האם כדאי לי לספר בצו ראשון שאני מאובחן?

נתחיל בכך שאין לכם מה לחשוש: הצהרה על לקויות למידה כלשהן או על הפרעות קשב וריכוז אינה פוגעת בנתונים האישיים. למעשה, ההפך הוא הנכון, שכן היא יכולה לסייע לכם לקבל הקלות במבחני הדפ"ר, וכך לעזור לכם להגיע רגועים ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלכם. אם אתם נוטלים ריטלין או תרופה אחרת לבעיות קשב וריכוז, מומלץ להצהיר על כך הן במהלך אימות הנתונים (שם תישאלו על לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז שאובחנו בעבר) והן בתדרוך שלפני המבחנים הפסיכוטכניים. אומנם לא כל אבחון מזכה אוטומטית בהקלות, אבל חשוב לזכור שתמיד קיים הסיכוי שתימצאו זכאים להתאמה כלשהי. לכן, כדאי להציג את האבחון שלכם בכל מקרה.

 זכרו: הצגת האבחון יכולה לסייע לכם להשיג הקלות במבחני הדפ"ר, והיא לא תפגע בשום צורה בסיכויי ההצלחה שלכם במיונים אחרים. 


אילו אבחונים יכולים לזכות אותי בהקלות בצו ראשון?

    • אבחון או ועדת השמה שנערכו מהחופש הגדול שבין כיתה ו' לז' ואילך.
    • אבחון שנערך על ידי גורם מוסמך דוגמת פסיכולוג, נוירולוג, מאבחן קשיי למידה או גורמים אחרים.
    • אבחון שלם, המכיל את כל העמודים ללא יוצא מן הכלל, קריא, מסודר וממוספר. על האבחון לכלול את התאריך שבו התבצע, תוכן האבחון, ממצאים, סיכום והמלצות, וכמובן גם פרטי זיהוי מלאים. מומלץ להוסיף גם מספר טלפון נייד.
    • מרשם לתרופת קשב וריכוז או אבחנת קשב חתומים על ידי פסיכולוג, נוירולוג, פסיכיאטר או בעל הסמכה אחר לאבחון הפרעות קשב.

 מומלץ לשלוח מראש את ההמלצות, את האבחון ואת כל המסמכים הדרושים - רק כך יהיה לכם סיכוי לקבל הקלות במבחנים! אל תחכו לרגע האחרון, קבעו תור לרופא כמה שיותר זמן לפני הצו הראשון.


מתי ואיך צריך לעדכן את הצבא שיש בידיכם אבחון?

הקריטריונים לקבלת הקלות בצבא אינם חופפים לאלו המקובלים באזרחות, ולכן הצבא אינו מחויב להקלות שניתנות לכם בבית הספר ובמסגרות אחרות. כדי שהגורמים הרלוונטיים בצבא יוכלו לקבוע לאילו הקלות אתם זכאים על פי הקריטריונים המקובלים בצבא, עליכם להעביר לבדיקה את כל המסמכים שבידיכם לפני ההתייצבות בלשכת הגיוס.

את המסמכים תוכלו להעלות באזור האישי באתר מתגייסים או בשאלון אימות הנתונים. אפשרות נוספת היא לשלוח אותם בהודעת דוא"ל לכתובת meitav@digital.idf.il

 

24 שעות לאחר משלוח המסמכים ודאו שהם אכן התקבלו. זכרו שאם המסמכים לא יתקבלו מסיבה כזו או אחרת, לא תזכו בשום הקלה. בכל מקרה, הביאו אתכם את האבחון שלכם ללשכת הגיוס. 

שימו  . למעט מקרים יוצאי דופן, הצבא אינו מאפשר לגשת למבחנים הפסיכוטכניים פעם נוספת, ולכן הקפידו לשלוח את כל המסמכים בזמן. כמו כן, עמדו על זכותכם לערוך את המבחנים בהתאם להקלות שקיבלתם. אם מסיבה כלשהי תחליטו לוותר על ההקלות, יהיה עליכם לחתום על "ויתור על הקלות". הביאו בחשבון שאם בהמשך תרצו לערער על הציון שתקבלו, היעדר ההקלות לא יוכל להיות סיבת הערעור.   

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.