איך מתקבלים לבית ספר בויאר?

תהליך הקבלה לבויאר מתחיל בהשתתפות בערבי החשיפה שבית הספר עורך (גם לחטיבה וגם לתיכון) בין החודשים דצמבר-ינואר מדי שנה. את טופסי ההרשמה לבית הספר אפשר למלא אונליין. המשך התהליך תלוי בכיתה שאליה נרשמים:

כיתה ז' - התלמידים יזומנו להשתתף בשלושה מפגשי סדנאות שיתקיימו בשעות אחר הצהריים. בסדנאות ייבחנו הכישורים הלימודיים והחברתיים של התלמידים, ורק אלו שיימצאו מתאימים לדרישות בית הספר ייכנסו להגרלת הקבלה. תוצאות ההגרלה מתקבלות בדרך כלל בחודש מאי.

כיתה י' - התלמידים יתבקשו לגשת למבחן פסיכוטכני שנערך מטעם מכון קרני. למבחן יזומנו כל המועמדים לבויאר, והוא מתקיים בדרך כלל בחודש ינואר. אפשר להירשם למבחן באתר מכון קרני. בנוסף, יש להעביר לבית הספר תעודות מקוריות מכיתה ז' ואילך.

שימו לב!

לקראת שנה"ל תשפ"ה, ייערכו המבחנים הפסיכוטכניים מטעם מכון קרני ביום ראשון 14.1.24 בשעה 15:00 בבית הספר "רעות" ירושלים

 


ומה זה מבחן קרני?

מבחן קרני הוא מבחן פסיכוטכני שבוחן, בעיקר, את החשיבה הכמותית, המילולית והמרחבית של התלמידים. השאלות במבחן עוסקות בנושאים רבים: אוצר מילים, אנלוגיות, סדרות, שברים, בעיות מילוליות, מטריצות ועוד. כל השאלות במבחן הן אמריקאיות, והמענה עליהן נעשה בדף סימון תשובות נפרד. 

מבחינת זמן: לכל פרק במבחן הקצבת זמן משלו, כך שאי אפשר לעבור בין הפרקים במהלך המבחן. בסך הכול, המבחן אורך בין שעה וחצי לשעתיים. 

שאלות לדוגמה ממבחן קרני

שאלה לדוגמה - אנלוגיות

נתון צמד המילים הפגנה : מחאה

איזה צמד מילים מתוך התשובות מקיים את אותו הקשר כמו הצמד הנתון?

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

הסבר:

הפגנה מביעה מחאה, ואלימות מביעה עוינות.

תשובה א שגויה: מחמאה היא ההיפך מהקנטה.

תשובה ג שגויה: הסכמה היא ההיפך מתרעומת.

תשובה ד שגויה: סערה כוללת בתוכה רוח.

 

שאלה לדוגמה - בעיות מילוליות

בכיתה ו' יש 40 תלמידים. 75% מתוכם הם בעלי שיער חום.  מבעלי השיער החום הם בעלי עיניים כחולות, ו-5% מבעלי השיער החום והעיניים הכחולות הם בעלי גומות חן.

כמה תלמידים בכיתה הם בעלי שיער חום, עיניים כחולות וגומות חן?

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

הסבר:

75% הם למעשה  ולכן:

אפשר לצמצם על ידי חלוקה של המונה והמכנה ב-4

אם כן, יש 30 תלמידים בעלי שיער חום בכיתה.

נאמר לנו של- מבעלי השיער החום יש עיניים כחולות.  מתוך 30 הם 20. נחשב זאת כך:

כאמור, בכיתה יש 20 תלמידים בעלי שיער חום ועיניים כחולות. עכשיו נותר לחשב כמה מתוך התלמידים בעלי השיער החום והעיניים הכחולות הם גם בעלי גומות - כלומר, צריך לחשב כמה הם 5% מ-20.

נרשום את הנתונים בטבלת האחוזים. בשורה הראשונה נרשום את מה שאנחנו יודעים - 20 תלמידים הם השלם (100%), ובשורה השנייה נרשום את מה שצריך למצוא - כמה הם 5% מתוך השלם:

כדי לחשב את המספר החסר באמצעות הטבלה נכפול את המספר הבודד בטור שלו (במקרה זה - 20) במספר שבאלכסון אליו (5) ונחלק במספר הנותר (100):לפיכך, יש רק תלמיד/ה אחד/ת שיש לו/ה גם שיער חום, גם עיניים כחולות וגם גומות חן.

 

שאלה לדוגמה - מטריצות

בחרו את הצורה המשלימה את המטריצה מתוך התשובות האפשריות.

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

הסבר:

זוהי מטריצת תנועה. בכל שורה מופיעה בצד שמאל צורה בסיסית שונה: שני חצאי מעוין, שני חצאי עיגול ושני חצאי משושה. בטור האמצעי החצאים מתקרבים זה לזה, עד שבטור הימני הם יוצרים צורה סגורה. הצורה החסרה בשורה השלישית היא הצורה הסגורה - משושה.

 

למי שרוצה ללכת על בטוח ↓


על בית ספר בויאר

בית הספר הפרטי על שם מיי בויאר הוקם ב-1964, וקנה לעצמו שם של מוסד חינוכי שמעודד את תלמידיו למצוינות לימודית לצד מעורבות חברתית. בבית הספר לומדות שש שכבות - מכיתה ז' עד י"ב, והוא מתאפיין בשיטות לימוד חדשניות ובפיתוח אישי של התלמידים - לא בכדי יש בו שני מחנכים לכל כיתה. במקום פועלת גם פנימיית בויאר, שמגיעים אליה תלמידים מכל רחבי הארץ.

אלו כמה ממגמות הלימוד שתיכון בויאר מציע לתלמידיו: מדעי המחשב והנדסת תוכנה, כימיה, פיזיקה, אומנות, מוזיקה תיאטרון, מדעי החברה, סייבר גיאוגרפי ועוד.

תיכון בויאר מפעיל גם מסלול לבגרות בינלאומית, שנקרא MBHS International. התוכנית מיועדת לנוער יהודי מישראל ומהתפוצות, שמעוניינים בחוויית לימודים מעמיקה ורב-תרבותית. תעודת הבגרות שמקבלים בסוף המסלול מוכרת על ידי מוסדות אקדמיים בכל העולם. 

כדי להתקבל למסלול הזה צריך אנגלית ברמה טובה (הלימודים בכיתה י"א וי"ב נעשים אך ורק באנגלית), נתונים לימודיים והתנהגותיים טובים והמלצה מהמחנך/ת. מועמדים שעונים על כל הדרישות יתבקשו להגיש חיבור קצר באנגלית ולעבור ראיון קבלה באנגלית.

גם ריאיון זה מבחן, וגם אליו אפשר להתכונן

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.