כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני מיון באדם מילא

יש לכם מבחן מיון באדם מילא? 
מכון נועם מציע שתי אפשרויות הכנה למבחני המיון, המותאמות למכון אדם מילא ולתפקיד:


מכון נועם בעל ניסיון עשיר בהכנה למבחני מיון למגוון תפקידים. אנחנו מציעים הדרכות ממוקדות לכלל חלקי יום המיון באדם מילא: מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית, ראיון אישי ולעיתים גם מבחן דואר נכנס.
ההכנה מעניקה תחושת ביטחון ומיומנות, לכן חשוב לתרגל מבעוד מועד וכך להגדיל את סיכויי ההצלחה.

← להתנסות במבחן לדוגמא לחצו כאן 

 
 "ההכנה תרמה מאד! התבשרתי על המבחנים שישה ימים לפני מועד הבחינה! בזכות ההכנה שלכם למבחנים הרגשתי מוכנה, עם מפלס לחץ נמוך. באמת תודה על הכל!".

נבחנה במכון אדם מילא, אפריל 2015


הכנה מלאה במכון נועם


 • הכנה למבחנים הפסיכוטכניים - הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית מצוות מכון נועם. ההדרכה ממקדת במבחנים הרלוונטיים, מחזקת יסודות חלשים ומספקת כלים יעילים לפתרון מהיר.

 • ערכת אינטרנט לתרגול המבחנים הפסיכוטכניים - בערכת ההכנה תמצאו תרגילים ומבחנים רבים, כולל הסברים מפורטים וטיפים לפתרון. ניתן לתרגל בכל זמן, בכל מקום, ממחשב, נייד או טאבלט, ובהתאם לקצב האישי שלכם.

 • הכנה למבחני אישיות - ההכנה לחלק זה אורכת עד ארבע שעות, אשר במהלכן תתנסו במילוי מבחני האישיות בפועל בכיתת מבחנים. לאחר מכן תקבלו משוב אישי ומפורט ממדריך מקצועי. בין המבחנים: שאלון אישיות המכיל כ- 220 שאלות, תיאור תמונות TAT ומילוי שאלונים נוספים.

 • הכנה לדינמיקה קבוצתית - התרגיל נעשה בקבוצות של 6 - 10 משתתפים. בסימולציה תתמודדו עם משימות קבוצתיות מאתגרות הדומות בתכליתן למשימות באדם מילא. בסיומה של הדינמיקה תקבלו משוב אישי וקבוצתי על אופן ביצוע המטלות תוך שימת דגש על אופי התפקיד הספציפי שלכם.

 • הכנה לראיון עבודה - סימולציית ראיון אישי המותאמת לאופי הראיון המבוצע באדם מילא. אחריה תקבלו משוב מהמדריך המראיין על אופן התנהלותכם בראיון ונקודות לשיפור ולשימור. כך ניתן ללמוד כיצד להבליט חוזקות, להפחית את החשש מהראיון, לדבר לעניין ולהצליח.

 • הכנה לתרגיל דואר - בחלק זה של ההכנה במכון, תעברו סימולציה של מבחן דואר עם מדריך מקצועי, הכוללת הסבר ומשוב על אופן ביצוע התרגיל. 


כתבו לנו info@machon-noam.co.il | וניצור אתכם קשר בהקדם:↑ לחזרה לראש הדף

ערכות הכנה אונליין


 • תרגול מבחנים פסיכוטכניים - לרשותכם עשרות מבחנים ממוחשבים בהתאם לסוג המבחנים הנעשים באדם מילא, כוללים הסברים וטיפים לכל שאלה ודוח תוצאות חכם.

 • מבחן אישיות מעשי המכיל מעל 200 שאלות ומשוב ממוחשב ואישי + דוגמאות וטיפים למבחני אישיות נוספים הנעשים באדם מילא. דו"ח מבחן אישיות לדוגמא.

 • בערכה תמצאו הסברים וטיפים על דינמיקה קבוצתית, על העקרונות שעומדים מאחוריה ואסטרטגיות להתנהלות נכונה במבחן קבוצתי. כולל דוגמאות למשימות ספציפיות הניתנות במכון אדם מילא.

 • ראיון עבודה - סרט באורך 20 דקות וכן הסבר תיאורטי על ראיון עבודה.

 • תרגיל דואר - מבחן ממוחשב לתרגול והסברים מפורטים על מטלת הדואר.

 • מבחני אנגלית - כלולים בערכות האונליין למועמדים הנדרשים לשלוט ברמה טובה בשפה האנגלית.↑ לחזרה לראש הדףמדוע חשוב לבצע הכנה לקראת יום מיונים?


 • שיפור היכולת והמיומנות - כאשר אנו מתמודדים עם מצב חדש לרוב נחוש היסוס אשר יאט את קצב העבודה. תרגול המבחנים מבעוד מועד תורם להבנה עמוקה ולשליטה במבחנים השונים. ההכנה מעניקה כלים יעילים ודרכי פתרון המשפרות את היכולות האישיות וגם את הציונים. לכן, כדאי שאת שלב הניסוי והטעייה, נעשה לפני יום האבחון, מול המחשב או מול צוות מדריכים מקצועי שיכווין למיטב, באמצעות ההכנות של מכון נועם.

 • הפחתת מדד הלחץ - היכרות וחשיפה מוקדמת לסגנון ולאופי המבחנים, מסייעות בהעלאת הביטחון שלנו בביצועינו. כאשר הלחץ מופחת, רמת הריכוז עולה ואופן ההתמודדות שלנו עם מצבי מבחן משתפר פלאים. כך תוציאו מעצמיכם את המקסימום ותגדילו באופן ניכר את סיכויי הקבלה לעבודה.

 • הסתגלות למבחנים ארוכים - ימי המיון לרוב ארוכים ומתישים, ללא הפסקות רבות. מרבית האנשים חשים עייפות וירידה במוטיבציה לאחר מספר שעות במבחן. מומלץ להכין את עצמינו לכך, ולתרגל מראש. בפעם הראשונה שמתמודדים עם יום מבחנים ארוך העייפות תורגש, אך ככל שאנו מנוסים בכך יותר, כך נהיה מורגלים לכך היטב ונבצע את המבחנים ביום המיונים מבלי לחוש קושי רב או ירידה בחדות ובערנות שלנו.

יום המיון באדם מילא


מכון אדם מילא נמנה עם המכונים המובילים בתחום משאבי האנוש, העוסק בעיקרו באבחון, גיוס והשמת עובדים. למידע נוסף על אדם מילא.
יום המיונים אורך 8 - 10 שעות, אשר במהלכן המועמדים מבצעים סדרה של מבחנים: מבחני אישיות, מבחנים פסיכוטכניים, מבחן קבוצתי- דינמיקה קבוצתית ולעיתים גם ראיון אישי. החלקים השונים של האבחונים ואורכם תלויים בדרישות המעסיק ובתפקיד.

מה כוללים מבחני המיון?


המבחנים הפסיכוטכניים אורכים לרוב בין שעה וחצי לשלוש שעות, ומתבצעים מול מחשב בכיתת מבחנים. כל נבחן מתמודד עם סדרת מבחנים שונה, המותאמת לכישורים הנדרשים בתפקיד, על פי בקשתו של המעסיק הפוטנציאלי. בין המבחנים הנפוצים: מבחני צורות, מבחנים כמותיים, מבחנים מילוליים ולוגיים, ולעיתים מבחני אנגלית ומבחנים טכניים.
חלק מהמבחנים מוגבלים בזמן וחלקם מבחנים אדפטיביים שלא מוגבלים בזמן. יש לקחת את המבחנים ברצינות, לקרוא את ההוראות היטב ולוודא שהן הובנו לפני שמתחילים את המבחן. מומלץ לקחת הפסקות התרעננות כשמתאפשר.

>> למדו עוד על מבחנים פסיכוטכניים

חלק זה של היום אורך בין שעה וחצי לשלוש שעות. המבחנים מתבצעים באופן ידני, וחלקם קצובים בזמן. בין המבחנים הנפוצים: שאלון אישי, השלמת משפטים, מבחן TAT, ציורים, מבחן אישיות – מבחן 300, אמינות ועוד. מטרת מבחנים אלו היא לחשוף רבדים נסתרים באישיות הנבחן ולעקוב אחר הקריירה ותוכניות עתידיות. כדאי להתייחס במלוא הרצינות למטלות הניתנות ולהקדיש להן את הזמן הראוי, אך יש להקפיד לא להפריז בזמן המוקדש לכל מטלה.

>> למדו עוד על מבחני אישיות

המבחן הקבוצתי אורך בין שעה לשעתיים, וכולל את כל המועמדים שנבחנים לאותו התפקיד ביום האבחון. לרוב, הדינמיקה הקבוצתית מתחלקת ל- 3 או 4 חלקים: הצגה עצמית, משימת דירוג, משימת בנייה ומשחק תפקידים (מידע מפורט תמצאו בערכות ההכנה של מכון נועם). הדינמיקה מותאמת לאופי המשרה ולרוח הארגון, ומטרתה לבחון כל מועמד בסיטואציה קבוצתית ויותר "טבעית". יש להתייחס לדינמיקה הקבוצתית ברצינות ובצורה מכבדת, לא לזלזל במועמדים האחרים, בסיטואציה או במאבחנת .
ההכנה לדינמיקה הקבוצתית בעלת חשיבות עליונה, מאחר ואנשים רבים חשים לא בנוח בסיטואציה זו. חשיפה מוקדמת למבחן קבוצתי עשויה להעלות פלאים את רמת התפקוד ביום האבחון ומרכז ההערכה.

>> למדו עוד על דינמיקה קבוצתית | הכנה למרכז הערכה לבכירים

הראיון האישי אורך לרוב בין חצי שעה לשעה. הראיון נערך מול פסיכולוג, וכולל שאלות לגבי עברו המקצועי והאישי של המרואיין, ושאלות יותר ספציפיות כמו התמודדות עם משברים וכד'. יש למועמדים נטייה לשים משקל רב על הראיון, יותר מאשר על שאר חלקי היום, אך במציאות אין זה המצב כלל, לראיון משקל זהה לשאר החלקים.

>> למדו עוד על הכנה לראיון

תרגיל הדואר מיועד לתפקידים ניהוליים בכירים. אורך התרגיל בדרך כלל הוא עד שעה. במהלכו תדרשו לענות למיילים לאחר ש"נעדרתם מהעבודה למשך שבועיים". זהו תרגיל חשוב הבודק את היכולת להתמודד עם מגוון רחב של משימות במקביל, תוך תיעדוף נכון של מצבים וקבלת החלטות. בוחן את היכולות הניהוליות של המועמד, ניהול זמן בצורה יעילה וחלוקת הקשב וכושר הארגון בתנאי לחץ.

>> למדו עוד על מבחן דואר נכנס


↑ לחזרה לראש הדף


מה כדאי להביא איתכם ליום המיון?

 • יש להגיע עם תעודה מזהה עם תמונה עדכנית.
 • מומלץ להצטייד בבקבוק מים וארוחה קלה.
 • מומלץ להגיע עם פריט לבוש חם כי יתכן שבכיתת המבחנים יהיה קר.

מה קורה לאחר יום המיונים?

קבלת תוצאות המבחן באדם מילא הן עד כ-3 ימי עסקים. לאחר מכן המועמדים יכולים להגיע לשיחת משוב עם נציג באדם מילא בתשלום, באישור הארגון השולח למיונים.
השכלול של הציון יורכב מכל החלקים עליהם ייבחן המועמד. הציון הכולל הוא זה שיקבע מי יומלץ לתפקיד. 
תוצאות המבחן נשמרות באדם מילא עד שנתיים וחצי, ולעיתים יש להמתין לחלוף התקופה בכדי לבצע את יום האבחון פעם נוספת.

אדם מילא מידע כללי

חברת אדם מילא מתמחה בגיוס עובדים, השמתם ואבחונם. כמו כן עוסקת גם בייעוץ ארגוני ופיתוח חברות ועובדים בתחומי המשק השונים.
בין לקוחות החברה נמצאים ארגונים בולטים בישראל כגון טבע, אל –על, בזק, רפאל, פסגות, רכבת ישראל, דואר ישראל, אורנג', נמל אשדוד, בנקים שונים, כללית ועוד רבים נוספים.
לאדם מילא חמישה סניפים ברחבי הארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע וטבריה. ניתן להיבחן גם בשפות: אנגלית, רוסית, ערבית. זאת במידה והמעסיק מאפשר.

אדם מילא מבצע מבחנים לארגונים הבאים:


אדם מילא מבצע מבחנים לארגונים הבאים:

חברות וארגונים

אלתא, בזק, טבע, רכבת ישראל, רפאל, משרד הביטחון, אל על, שב"ס, ג'ון ברייס, חברות תקשורת ועוד.

בנקיםבנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק מזרחי, הבנק הבינלאומי, בנק אגוד ועוד. מתאים לתפקידי שירות, תפקידים מקצועיים, קביעות, עתודה ניהולית, תפקידי ניהול וניהול בכיר.
אדם מילא נציבות
צוערים לשלטון המדינה, צוערים לשלטון המקומי, משרד החוץ ועוד. ההכנות מיועדות אנשי שירות, מידענים ומנהלה.
מבחני קבלה לבתי ספר
המבחנים ייערכו לתלמידי כיתות ה'-ו' וכן לתלמידי ז'-יא'. במרבית המקרים יתקיימו רק מבחנים פסיכוטכניים ולעיתים ראיונות אישיים.
קבלה לישובים, קיבוצים ומושבים
מבחני קבלה מטעם ועדות קבלה וועדות הקליטה. במבחנים אלה נבחנים לרוב שני בני הזוג המגישים מועמדות.
התמחות בראיית חשבון ארנסט אנד יאנג, קוסט פורר את גבאי.
משרד התחבורה
קציני בטיחות, מורי נהיגה.
מהנדסים ותפקידים טכניים
מהנדסים, הנדסאים, בקרי איכות, מנתחי מערכות, אנשי היי טק.


↑ לחזרה לראש העמוד


מערכת המבחנים של מכון נועם תרגול באמצעות מכשירים ניידים
-


↑ לחזרה לראש הדףלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
אדם מילא – הכנה אונליין

מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם למהנדסים


ממליצים
"לכל מי שישאל אומר שלא יעז לגשת למבחן בלי להגיע קודם למכון נועם!"
נבחנה לתפקיד ניהולי באדם מילא - יוני 2015
"הגעתי לראיון עם ביטחון. היה ברור לי מה לומר בראיון ואיך לומר את זה. היה לי ברור מאוד גם מה לא לומר- וזה היה חשוב מאוד. תודה"
הכנה לראיון, מרץ 2013 – אלביט


Created by red-id