כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(7) קראו עוד

מה צריך לדעת על הריאיון המצולם?

הפורמט של ריאיון מצולם בחברות ובמכוני המיון השונים הוא כזה: אתם יושבים מול המחשב, ועל הצג מופיעה שאלה שאתם צריכים לענות עליה - זו יכולה להיות שאלה הנוגעת לניסיון התעסוקתי שלכם, לכישורים שישרתו אתכם בתפקיד, לסיבות שאתם מחפשים עבודה חדשה וכו'. ברוב המקרים יש הגבלת זמן לכל תשובה (בין חצי דקה לשתי דקות), אבל לעיתים תקבלו יותר מניסיון אחד לענות על כל שאלה. ברגע שתסיימו לצלם את עצמכם עונים על שאלה, תתבקשו לענות על שאלה נוספת וכן הלאה. בסיום הריאיון תשובותיכם יישלחו לבדיקה בחברה או במכון המיון.

מעבר לאתגרים שמאפיינים כל ריאיון, שבראשם מענה רהוט ומותאם למשרה, לריאיון המצולם מצטרפים עוד כמה אתגרים:

• הגבלת זמן - ראיונות מצולמים הם בדרך כלל קצרים מראיונות פרונטליים, ולרוב השאלות בהם קצובות בזמן. לכן אין מקום להתבלבל או ללכת סחור סחור - צריך להגיע לעיקר במסגרת הזמן שהוקצב לנו.

• ריאיון בלי מראיינים - בריאיון המצולם, לעומת כל ריאיון אחר, אין מי שיכווין אותנו או יחדד שאלה שלא לגמרי הבנו. למעשה, אין שום דרך לדעת איך התשובות שלנו מתקבלות ומה הרושים שאנחנו משאירים.

• להתנהג בטבעיות - נוכחות המצלמה גורמת למועמדים רבים לחוות ירידה בכושר המילולי, להתקשות במיקוד המבט ולשדר שפת גוף נוקשה. אפשר להיות מועמדים מושלמים לתפקיד ועדיין לא "לעבור מסך" מספיק טוב.


אז איך מתכוננים לזה?

ההכנה שלנו תעניק לכם גם התנסות בריאיון מצולם וגם פידבק מקצועי על המענה שלכם. ככה זה עובד:

בשלב הראשון תתנסו בסימולציה של ריאיון מצולם: תקבלו רשימה של שאלות שמאפיינות את המיונים לתפקיד שאתם מתמודדים עליו, ותתבקשו לצלם את עצמכם עונים עליהן בהתאם להגבלת הזמן הנדרשת ולבסוף לשלוח אלינו. זה כבר משהו שיוריד את הלחץ לקראת הריאיון האמיתי, כי תהיה לכם תמונה ברורה למדי של מה שמצפה לכם שם.

בשלב השני מדריך או מדריכה מצוות המכון יכתבו משוב מפורט על המענה שלכם תוך התייחסות למבנה של כל תשובה, להתאמה שלה לתפקיד, לדוגמאות שהבאתם, למקומות שבהם אפשר לחדד עוד קצת את המסר שלכם, לכישורים וליכולות שכדאי לכם להדגיש וכו'.

ברגע שתקבלו את המשוב, תוכלו לשפר את התשובות שלכם בהתאם להנחיות ולדגשים שכתובים בו, אולי אפילו להתאמן עליהן קצת מול מצלמה - וזהו, אתם מוכנים לריאיון שלכם 😃

טיפים קטנים לקראת הריאיון המצולם:

• תפאורה - חשוב לבחור מקום מסודר למענה על הריאיון המצולם, בלי ערימות כביסה או כלים ברקע :)

• תלבושות - תתלבשו לריאיון המצולם בצורה מכובדת ומקצועית, ממש כמו שאתם מתלבשים לכל ריאיון.

• חזרה גנרלית - כדאי לבדוק לפני הריאיון שהרשת עובדת כמו שצריך ושרואים ושומעים אתכם בבירור במחשב.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.