כל עבודה בהישג ידך
 

דוגמאות למבחן אמינות

אחד התחומים שמעניינים את הבוחנים הוא רמת אמינותו של הנבחן. השיטות שנהוגות לבחינת אמינות שונות ומגוונות. במכון נועם מתנסה הנבחן במגוון ממבחני האמינות כחלק ממבחני האישיות שהוא עובר. לאחר הביצוע מקבל הנבחן הדרכה על מבחנים אלה.
 

להלן שתי דוגמאות למבחני אמינות:דוגמא 1:
בפני הנבחן מוצגת רשימה של מילים קשות בלועזית. לנבחן נאמר שמטרת המבחן היא לבדוק את רמת הידע המילולי שלו, בהכרת מילים קשות. על כל מילה קשה שמוצגת לפני הנבחן, הוא נשאל האם הוא מכיר אותה. בתוך רשימת המילים הקשות הוכנסו מילים שנשמעות מוכרות, אך בעצם אינן קיימות. הנבחן יכול להישאל האם הוא מכיר את המילה אינציקרופדיה. המילה אינציקרופדיה דומה מאוד למילה אינציקלופדיה. ההבדל ביניהן הוא שהמילה אינציקרופדיה אינה קיימת.

הסבר: אם הנבחן עונה שהוא מכיר את המילה אינציקרופדיה, הבוחנים יכולים להבין שהוא מנסה להטעות אותם. אם התופעה חוזרת על עצמה עם כמות גדולה של מילים שאינן קיימות, הבוחנים יכולים להסיק שרמת אמינותו של הנבחן נמוכה.


דוגמא 2:

בפני הנבחן מוצגים משפטים שונים והוא מתבקש לענות האם הוא מסכים עם תוכן המשפט שהוצג לו או שאינו מסכים לתוכנו. למשל, לפני הנבחן מוצגים המשפטים הבאים:
  • יש מקרים בהם אני מצוברח
  • יש אנשים לא נחמדים
  • לפעמים אני לא מספיק לסיים את משימותי.
הנבחן מתבקש לענות האם הוא מסכים עם כל אחד מהמשפטים. אם הנבחן עונה שהוא מסכים עם המשפטים. כלומר, יש מקרים בהם הוא מצוברח, ויש אנשים לא נחמדים, ולפעמים הוא אינו מספיק לסיים את משימותיו.

הסבר: הבוחנים מתרשמים שהנבחן אמין. אם לעומת זאת הנבחן טוען שאין מקרים בהם הוא מצוברח, ואין אנשים שלדעתו אינם נחמדים, הבוחנים מסיקים שהנבחן אינו אמין.


סיכום:

במבחני אמינות הנבחן נדרש לענות על שאלה שחושפת חוסר שלמות בהתנהגותו. אל תנסה להציג עצמך כמושלם. הצגת נתונים מעוותת, רק כדי להרשים, עלולה להתפרש כחוסר אמינות.
  |  
להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
 
 
לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
קינן שפי – הכנה אונלייןאדם מילא – הכנה אונלייןAKT – חנות אונלייןחנות מכוני מיון וארגונים
פילת – הכנה אונליין


מבחני דוגמא בחינם


ממליצים
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים
"אני גר בצפון ואין לי רכב. הנוחות של הישיבה בבית ושיחה אונליין עם מדריך מקצועי עזרה לי מאד. קיבלתי את העבודה. תודה לכם."
הכנה לראיון בסקייפ, יולי 2013Created by red-id