כל עבודה בהישג ידך
 

פשיטת רגל

בספרו "איך להתעשר" מספר המיליארדר דולאנד טראפ, שכאשר בסוף שנות השמונים נכשל בעסקיו והיה בחוב של 9.2 מיליארד דולר, פגש ברחוב מקבץ נדבות וחשב לעצמו שמקבץ הנדבות שפגש עשיר ממנו ב- 9.2 מיליארד דולר. למרות כישלונו הקשה, והחוב הכבד שהיה לו לנושים רבים הוא לא נשבר, תיקן את הטעויות שגרמו לכישלונו העסקי והיום הוא אחד האנשים העשירים בעולם.
כישלון מפחיד אותנו, מערער את תחושת הביטחון שלנו. אנו נעשה הכל כדי להימנע מכישלון. כישלון בעבודה ובאהבה פוגעים בתחושת האושר שלנו. מי שפוטר מעבודתו, שנכשל בראיון, שלא קודם בעבודה, יודע את תחושת הכאב. מי שננטש על ידי בן זוגו, מי שנבגד, מכיר את תחושת הכאב.

למרות הכאב, בכישלון מסתתרת הזדמנות, תקווה. הניסיון של דונאלד טראמפ הוא דוגמה, יש עוד הרבה דוגמאות של אנשים שלאחר כישלון פרצו קדימה. אם פוטרת מעבודה, אם מישהו אחר קודם לפניך בעבודה, נצל את הכישלון ללמידה, להשתפרות, לתיקון טעויות. כל תינוק שלומד ללכת, נכשל (נופל) שוב ושוב עד שהוא לומד ללכת בביטחון.  

אם נכשלת, תחושת הכאב טבעית, הצער ואכזבה מובנים. אך אם לא תיבהל, אם לא תיתן לתחושת הייאוש לנצח, אפשר להפוך את הכישלון להצלחה. אם פוטרת, אל תספר לעצמך מעשיות, הפיטורים מצביעים על העובדה שלא הצטיינת בעבודה, שחשבו שאתה פחות טוב מאחרים. כדי להפוך את הכישלון להזדמנות צריך לקבל אחריות על הכישלון ולהתחייב להשתפר בעתיד, להשקיע יותר, להיות עובד מצטיין, לפתח מומחיות בתחום בו אתה עובד. כישלון הוא כמו כלב, אם נבהלים ממנו הוא מאיים יותר וממשיך לרדוף אחריך, אם לא חוששים הוא נרתע לאחור.

אם ננטשת על ידי בן זוגך, אם האהבה אינה מתפתחת ואתה מאוכזב, אל תיתן לתחושת הכישלון להרחיק אותך מאהבה חדשה, להפוך אותך לרווק מושבע. נסה להבין את הסיבות לכישלון. אולי אתה בוחר בני זוג לא רציניים, לא יציבים, בעייתיים. אולי אתה לא משקיע מספיק, לא מוכן לתת ומצפה רק לקבל. כישלון ביחסי אהבה יכול לנבוע גם מערכה עצמי נמוכה. יש אנשים שלא מעריכים את עצמם ומצפים שאהבה תפצה על כך, זו טעות. כדי ליהנות מאהבה צריך ללמוד לאהוב ולהעריך את עצמך. אין סיכויי שמישהו יעריך אותך אם אתה לא מעריך את עצמך.

מי שנותן לכישלון להפחיד אותו לא יצליח להתמודד מול אתגרים מורכבים, מי שרואה בכישלון הזדמנות ללמידה ולהשתפרות נמצא על הנתיב להצלחה. 

כותב: דוד משולם, מנכ"ל מכון נועם


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
AKT – הכנה אונליין
פילת – הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונלייןAKT – הכנה מלאהקינן שפי – הכנה אונלייןחנות מכוני מיון וארגונים


מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם


ממליצים
"התרגול בערכה היה מאתגר - וזה היה מעולה עבורי! בנוסף, ההכנה במכון תרמה לי מאוד לתחושת בטחון ולמיצוי יכולותי."
נבחנה לתפקיד דיילי אוויר, אל-על  – דצמבר 2016
"יום ההכנה למבחני האישיות היה מעולה!!! הן המבחנים והן המשוב היו מועילים ומדויקים. תודה רבה"
נבחן בקינן שפי לתפקיד ניהולי בתעשייה האווירית – פברואר 2016 


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id