שחשוב לכם להעביר; מה כדאי שתביאו בחשבון במענה על שאלות שליליות (כלומר כאלה שנוגעות לחסרונות או לחולשות); עד כמה שפת הגוף שלכם שידרה שאתם בלחץ או שאתם לא בטוחים בעצמכם ועוד. בקיצור, הכנה שגם תחדש לכם המון, וגם תוריד את מפלס הלחץ לקראת הריאיון. 

המפגש נמשך חצי שעה, ומתקיים במכון או בזום (שימו  שהמחיר משתנה בהתאם למיקום).

נשמע טוב? סמנו ✓ בתיבת המכירה

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.