מידע על יחידה 8200

יחידת 8200, השייכת לחיל המודיעין, היא יחידה שמטרתה איסוף מידע מוצפן בשפות לועזיות ופענוחו. רוב המידע על היחידה ופועלה אסור לפרסום, אך במהלך השנים אושרו מספר פרטים אודותיה.

יחידת 8200 היא יחידות איסוף המידע המרכזית בצה"ל, המרכזת תחתיה כמה תחומים:

איסוף מידע באמצעות שיטות מודיעין מסורתיות וחדשניות כאחד (בדגש על פתרונות טכנולוגיים לאיסוף מידע), פענוח המידע הנאסף בשלל שפות זרות (ערבית, פרסית ועוד רבות) ועיבוד לכדי תכניות פעולה ועבודה.

באופן מפתיע ביחס לסודיות האופפת אותה, 8200 היא היחידה הגדולה ביותר בצה"ל. ביחידה משרתים אלפי חיילים המחולקים למדורים ואגפים שונים, לפי תחומי היחידה השונים, ברמות סיווג משתנות. בתור חוד החנית המודיעיני של צה"ל, ביחידה משרתים המובחרים שבחיילי צה"ל. היחידה מפורסמת בין השאר בזכות בוגריה, שעובדים בתפקידים הנחשקים ביותר בעולם ההיי-טק בארץ ובעולם. 


"בזכותכם קיבלתי דפ"ר 90 וקב"א 56! עכשיו אין תפקיד שלא אוכל לשרת בו, המון תודה."

 

הכנה לצו ראשון, יוני 2018


מסלולי האזנה, תרגום ושפות זרות

המציאות בה אנו חיים כיום, מחייבת עמידה על המשמר ושיתוף מידע מהיר עם היחידות הצבאיות השונות. כדי לבנות תמונת מצב מודיעינית ישנן יחידות שעוסקות בהאזנה, תרגום משפות זרות ועיבוד המידע המודיעיני.

בין המסלולים השונים שהיחידה מציעה, ניתן למצוא את מסלול אופק. מועמדים בעלי יכולות ונתונים גבוהים שיימצאו מתאימים יזכו להכשרה קדם-צבאית וילמדו את השפה הערבית והפרסית. אין דרישה לידע מוקדם בשפות אלה שכן תזכו להכשרה מקיפה בשפות שייתכן ולא ידעתם קודם לכן.

מסלול נוסף, הוא מסלול מת"ן. מסלול זה עוסק במחקר ובפיתוח מקורות. מועמדים שיימצאו מתאימים יזכו להשתלב בתפקיד המשלב הן עבודה טכנולוגית והן עבודה מודיעינית.

מועמדים שיימצאו מתאימים יכולים גם להשתלב ביחידות משנה המשתייכות ל8200: 

 • יחידת חצב - יחידה העוסקת באיסוף מידע מודיעיני ממקורות גלויים כגון: רדיו, טלוויזיה, אינטרנט ורשתות חברתיות. 
 • גדס"מ - היחידה המבצעית של 8200, תפקידה הוא איסוף מידע מודיעיני עדכני והעברתו ללוחמים בזמן אמת.

כדי להגדיל את סיכויי הקבלה שלכם ליחידת 8200, עליכם לקבל במבחני הצו הראשון ציון דפ"ר 70 ומעלה וציון קב"א מעל 54.


איך מתקבלים ליחידה 8200?

מדור האיתור של יחידת 8200 הוא האחראי על איתור של מלש"בים בעלי נתונים מתאימים לתפקיד לאחר הצו הראשון. תנאי האיתור סודיים אף הם, אך ניתן לציין בביטחון את התנאים הבאים ככאלה שיזכו אתכם בזימון למיוני 8200:

  • תחומי לימוד המעידים על חשיבה אנליטית - חמש יח"ל במתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב ו/או אלקטרוניקה (לא חובה להרחיב את כל המקצועות הללו כדי לקבל זימון).
  • לקיחת חלק בתכניות מיוחדות בשיתוף עם חיל המודיעין - כיתות ומסלולי מצוינות בבתי הספר השונים או תכניות העשרה בשיתוף עם החיל, לדוג': תכנית גבהים, תכנית מגשימים ומגשימים פלוס, תכנית עתיד וכד'...
  • ידיעת השפה הערבית/פרסית ברמה של 5 יח"ל לפחות - ידע ברמה גבוהה בשפות זרות מהווה יתרון אך אינו חובה.

עם זאת, התנאים החשובים מכל, שבלעדיהם כל ההשקעה בשנות התיכון תרד לטמיון הם:

  • ציון דפ"ר 70 או יותר - ציון הנקבע על סמך המבחנים הפסיכוטכניים בעוברים כלל המלש"בים במהלך הצו הראשון.
  • ציון קב"א 54 ומעלה - ציון המשקלל את ציון הדפ"ר, ציון הצד"כ הניתן לאחר הראיון האישי ולבנים ולבנות כאחד ומדד השכלה הנוגע לכמות ואיכות הבגרויות אליהן ניגשתם.

*ללא נתוני האיכות המתאימים, גם מלש"בים שהשקיעו רבות במהלך לימודיהם ובתכניות העשרה כאלה ואחרות לא יזכו להתמיין ויאבדו את ההזדמנות לשרת ביחידת 8200.

לעומתם, מלש"בים שיאותרו כמתאימים יזומנו לסדרת מיונים מפרכת שתכלול מבחנים בתחומים שונים (טכנולוגיים, אישיותיים ועוד), ראיונות אישיים וסיווג ביטחוני קפדני מאין כמותו. תהליך המיון יכול לארוך עד כשנה, תלוי במסלול אליו מתמיינים. כדי לא לפספס הזדמנות נדירה לשירות צבאי איכותי ביותר, ישנו פתרון זמין ויעיל להבטחת נתוני איכות גבוהים במיוחד - הכנה לצו הראשון.


הכשרה ב-8200 ואפיקי קידום

המועמדים שיעברו את תהליך המיון הקפדני והארוך, יזכו לעבור הכשרה באחד מבין המסלולים השונים. בוגרי הקורסים, ישובצו בבסיסים השונים של חיל המודיעין, פתוחים או סגורים, בהתאם להכשרה ולצורכי הצבא. במהלך השירות הצבאי, החיילים יכולים להתקדם במסלולים שונים: הדרכה, פיקוד על צוות מודיעין וקצונה. 

שימו לב! עליכם להשיג ציון דפ"ר 70 או יותר וציון קב"א 54 ומעלה כדי להגדיל את סיכויי הקבלה. 


הכנה לצו ראשון - קב"א ודפ"ר גבוהים יותר!

לפי נתונים רשמיים רק כ-20% מהמלש"בים יצליחו לקבל ציוני קב"א ודפ"ר המתאימים לתנאי הסף לאיתור ליחידת 8200. כלומר, ארבעה מכל חמישה מלש"בים לא יזומנו כלל למיונים היוקרתיים.

ההכנה שלנו נועדה להכין מלש"בים למבחני הצו הראשון, להוריד את מפלס הלחץ שעלול לשבש את התוצאות בזמן אמת ולהבטיח ציוני דפ"ר וקב"א גבוהים ככל האפשר. ערכות ההכנה השונות כוללות:

   • הכנה אונליין למבחני הצו הראשון - הכנה מקיפה למבחני הדפ"ר בנושאים הבנת הנקרא, מבחן כמותי, אנלוגיות צורניות, אנלוגיות מילוליות ומבחן הוראות הכוללת גם 5 סימולציות מלאות לתרגול מדויק ככל הניתן ליום הצו הראשון. בנוסף, הערכה כוללת הסברים על מבחני סימול העברית ואימות הנתונים.
   • הכנה במכון עם מאבחנת פסיכוטכנית - מפגש במהלכו תלמדו שיטות פתרון יעילות ומוכחות, טיפים חשובים ומידע נוסף על מהלך הצו הראשון.
   • הכנה לראיון האישי עם מדריך מומחה (במכון או אונליין) - הכנה לריאיון האישי הכוללת סימולציה של ריאיון ולאחריה משוב מפורט על התנהלותכם במהלכו.

באמצעות ההכנה שלנו תגיעו לצו הראשון מלאי ביטחון ומוכנים להצלחה, אז למה אתם מחכים? התחילו להתכונן כבר עכשיו!

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.