היכונו, היכונו: המבחנים הממוחשבים לרפואה

המבחנים הממוחשבים של בן-גוריון נמשכים כשלוש שעות ונערכים בצורה מקוונת מהבית. מדובר בעצם בארבעה סוגים של מבחנים:

1. מבחן פירמידת התכונות

במבחן הזה תתבקשו לשבץ 40 תכונות אישיות (מתוך מחסן תכונות שתקבלו) בפירמידה שמחולקת לתשע קטגוריות - מ"התכונות שהכי פחות מאפיינות אותי" ועד הקטגוריה של "התכונות שהכי מאפיינות אותי". גם כאן המטרה היא לבחון אם התכונות שאתם מייחסים לעצמכם מתאימות ללימודים ולמקצוע הרפואה. חשוב לזכור שאין במבחן הזה תשובה אחת נכונה, ולמעשה - כל התכונות ייראו לכן חיוביות, אבל צריך לשים לב לכך שיש תכונות שפחות מתאימות בהקשר של רפואה. בסך הכול יהיו לכם 30 דקות להשלים את המבחן.

דוגמאות לתכונות: דומיננטי/ת, הישגי/ת, לוקח/ת סיכונים, סבלני/ת.

עוד על מבחן פירמידת התכונות


2. מבחן קוגניטיבי

חלק זה של המבחנים נועד לבחון את מיומנויות החשיבה האנליטית שלכם. למבחן הזה יש כמה גרסאות, שמופיעות לסירוגין במועדים השונים - כל אחת מתמקדת בנושא אחר: סדרות חשבוניות, סדרות של אותיות, הסקה מדיאגרמה, תרשים שינוי קוד ועוד. המבחן מורכב משאלות אמריקאיות בלבד, ונמשך כ-20 דקות.

שאלה לדוגמא - סדרות אותיות: סמנו את הצירוף יוצא הדופן

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

הסבר:

כל הצירופים, מלבד הצירוף החמישי, מכילים ארבע אותיות עוקבות לפי הסדר הבא: 1, 3, 2, 4 (א, ג, ב, ד).

בצירוף "הזוט" שלוש האותיות הראשונות אכן מסודרות לפי הסדר הזה, אבל האות הרביעית לא - ולכן זה הצירוף יוצא הדופן.


ההכנה הכי מקיפה ומעודכנת


3. מבחן אישיות ממוחשב

המבחן נועד לבדוק התאמה בין הפרופיל האישיותי של המועמדים לפרופיל המבוקש אצל רופאים. במבחן יופיעו לפניכם יותר מ-220 היגדים שעוסקים בהיבטים שונים באישיות - תכונות, הרגלים, עמדות, כישורים ועוד. ההיגדים מנוסחים בגוף ראשון, והמשימה שלכם תהיה לציין אם ההיגד נכון לגביכם או לא. האתגר מרכזי במבחן הוא המתח בין החשיבות של מענה אותנטי וכן, המשקף את הגוון האישיותי הייחודי של כל מועמד ומועמדת, לבין הצורך לענות על הקריטריונים של הפרופיל האישיותי הרצוי של מועמדים לרפואה. אתגר נוסף קשור בצורך להשיב בצורה נחרצת (נכון / לא נכון) על היגדים שנוגעים בסוגיות מורכבות. לרוב המבחן נמשך 40-30 דקות.

היגד לדוגמא: "אני מעדיף/ה שלא לדבר על עצמי ועל ההישגים שלי"

עוד על מבחן האישיות הממוחשב


4. מבחן שאלות אישיות

במבחן זה תישאלו שלוש שאלות פתוחות שעוסקות בהתנסויות שונות שעברתם בחייכם ובהשפעה שלהן עליכם. השאלות במבחן מזכירות את אלו שמופיעות בשאלון קורות החיים שמילאתם בתחילת תהליך המיונים לבן-גוריון, אבל בניגוד אליו - את מבחן השאלות האישיות אתם צריכים להשלים בהגבלת זמן של 45 דקות. במבחן תידרשו לתאר בקצרה מצבים שהתמודדתם איתם, ולהתייחס במענה שלכם לפרשנות שלכם לסיטואציה, לשיקולים שהביאו לתגובה שלכם, ולמסקנות שאתם לוקחים איתכם מהאירוע. לכן כדאי לבחור באירועים מתאימים, שיש בהם מספיק תוכן כדי לנתח אותם, ושמדגישים תכונות וכישורים שרלוונטיים למקצוע הרפואה.

דוגמא לשאלה אישית: ספר/י על מקרה שבו העלבת מישהו; כיצד התמודדת, האם בדיעבד היית משנה משהו בדרך שבה פעלת?

לומדים לעשות את זה נכון

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.