כל עבודה בהישג ידך
 

תוכנית אידיאה למחוננים - הכנה, מידע ותרגול

רוצים שילדיכם יתקבלו לתוכנית אידיאה?
תוכנית אידיאה מיועדת לתלמידים מחוננים בוגרי כיתה ט' המעוניינים להעשיר ולהעמיק את הידע בתחום המחקר והמקצועות ההומניסטיים בסביבה אקדמית. ההרשמה לתוכנית בעיצומה! במכון נועם, הכנו לכם ערכות תרגול התואמות את מבחני הקבלה, מבחן קרב ומבחן לאיתור מחוננים קרני. בעזרת הערכות תוכלו לתרגל את נושאי הבחינות ולשפר את סיכויי ההצלחה במבחנים!


  "הערכה תרמה לי מאוד, לא הכרתי את הנושאים לפני התרגול".
הכנה למבחני מחוננים מכון קרני, מרץ 2017 

מהי תוכנית אידיאה?  

תוכנית אידיאה יחד עם תוכניות אודיסיאה ואלפא הן שלוש תוכניות שמפעיל המרכז לקידום מחוננים ומצטיינים תחת הכותרת מדעני העתיד. בתוכנית אודיסיאה ואלפא הדגש הוא על התחומים המדעיים, ואילו בתוכנית אידיאה הדגש הוא על תחומי ההומניסטיקה.

תכנית אידיאה היא תכנית חדשה ומיוחדת במינה. מטרתה של התוכנית היא לקדם ולאתגר את יכולותיהם של תלמידים מחוננים בעלי עניין וסקרנות בתחומי ההומניסטיקה, מתוך כוונה להכשיר את דור ההמשך של העולם המחקרי. בתוכנית זו מושם דגש על פיתוח יכולות אקדמיות וחברתיות.
התוכנית מציעה חשיפה לעשייה אקדמית מחקרית וכתיבת עבודת מחקר בתחום ההומני יחד עם ליווי של מנחים מומחים מהתחום ומפגש עם תלמידים מחוננים מכל רחבי הארץ.
התוכנית פועלת כפיילוט באוניברסיטת תל אביב וכוללת עבודת מחקר אישית וקבוצתית. העבודה נחשבת כ 5 יחידות לימוד בתעודת הבגרות.
לתוכנית מאותרים תלמידים בכיתה ט' והיא נמשכת עד סיום כיתה יא'.

בתוכנית ארבעה שלבים:
1.מחנה קיץ ראשון בסוף כיתה ט׳ - מהווה שלב מיון לתכנית.   
2.שנת מחקר ראשונה במהלך כיתה י'.
3.מחנה קיץ שני בתום כיתה י'.
4.שנת מחקר שנייה במהלך כיתה י"א.
שימו לב שכל אחד מהשלבים הוא תנאי מעבר לשלב הבא.

תנאי קבלה לתכנית ותהליך המיון        

תנאי מקדים לתהליך המיון הוא הגדרת התלמידים כמחוננים על ידי אגף המחוננים של משרד החינוך. תלמידים ותלמידות שלא אותרו כמחוננים ורוצים להצטרף לתכנית, יכולים להירשם כנדרש ובמידה ויעברו את המיון הראשוני יופנו למבדק לאיתור מחוננים במכון קרני המוסמך מטעם משרד החינוך לערוך מבחנים לאיתור תלמידים מחוננים.
המיון הראשוני כולל מבחן פסיכוטכני מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה (מבחן קרב), כתיבת חיבור בהיקף שני עמודים, הצגת גיליון ציונים, מילוי שאלון אישי, המלצת מחנך ומבחן אוריינות אקדמית ומרכז הערכה. 
רק מתמיינים שעברו בהצלחה את מבחן קרב יזומנו להשתתף במרכז הערכה באוניברסיטת תל אביב. מרכז ההערכה כולל מבחן אוריינות אקדמית, ראיון אישי ופעילות בקבוצה.
השלב הסופי של תהליך המיון הוא סיום בהצלחה של מחנה קיץ ממיין. 

מבחן מכון קרני לאיתור מחוננים

המבחנים של מכון קרני אינם מסתמכים על חומרי הלימוד בבתי הספר, וכוללים מגוון רחב של שאלות פסיכוטכניות הבוחנות חשיבה כמותית, חשיבה מילולית וחשיבה צורנית.
לכל אחד מן התחומים שבבחינה מוגדר פרק זמן נתון, והזמן המוקצב לשאלה הוא כדקה בממוצע. אי אפשר לעבור בין פרקים שונים. 
מטרת המבחן היא איתור תלמידים בעלי סקרנות, יכולות חשיבה מפותחת, כישורים חזותיים ומרחביים, זיכרון וכדומה. אחוז התלמידים שעוברים את הבחינה נע בין 1% ל - 3%.


מבחן קרב - מיון ארצי

מבחן קרב הוא מבחן פסיכוטכני שנערך מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. המבחן נבנה בעבור המיונים לתכניות "אידיאה", "אלפא" ו "אודיסיאה" (מדעני וממציאי העתיד). בבחינה 6 פרקים ולכל אחד מהם מוקצב פרק זמן של 20 דקות. במבחן שאלות הנוגעות לחשיבה כמותית, חשיבה מילולית ולחשיבה צורנית ולכל אחד מנושאים אלו מוקדשים שני פרקים. המבחן הוא מסוג רב-ברירה (אמריקאי). 


כיצד מכון נועם יכול לעזור?

רוב התלמידים בגילאים אלו טרם נחשפו למבחנים פסיכוטכניים ממיינים מסוג זה, כמות השאלות, הזמן הקצוב והנושאים הלא מוכרים עשויים להלחיץ את ילדכם ולפגוע בתפקודו - כלומר, יציגו תמונה שאינה משקפת את יכולות המתמיין.
מטרת מכון נועם היא להנגיש את נושאי הבחינה, להפחית מכמות הלחץ ולעזור לילדיכם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. לשם כך, צוות פסיכולוגים ואנשי פיתוח מנוסים יצרו ערכות הכנה למבחני הקבלה לתכנית. ערכות ההכנה שלנו למבחן לאיתור מחוננים של מכון קרני ולמבחן קרב, מכילות שאלות מגוונות ונושאים רבים לתרגול והתנסות בחומר. החשיפה המוקדמת ותרגול הקצבת הזמנים מביאים לשיפור מורגש ביכולות ומעלים את הביטחון העצמי. כך, ילדכם יגיע לבחינה רגוע ובטוח בעצמו.

יתרונות ערכת ההכנה שלנו

  • הכניסה לערכה הינה מכל מחשב ודפדפן, טאבלט, סמארטפון, בכל שעה ומכל מקום.
  • המבחנים נכתבו על ידי אנשי מקצוע מנוסים: אנשי פיתוח, פסיכולוגים ואנשי חינוך בעלי ותק רב. 
  • בערכות מאות שאלות מעשרות מבחנים לתרגול.
  • כל שאלה מלווה בהסבר וטיפים לעבודה נכונה ופתרון מהיר.
  •  קיימים שני סוגי תרגול: ישנה אפשרות לתרגול מוגבל בזמן, מה שמדמה את המבחן בצורה הטובה ביותר ואפשרות לתרגול לא מוגבל בזמן, כדי להתעמק בכל שאלה והסברה.
  • בסופו של כל מבחן מתקבל דוח המאפשר מעקב אחר התקדמות הילד. תרגול מרובה בערכה יאפשר התקדמות מציון נמוך לציון גבוה.  


↑ לחזרה לתחילת הדף


למדו עוד על:

תוכנית אלפא
מדעני וממציאי העתיד
תוכניות מיוחדות למחוננים


לתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדםלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה למבחני איתור מחוננים
קרני (מחוננים) - ח' עולים לט'
קרני (מחוננים) - ט' עולים לי'
הכנה למבחני קבלה לתוכניות מדעני העתיד
הכנה למבחן קרב


מבחני דוגמא בחינם
מבחן דוגמא בחינם-קרני מחונניםפסיכוטכני חינם לבתי ספר

ממליצים
"השאלות היו מאוד דומות, הערכה עזרה להתכונן למבחן"
קבלה לתוכנית אלפא- מאי 2015


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id