כיצד להתכונן למבחני הקבלה?

מבחני הקבלה לבית הספר ליד"ה הם מבחנים פסיכוטכניים הכוללים: מבחני חשיבה מרחבית, מבחני צורות, מבחנים כמותיים, מבחנים מילוליים ועוד.

חשיפה ראשונית של ילדכם לשאלות מסוג זה עלולה להיות מלחיצה, ולהוביל להישגים שאינם משקפים את יכולותיהם. כמו כן, המבחנים מוגבלים בזמן, ומענה על המבחן ללא תרגול עמידה בזמנים יכול להוביל לכך שילדכם לא יסיים את המבחן במסגרת הזמן המוקצב. באמצעות הכנה למבחן ילדכם ייחשף לסוגי השאלות השונות, יתנסה בפתירת מבחנים בזמן מוגבל ויגיע לבחינה עם בטחון ומוכנות. העניקו לילדכם את הביטחון שיאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.


"זה עזר לי מאוד להבין מה לעשות בבחינה ולא הייתי לחוצה בכלל בזכות מכון נועם."

 

משוב מתלמידה שרכשה ערכת הכנה למבחני מכון קרני, קבלה לכיתה ז' לתיכון ליד"ה, ינואר 2020


ההכנה למבחני הקבלה לתיכון כוללת:

מחשב

ערכת תרגול אינטרנטית למבחן קרני

  • ערכת ההכנה של מכון נועם פותחה על ידי אנשי מקצוע מנוסים מתחומי הפסיכולוגיה, החינוך ופיתוח המבחנים. 
  • אלפי שאלות בנושאי: חשבון, צורות וחשיבה מרחבית, מבחנים מילוליים, מבחנים טכניים ומבחנים באנגלית.
  • ניתן לתרגל בכל נושא עשרות שאלות, ברמות קושי שונות, המלוות בהסברים וטיפים לפתרון.
  • בערכה סימולציה העוזרת לדמות את המבחן.
  • מבחנים מוגבלים בזמן, המדמים את יום המבחנים, או מבחנים מודרכים עם הסבר מותאם לכל שאלה.
  • טיפים והסברים כלליים לכל מבחן.
  • ניתן לתרגל כל מבחן ללא הגבלה.
  • אפשרות לתרגול 24 שעות 7 ימים בשבוע, מכל מחשב, דפדפן, סמארטפון וטאבלט. 

← לתרגול למבחני הקבלה לליד"ה במכון קרני


הכנה לריאיון

הכנה לריאיון עם מדריך מקצועי ומיומן לגילאי בית ספר. בריאיון תיערך סימולציה של ריאיון הקבלה ולאחריה יינתן משוב ממוקד לילדכם. שימו לב, על פי דרישות בית הספר, יש להביא לריאיון 2-4 מחברות של התלמידים, בנושאי לימוד שונים, וחפץ שיאפשר להכיר אותם באופן הטוב ביותר. לכן, מומלץ להביא עמכם ציוד זה להדרכה של הריאיון.

← למידע ורכישת הכנה לריאיון קבלה לבתי ספר


הדרכה פסיכוטכנית

הדרכה אחד על אחד עם מאבחנת פסיכוטכנית

לרוב זהו המפגש הראשוני של ילדכם עם מבחן פסיכוטכני. המבנה של המבחן וטכניקות המענה על השאלות שונים מאוד מהמבחנים הנערכים במסגרת הלימודים השוטפת. אנו מציעים מפגש אחד על אחד עם מאבחנת פסיכוטכנית. בהדרכה נעבור יחד על חומרים מתוך ערכת ההכנה שלנו ונתרגל שיטות לפתרון שאלות פסיכוטכניות.  היכרות מוקדמת עם סגנון השאלות, טכניקות קריאה ומענה ישפרו את סיכוי ילדכם לעבור את בחינת הקבלה בהצלחה.


מידע כללי על ליד"ה

 • בין בוגרי בית הספר, ניתן למצוא אישים חשובים בישראל מהתחומים הציבוריים, העסקיים, תחומי המשפט, המדעים והרוח.
 • כמו כן, נמנים 20 חתני פרס ישראל, שני חתני פרס נובל וחתן מדליית פילדס במתמטיקה.
 • בבית הספר ליד"ה שלושה מסלולים עיקריים: תוכנית האתגר, המיועדת לתלמידים מחוננים ומצטיינים, המסלול האיזורי ומסלול התגבור. במסגרתם, ניתן לבחור במקצועות מורחבים עיוניים ומדעיים, שפות ומקצועות שונים נוספים, כגון: אמנות, תיאטרון, רובוטיקה (בקרת מכונות), דיפלומטיה בינלאומית (IMUN), מיומנויות התרגום ומנהיגות מדעית טכנולוגית.
 • בבית הספר תוכנית "אקדמיה בתיכון", המציעה אפשרות להמיר למידה בבית הספר ללימוד קורסים אקדמיים.
 • כתובת וטלפון ליצירת קשר עם ביה"ס: בית הספר שליד האוניברסיטה, רח' רופין, ירושלים, 02-5631262


מסלולי הלימוד

התלמידים יכולים להתקבל לאחד משלושת המסלולים הקיימים בבית הספר. במידה ומספר הפונים למסלול מסוים, הינו רב יותר ממספר המקומות הפנויים, תיערך הגרלה במינהל החינוכי של עיריית ירושלים (מנח"י).

 • המסלול המואץ: מסלול של 6 שנים המיועד לתלמידים מחוננים ומצטיינים ברחבי הארץ. כחלק מהמסלול, התלמידים לומדים בתוכנית "אתגר" שנועדה להרחיב את ידיעותיהם של התלמידים, מעבר לרמה הנדרשת. התוכנית הזו מתאפיינת בלמידה עצמית מונחית ומואצת. במסלול זה לומדים כ-120 תלמידים בכל שכבה. על מנת להתקבל למסלול, יש לעבור מבחני מכון קרני, להציג תעודות כיתות קודמות ולעבור ריאיון אישי.
 • המסלול האזורי: מסלול של 3 שנים שפתוח לתלמידי רובע מערב, הכולל את בתי הספר הבאים: אגרון, בית הכרם, ארגנטינה, גוואטמלה, יפה נוף, מנשה אלישר, השלום- מלחה, היובל-משואה, תל"י בית וגן. המסלול מיועד לתלמידים בעלי יכולות גבוהות. תלמידים אשר יוכיחו עצמם כרציניים ומצטיינים, יוכלו להשתלב בהדרגה למסלול המואץ. במסלול לומדים עד 30 תלמידים בכל שכבה.
 • מסלול התגבור: מסלול לבגרות עיונית המיועד לתלמידים אשר זקוקים לסביבה מטפחת על מנת להתקדם. בכיתה זו לומדים עד 25 תלמידים, וניתנת תשומת לב אישית לכל תלמיד. על מנת להתקבל לתוכנית זו יש לעבור ראיון היכרות, להציג חוות דעת של בית הספר היסודי ותעודות שמראות על מוטיבציה ונכונות להתקדם בלימודים. 

תהליך הרישום והקבלה

תהליך הקבלה למסלול המואץ בכתה י':

 • טפסי הרשמה: יש למלא טופס הרשמה מקוון באתר של ליד"ה, טופס הרשמה נוסף באתר עיריית ירושלים (או הרשות המקומית הרלוונטית) וטופס הרשמה מקוון נוסף באתר של מכון קרני. 
 • מבחני מכון קרני: ביצוע מבחנים פסיכוטכניים הנערכים מטעם מכון מיון חיצוני, מכון קרני. אורכם עד כ-3 שעות. 
 • החלטה שלב א': על סמך הנתונים שנמסרו ומבחני מכון קרני תתקבל החלטה האם התלמיד ימשיך בתהליך הקבלה. 
 • ריאיון אישי: נערך עם מורי בית הספר ואורכו עד 15 דקות. מטרתו לבדוק התאמת התלמידים לבית הספר. לריאיון יש להצטייד בתעודות מקוריות של כיתה ט', 2-4 מחברות לימוד מנושאים שונים וחפץ שיכול לעזור להכיר אתכם. 
 • החלטה סופית: ההחלטה הסופית תימסר בחודשים מאי-יוני.

תהליך הקבלה למסלולים השונים בכתה ז':

 • טפסי הרשמה: המועמדים למסלול המואץ נדרשים למלא 3 טפסי הרשמה מקוונים: הרשמה באתר בית הספר, הרשמה באתר עיריית ירושלים (או הרשות המקומית הרלוונטית) והרשמה באתר של מכון קרני. המועמדים למסלולים האחרים נדרשים להגיש בקשה באתר בית הספר ובאתר עיריית ירושלים או הרשות המקומית הרלוונטית בלבד. בנוסף, במידת הצורך יש למסור ידנית למזכירות בית הספר את המסמכים הבאים: דו"ח אבחון של לקויות למידה, מסמך המעיד על קבלה לתוכנית מחוננים, תעודות ממסגרות מחוננים, תעודות הישגים וכו'. כמו כן, ביום מבחן קרני יש למסור למזכירות את התעודות של כתה ה' (יש להביא את התעודות המקוריות והצילום, אך בית הספר יקח את הצילום בלבד).
 • מבחני מכון קרני: מבחנים אלו מיועדים למועמדים למסלול המואץ בלבד, וכוללים מבחנים פסיכוטכניים בנושאים שונים. 
 • ריאיון אישי: נערך מול הצוות הפדגוגי של בית הספר ומיועד לכל המסלולים. על המועמד להגיע עם 4-2 מחברות ממקצועות שונים מבית הספר, מקור וצילום של תעודת כיתה ו' וחפץ שיאפשר למועמד להציג את עצמו בצורה הטובה ביותר. הראיונות האישיים יתקיימו במהלך חודש פברואר 2020.

מידע נוסף על ערכות ההכנה שלנו ועל המבחן הפסיכוטכני:

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.