כל עבודה בהישג ידך
 

דוגמא למבדק קצונה


ליחצו על הכפתור "להתחלת מבחן" והתחילו לתרגל מבחן לדוגמא אונליין מערכת המבחנים של מכון נועם. התרגול, מאפשר לך לבחון את רמתך האישית לפני המבחן. ככל שתתרגלו יותר, הסיכויים שלכם לקבל ציון טוב גבוהים יותר.

 

תרגלו מבחן לדוגמא בחינם

מבחן פסיכוטכני לקצונה

מבחן פסיכוטכני קצר לקצונה הבוחן יכולות חשיבתיות
תכנים: 13 שאלות: צורות, סדרות חשבוניות ולוגיקה

דוגמאות למבד"קים - מבחני הקצונה בצה"ל

במהלך יום המבחנים, יופיע מבחן הנקרא מבחן הסקה כמותית. במבחן זה יופיע בפניכם גרף או טבלה עם נתונים רבים, ויהיה עליכם לענות על מספר שאלות שיופיעו בעקבותיהם.
שאלה לדוגמה:
מבדקי קצונה לדוגמא


מה היחס בין מספר הרקפות והכלניות שפרחו בשבוע השני למספר הכולל של הפרחים שפרחו בשבוע הרביעי?

א. 2:3
ב. 18:26
ג. 13:9
ד. 7:26
ה. 3:2
התשובה הנכונה היא: 2:3 בשבוע השני פרחו 5 רקפות ו-7 כלניות. סה"כ בשבוע הרביעי פרחו 18 פרחים. לכן היחס ביניהם הוא: מבדקי קצונה הסבר
שימו לב: הסדר כאן חשוב! נתבקשנו למצוא יחס בין מספר הרקפות והכלניות בשבוע השני למספר הכולל של הפרחים שפרחו בשבוע הרביעי ולא ההיפך!

 
במבחן זה, יציגו בפניכם התחלה של משפט, ויהיה עליכם להשלים את המשפט. במבחן זה אין תשובה נכונה או לא נכונה, אך כל תשובה שתענו מעידה עליכם משהו, ומלמדת את הפסיכולוג עליכם. על כן, חשוב להבין היטב מה מצופה מכם במבחן זה וכיצד מומלץ להגיב להיגדים מסוימים, על מנת לא ליצור רושם שונה מכוונתכם.
משפטים לדוגמה:
  • הילד הכין את שיעורי הבית כאשר_______
  • אישה טובה היא אישה_________
  • אנשים מצפים ממני ל___________
בערכת ההכנה של מכון נועם, תוכלו למצוא הסבר תיאורטי כיצד להתמודד עם מבחן זה ומגוון דוגמאות המציגות את תשובותיהם של נבדקים שונים ואת חוות הדעת של הפסיכולוגים על תשובות אלה. כמו כן, ניתן להגיע למכון נועם בחיפה או בתל אביב להדרכה אישית עם מדריך מקצועי שיעבור אתכם על כל השאלות במבד"קים.


במבחן זה תוצג בפניכם בכל פעם תמונה. אתם, תתבקשו לכתוב סיפור קצר המתאר את התמונה המוצגת בפניכם. לסיפור שתבחרו לספר משמעות עצומה, והוא עשוי להשפיע על הקבלה שלכם לקורס הקצינים. פעמים רבות, יתייחס הפסיכולוג בראיון האישי לאחד הסיפורים שכתבתם. התמונות שיוצגו בפניכם, לא תמיד יהיו ברורות ולעתים אף יופיעו בהן סיטואציות לא פשוטות. בהתמודדות עם מבחן תיאור תמונה מומלץ לתאר מציאות ריאלית ולא לנסות ליפות את התמונה בתיאור שמח וורוד שאינו מתאים לפרטים בתמונה. כשמתארים את התמונה רצוי להתחיל בתיאור הבעיה האמיתית שלדעת הכותב קיימת בתמונה ולהמשיך בתיאור דרך התמודדות אפשרית. בערכת ההכנה של מכון נועם לקצונה, תוכלו לראות דוגמאות לתמונות שעשויות להופיע במבחן, ומגוון סיפורים לדוגמה שכתבו נבדקים ותגובות הפסיכולוגים לסיפורים אלה. כך תוכלו להסיק מה מומלץ לעשות, ומה עלול להיות לכם לרועץ. כמובן, שניתן להגיע אלינו למכון, ולתרגל מראש את ההתמודדות עם כל התמונות שיופיעו במיונים לקצונה.


במבחן זה יופיעו בפניכם היגדים שונים ועליכם יהיה לדרג באיזו מידה אתם מסכימים עם ההיגד שמוצג מ-1 עד 7. גם במבחן הזה אין תשובות נכונות או לא נכונות אך דפוס מסוים של תשובות עשוי להעיד עליכם יותר ממה שהייתם משערים. בערכת ההכנה של מכון נועם, מבחן מלא הכולל 215 היגדים להתנסות. בתום המבחן, תפיק עבורכם המערכת דוח ממוחשב בו תקבלו את הדירוג שלכם במגוון תכונות ומאפיינים אישיותיים שונים.

במבחן זה, תופיע בפניכם על המסך סיטואציה מחיי היומיום של קצינים שונים בצה"ל. בכל פעם יופיע סרטון קצר המציג את הסיטואציה, ועליכם יהיה לבחון, מתוך 5 אפשרויות, כיצד הייתם מגיבים. לדוגמה: עשויה להופיע בפניכם סיטואציה שבה אתם רואים חייל משליך לכלוך בתוך הבסיס, ליד שלט "שמור על הניקיון". לאחר מכן, יציגו בפניכם 5 אפשרויות ותוכלו לבחור כיצד הייתם מתמודדים עם המצב: מתעלמים וממשיכים ללכת, עוצרים את החייל ומעירים לו בעדינות, עוצרים את החייל ולוקחים אותו לבירור אצל מפקד הבסיס, מגישים עליו תלונה או מעלים אותו למשפט. ככל שתשאפו למצוא פתרון לבעיה, ותבטאו שיקול דעת ומערכתיות בתשובה שתבחרו, תזכו בהערכה חיובית. לעומת זאת ככל שהתגובה תהייה תוקפנית או מסתגרת, היא תוערך באופן שלילי. בהכנה אישית במכון נועם, תוכלו להתמודד עם מגוון סיטואציות לדוגמה ולקבל הסבר מקיף ממדריך שישב אתכם באופן אישי ויענה על כל השאלות.

בערכת ההכנה הממוחשבת של מכון נועם למבדקי הקצונה בצה"ל, תוכלו למצוא הסברים מקיפים על כל אחד ממבחני האישיות שתוארו כאן ועל מבחנים נוספים: העתקת צורות, זיכרון צורות, מבחן אמינות, ציורים, שאלונים אישיים, כתיבת קורות חיים ועוד. בנוסף, מכילה הערכה הכנה תיאורטית קצרה לראיון האישי ומבחני הסקה כמותית לתרגול אונליין.
הערכה ידידותית ונוחה לשימוש וניתן לתרגל בכל מקום או שעה הנוחים עבורכם.

מומלץ להגיע למכון נועם בתל אביב או חיפה, ולעבור הדרכה אישית, אחד על אחד עם מדריך מקצועי שיתן לכם להתנסות בכל המבחנים ולאחר מכן יעבור אתכם בפירוט על התשובות שלכם ויסביר כיצד ניתן להשתפר.
ההכנה במכון נועם, כוללת יום מלא של מבחנים, שעה אישית עם מדריך שיעבור אתכם על כל המבחנים שביצעתם. בנוסף, ניתן לעשות גם הכנה לראיון האישי עם פסיכולוג. מי שעובר הכנה מלאה אצלנו במכון, מקבל את ערכת האינטרנט ללא תוספת תשלום.

מהניסיון שלנו, הכנה עושה את ההבדל. מי שבא מוכן למבחנים, מגיע רגוע, שלו ובטוח בעצמו ומצליח להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.


03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
כל ערכות ההכנה לצהלערכות תרגול לצו ראשון

מבחני דוגמא בחינם
מבחן צו ראשון לדוגמא


ממליצים
הצבא שלי כבר מסודר. עכשיו אני יכול להגיע ליום סיירות סתם בשביל הכיף.
הכנה לשייטת - גדנ"ע צלילה, אפריל 2014
תודה רבה... הדינמיקה במכון נועם הייתה מעמיקה ויסודית הרבה מעבר למה שאכן היה במבחן עצמו
ניהולי בכיר, מאי 2012 – בית חולים


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id