כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני מחוננים שלב ב'- מידע, דוגמאות ותרגול אונליין

ילדיכם ניגשים לשלב ב' במבחני איתור המחוננים?
בדף זה ריכזנו עבורכם מידע חשוב שכדאי לכם לדעת אודות מבחנים אלו. למכון נועם ערכת הכנה למבחני מחוננים שלב ב', באמצעותה תוכלו להכיר לילדיכם את המבחנים ולאפשר להם לתרגל ולהשתפר.

הכנה למבחני מחוננים  "אתם פנטסטיים! זו כבר פעם שניה שאני משתמשת בערכה שלכם, ואני בטוחה שאעזר בכם עוד הרבה בהמשך".

הכנה למבחן מחוננים, נובמבר 2017


המידע הנמצא בעמוד:
מועד מבחן מחוננים שלב ב'
כיצד מתנהל המבחן?
מה כוללים מבחני המחוננים שלב ב'?
שאלות נפוצות
 

תרגול אונליין למבחני מחוננים - לכיתות ב', ג' ו-ד'

מצד משמאל מוצגים צילומי מסך, מתוך ערכת הכנה אונליין למבחני מחוננים שלב ב'. הערכות השונות מותאמות לתלמידי כיתה ב', כיתה ג' וכיתה ד'.

ערכות התרגול שלנו כוללות מאות שאלות בנושאי צורות, חשבון ומילולי, עם הסברים מלאים ודרכי פתרון המתאימות לילדים.

התרגול מאפשר לילדיכם היכרות מוקדמת עם השאלות, וכך להגיע רגועים יותר למבחן ולממש את הפוטנציאל שלהם.
  |  

להכנה אישית במכון כיתבו לנו:

info@machon-noam.co.il
לרכישת ערכת הכנה באינטרנט
 
החל מ-349 ₪
 
 
 
 
 

מתי מתקיימים מבחני שלב ב'?

האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך מקיים מדי שנה מבחני קבלה לתוכניות העשרה ייחודיות. שלב ב' במבחן לאיתור מחוננים מתקיים בין החודשים ינואר לאפריל, בתחילת שנת 2019. הודעה על תאריך המבחן המדויק נמסרת רק כשבועיים לפני המבחן. גם אם ילדכם עבר את מבחני שלב א' ללא הכנה מיוחדת, עליכם לקחת בחשבון שמבחני שלב ב' קשים בהרבה. עם זאת, מדובר במבחנים שאפשר בהחלט להתכונן אליהם, ולשפר את התוצאות. אם ברצונכם להתכונן, כדאי לא לחכות לקבלת תאריך למבחן כדי להתחיל בהכנה. 

כיצד מתנהל המבחן?

מבחני מחוננים שלב ב' נערכים ונבדקים על ידי מכון סאלד. המבחן מתקיים בשעות אחר הצהריים, בבית ספר אחר באזור המגורים של הילד. יתרה מזאת, המבחן מועבר על ידי צוות בוחנות לא מוכרות לילדכם. אורכו של המבחן הוא כשעה וחצי. המבחן מודפס והתלמידים מתבקשים להשיב על המבחן באמצעות כלי כתיבה. המבחן אמריקאי בלבד ובודק יכולות קוגניטיביות בנושאים: מילוליים, כמותיים וצורניים.
קראו את הטיפים להורים ליום המבחן, שיסייעו לכם לתמוך בילדכם.

מה כוללים מבחני המחוננים בשלב ב'?

בשונה ממבחנים המוכרים לילדים מבית הספר, המבחן לסינון מחוננים מורכב כולו מפריטים סגורים (מתכונת רב-ברירה, או בלשון השגורה- מבחן אמריקאי) בעלי מספר תשובות קבוע ותשובה נכונה אחת. בחלקים מסוימים של המבחן ניתנת לילדים הוראה לעבוד עצמאית ולענות על מירב השאלות בפרק זמן קצוב. לכן, חשוב לתרגל עם הילד עבודה רצופה תחת מגבלת זמן ולהרגילו לבחור בתשובה אחת בלבד. חשוב לא פחות, להנחות את הילד לבחור בתשובה שנראית לו נכונה ביותר גם כאשר הוא אינו בטוח לחלוטין, כי במבחן מקבלים ציון על תשובות נכונות, ולא מורידים ציון על תשובות שגויות. הכרות מוקדמת עם אופי השאלות במבחן מחוננים שלב ב' עשויה לסייע מאוד בהתמודדות עם חלקי המבחן השונים.↑ בחזרה לראש העמוד

מהם היתרונות של ערכת ההכנה של מכון נועם?

 • למכון נועם ותק של מעל 20 שנה בהכנה למבחנים פסיכוטכניים.
 • ערכת ההכנה למבחני המחוננים נכתבה ע"י אנשי מקצוע עם ניסיון רב בחינוך ופסיכולוגיה. עריכה לשונית בשיתוף עםד"ר אביבה קרינסקי.
 • הורים ותלמידים שרכשו ערכת הכנה שלנו בשנת הלימודים הקודמת דיווחו על שביעות רצון רבה ואחוזי הצלחה גבוהים. מאות לקוחות מרוצים מעידים על כך שההכנה במכון נועם מסייעת לילדים לגשת למבחן כשהם רגועים ובטוחים ביכולותיהם.
 • הערכה מכילה כלים אינטראקטיביים לתרגול ומשוב, ומהווה כלי יעיל לפיתוח חשיבה.
 • הערכה שאנחנו מציעים נמצאת אונליין, והגישה אליה נעשית באמצעות סיסמא.
 • מאות שאלות המותאמות לרמת המבחן ולסוג השאלות הרלוונטי, ומעודכנת באופן שוטף.
 • ניתן לתרגל כל מבחן מספר פעמים בלתי מוגבל, כאשר לכל מבחן שמבצעים יש ציון. כל תלמיד יכול לראות את ההתקדמות שלו מציון נמוך לציון גבוה בזכות השימוש בערכה.
 • לאחר כל שאלה מופיע הסבר מלא של דרך הפתרון, כולל התייחסות לאסטרטגיות פתרון המתאימות לילדים – עבודה מתוך הקשר, פסילת מסיחים ועוד.
 • התרגול מתבצע מכל דפדפן, מחשב, סמארטפון או טאבלט - 24 שעות ביממה.
 • תוכלו לבחור את הערכה המתאימה לכם לפי הכיתה של ילדכם, השלב אליו הוא ניגש והיקף התרגול בו אתם מעוניינים.

התחילו לתרגל אונליין עכשיו באמצעות הערכות המותאמות שלנו:↑ בחזרה לראש העמוד

תשובות לשאלות נפוצותבניגוד למבחן מחוננים שלב א', הנקרא "מבחן סינון" וכולל שאלות בנושאים הנלמדים בבית הספר, מוגדרים מבחני מחוננים שלב ב', המכונים "מבחני איתור", כמבחנים המיועדים לבדיקת כושר קוגניטיבי, ללא קשר ישיר לתוכנית הלימודים בכיתה ב'.
בנוסף, מבחן שלב ב' נועד לאתר את הילדים המוכשרים ביותר מכלל התלמידים (בין 1% ל-3% בלבד). הבחינה היא ברמת קושי גבוהה ביותר ולכן רוב הילדים שעברו את שלב א', לא יעברו את שלב ב'. על מנת שמבחן שלב ב' לא יהווה עבור ילדכם חוויה מלחיצה ומתסכלת, חשוב מאד להגיע למבחן מוכנים.

 • ערכת ההכנה לשלב ב' של מכון נועם מאפשרת חשיפה מוקדמת לתכני המבחן, אימון בסוג החשיבה הנחוץ ובהתמודדות עם מגבלת זמן, שיסייעו לילדכם לממש את הפוטנציאל שלהם ברגע האמת.
המבחנים של שלב ב' נערכים בטווח יחסית גדול של זמנים- מינואר ועד מרץ, כאשר בכל מקום המבחן נערך בתאריך שונה. אין אפשרות לדעת מתי בדיוק תיבחנו לפני שתקבלו מכתב אישי עם התאריך לביתכם. כל ילד שעבר את שלב א' מקבל מכתב עם תאריך ומיקום המבחן כשבועיים לפני המבחן. שימו לב, הורים רבים מתחילים להתכונן רק כאשר קיבלו את המכתב, ומתחרטים שלא התחילו קודם. אם ילדכם עבר את המבחן של שלב א', אפשר להתחיל להתכונן ולא כדאי לחכות עד שתקבלו את המכתב.

כלל המבחנים דומים במהותם, פרט ל-2 הבדלים חשובים: ראשית, רמת השאלות בכל נושא גבוהה יותר, בהתאם לגילם של הילדים. שנית, בכיתות ג' וד' את התשובות למבחן מסמנים על גבי דף תשובות ולא על דבי המבחן עצמו.

 • למכון נועם יש ערכות הכנה המותאמות לכיתות השונות, שיאפשרו לילדכם להתאמן על כל סוגי השאלות, וללמוד כיצד לפתור אותן.תוצאות מבחני מחוננים שלב' מחושבות באופן יחסי, כמו בפסיכומטרי. בכל שנה, ובכל שכבת גיל, 1%-3% מהנבחנים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בכל איזור, יוגדרו כמחוננים ותנתן להם האפשרות להשתתף בתוכניות מיוחדות למחוננים של משרד החינוך. 5% נוספים בעלי הציונים הגבוהים, יוגדרו כמצטיינים ויוכלו להשתתף בתוכניות מיוחדות למצטיינים של משרד החינוך.


לפי המידע שמפרסם משרד החינוך, ניתן להגיש ערעור על תוצאות מבחן שלב ב' עד לתאריך ה-11 בדצמבר ולבקש מבחן חוזר. למבחן חוזר זכאים רק תלמידים שציונם במבחן שלב ב' היה קרוב לחתך הקבלה (עד סטיית תקן 1 מסף הקבלה שנקבע לאותה שנה, באותו אזור). בנוסף, נלקחות בחשבון נסיבות אישיות ומשפחתיות, כגון מחלה בעת הבחינה או איחור משמעותי לבחינה. הבחינות החוזרות נערכות מדי שנה בחודש מרץ.

 • הניסיון שלנו במכון נועם מראה כי תרגול מוקדם משפר באופן משמעותי את תוצאות המבחנים.תלמידים שלא השיגו את הציון הנדרש במבחן האיתור (מבחן שלב ב') רשאים לבקש פעם אחת מבחן חוזר. הזכאות למבחן חוזר נקבעת על פי קריטריונים שונים כמו הישגי התלמיד במבחן שלב ב' הראשון ונסיבות אישיות. קבלתו של תלמיד נבחן חוזר לתוכנית המחוננים, מותנית בכך שיימצא לו מקום פנוי בתוכנית. לבחינה החוזרת אפשר לגשת רק בשנת הלימודים הבאה. לכן, מומלץ מאוד להתכונן כראוי למבחן בפעם הראשונה שניגשים אליו.בימים אלה צוות הפיתוח של מכון נועם מכין את ערכות ההכנה למבחני המחוננים שלב ב' של שנת הלימודים הבאה. לאור בקשות ההורים, הערכות יכללו היצע רחב יותר של תרגולי העשרה בתחומים הרלוונטיים למבחן. כמו כן, בכוונתנו להגדיל את נפח התרגול בחשבון ולהרחיב את ההסברים בחלקים המילוליים של התרגול, כפי בקשתכם.

בשנים עברו, מעבר תלמידים בכיתות מחוננים מבית הספר היסודי לתיכון התבצע ללא צורך במבחנים נוספים. החל משנת הלימודים תשע"ב תנאי הקבלה לכיתות המחוננים בעל-יסודי השתנו וכעת על בוגרי כיתות מחוננים לעבור מבחן קבלה שמועבר על-ידי מכון קרני.

לקריאה נוספת:

טיפים להורים שלב ב'
טיפים לילדים ליום המבחן
מכון סאלד
מבחני מחוננים שלב א'
תוכניות מחוננים ומצטיינים

סרטון העשרה - ידע כללי: מדינות בעולם סרטון הדרכה - כפל
-


איך מסמנים תשובות במבחן מחוננים  איך פותרים צורות בשורה
-
↑בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
תרגול אונליין למחוננים: שלב ב
תרגול אונליין למחוננים: שלב א + ב


מבחני דוגמא בחינם
מבחן מחוננים כיתה ג' שלב ב'מבחן מחוננים כיתה ד' שלב ב'מבחן מחוננים כיתה ב' שלב ב'

ממליצים
עמרי עבר את הבחינה. לדעתנו התרגול עוזר מאוד לדעת לקראת מה הולכים.
הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', פברואר 2014
ערכה מעולה, ברורה ויעילה.
ערכת הכנה למחוננים כיתה ב' שלב ב', ינואר 2015מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id