כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(11) קראו עוד

מה מחכה לכם בהכנה שלנו?

השאלון הביוגרפי מגיע אחרי שהאוניברסיטה כבר קבעה שיש לכם את הנתונים הקוגניטיביים המתאימים ללימודי רפואת שיניים, והוא למעשה כלי שמאפשר למקבלי ההחלטות לקבוע אם אתם מתאימים ללימודים גם מבחינה אישיותית. ההכנה שלנו תעזור לכם להיערך לשאלון בצורה המיטבית, ולהראות למעריכי המבחן שיש לכם את מה שדרוש ללימודים ולמקצוע. 

בשלב הראשון, תתבקשו למלא סימולציה של השאלון הביוגרפי בביתכם. הסימולציה נכתבה על ידי צוותי הפיתוח וההדרכה של המכון, והיא מבוססת על השאלונים שעורכים במיונים ללימודי רפואת שיניים. הסימולציה תאפשר לכם להתרשם ממבנה ומ"אופי" השאלון, ובעיקר - להתנסות בעצמכם במענה על השאלות כדי להבין עם מה אתם הולכים להתמודד.

בשלב השני, תזומנו להדרכה אישית של שעה וחצי עם אחד או אחת ממדרכי המכון. בפגישה המדריך או המדריכה יעברו איתכם על הסימולציה, ויסבירו לכם אילו תכונות והיבטים אישיותיים משתקפים בתשובותיכם. המטרה כאן היא בעצם לעזור לכם לחדד ולבנות נכון את התשובות שלכם, כך שיתאימו לפרופיל האישיותי הרצוי לרופאי שיניים.

לאחר ההדרכה, השאלות בשאלון הביוגרפי כבר לא ייראו כל כך מאיימות: יהיה לכם יותר קל להבין מה הרציונל שעומד מאחורי כל שאלה, אילו דוגמאות כדאי להביא בתשובות, ואיך לבנות את המענה שלכם בצורה קוהרנטית וחכמה.


קצת על השאלון הביוגרפי

השאלון הביוגרפי הוא מבחן ממיין בתהליך הקבלה של מועמדים ללימודי רפואת שיניים באוניברסיטה העברית. הוא כולל 25 שאלות פתוחות משני סוגים: 13-12 שאלות ביוגרפיות אישיות, ו-13-12 שאלות העוסקות בדילמות אתיות.

השאלות הביוגרפיות הן שאלות שבהן תתבקשו לתאר סיטואציה שבה חוויתם אתגר מסוים, למשל מריבה עם חבר קרוב. לעיתים, השאלות הביוגרפיות יכללו כמה סעיפים, שבהם יופיעו שאלות המשך, למשל איך פתרתם את המריבה ומה למדתם ממנה. שאלות אלו נועדו לבחון אם יש לכם את תכונות האופי והיכולות הנדרשות למקצוע: בגרות רגשית, יכולת התמודדות עם כישלונות, ביקורת עצמית, כנות ועוד. 

שאלה ביוגרפית אישית לדוגמה

תאר/י סיטואציה בחייך האישיים שבה זיהית שמישהו זקוק לעזרתך מבלי שזה נאמר לך במפורש.

 

בשאלה זו בעצם בוחנים עד כמה מפותחות אצלכם תכונות של בגרות רגשית, אחריות, אמפתיה, עזרה לזולת וכו'. אלו כישורים אישיים ובין-אישיים שרלוונטיים מאוד ליחסי מטפל/ת-מטופל/ת.

השאלות העוסקות בדילמות אתיות הן שאלות שבהן תתבקשו לתאר איך אתם הייתם מתמודדים עם סיטואציה מורכבת נתונה (שמתוארת בשאלה) ולמה. הסיטואציות המתוארות בדרך כלל מכילות איזשהו קונפליקט ערכים, וכדי לגבש את תשובתם תצטרכו להכריע מה הערך החשוב יותר עבורכם. מטרת השאלות היא לבחון את שיקול דעתכם ולהכיר את סולם הערכים שלכם.

דוגמה לשאלת דילמה אתית

את/ה מתמחה צעיר/ה שעובד/ת עם מדריך ותיק ומנוסה - ד"ר ירקוני. באחד הימים מגיעה מטופלת לקליניקה וד"ר ירקוני מתחיל לטפל בה בטכניקה מסוימת. בשבוע שלפני כן למדת באחד מהשיעורים שיש טכניקה חדשה ועדיפה לטיפול באותה הבעיה שיש למטופלת. מה תעשה/י במקרה זה?

 

בשאלה מתוארת סיטואציה שבה קיימת התנגשות בין הערך כיבוד סמכות לבין הערך טובת המטופל/ת. אם הייתם עונים על שאלה זו, היה עליכם להחליט איזה מהערכים חשוב יותר עבורכם, ולהציע דרך פתרון שמתאימה להחלטתכם.

הציון של השאלון הביוגרפי נע בטווח שבין 150 ל-250, ואתם צפויים לקבל אותו בתוך ארבעה עד חמישה שבועות ממועד מילוי השאלון. כמחצית מהמועמדים, אלו שקיבלו את הציונים הטובים ביותר בשאלון, יעברו לשלב הבא - הראיונות האישיים

 

שימו

עד לאחרונה, מועמדים עם ציון פסיכומטרי הגבוה מ-700 היו פטורים ממילוי השאלון הביוגרפי. זה כבר לא המצב! נכון להיום, כל המועמדים מחויבים במילוי השאלון הביוגרפי כדי להתקדם בשלבי המיון.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.