הגדוד של כולם: קצת על קרקל

גדוד קרקל (שנקרא גם גדוד 33, לזכר 33 לוחמות הפלמ"ח שנפלו בקרבות של הקמת המדינה) הוא אחד מגדודי חי"ר הגבולות, לצד הגדודים ברדלס, פנתר, אריות הירדן ולביא הבקעה. זהו גדוד מעורב (כלומר משרתים בו גם לוחמים וגם לוחמות), שהתחיל את דרכו בשנת 2000 כפלוגה ניסיונית של חטיבת הנח"ל. בהמשך נפתחו פלוגות קרקל נוספות, וב-2004 אוחדו כולן לגדוד קרקל. הגדוד כפוף לחטיבת פארן שבפיקוד הדרום, וכיום הוא מורכב מ-70 אחוז לוחמות ו-30 אחוז לוחמים.

לוחמי ולוחמות גדוד קרקל מתמקדים בפעילות בט"ש (ביטחון שוטף) ובהגנה על גבול מצרים. הם עורכים סיורים ומארבים, מאבטחים יישובים, ומסכלים פעילות חבלנית עוינת ואירועי פשיעה בגבול (כמו במקרים של הברחות סמים). הגדוד צבר הרבה הצלחות מבצעיות לאורך שנות פעילותו, ולוחמיו קיבלו לא פעם אותות הצטיינות והערכה על התנהלותם במבצעים השונים.

ואם תהיתם למה הגדוד נקרא ככה: ובכן, קרקל הוא חתול מדברי שנמצא, בין היתר, גם בערבה - הגזרה הראשונה שבה פעל הגדוד! החתול המדברי מופיע גם בסיכת קרקל (סיכת הלוחמים שמקבלים בסיום האימון המתקדם). סמל גדוד קרקל, שמופיע על תג היחידה, הוא למעשה הסמל של חטיבת פארן: במרכזו יש חרב, שמסמלת את המבצעיות של החטיבה; מאחוריה, בחלק העליון של התג, יש הרים וגדר, שמסמלים את הר הנגב ואת הגבול המערבי עם מצרים; ובחלק התחתון יש רקע מנומר, בדומה לכומתה של קרקל.


רוצה גם? זאת הדרך לגדוד קרקל

תנאי הקבלה (גם לבנים וגם לבנות)

• פרופיל - 72 ומעלה

• BMI - בין 17 ל-35

המיונים (רק לבנות)

אם הנתונים שלכן יתאימו לתפקידי לוחמה, יופיע לכן בשאלון ההעדפות "אשכול לוחמה" ותתבקשו לדרג את מידת הרצון שלכן לשרת בו. הצעד הבא שלכן יהיה מיון לוחמות - יום מיון מרוכז שבו תוכלו לפגוש לוחמות ממערכים שונים ולשאול אותן על השירות שלהן. בהמשך תעברו גם בדיקת BMI, ובסוף היום תקבלו שני שאלונים שבהם תצטרכו לדרג את ההעדפות שלכן לשיבוץ. את התשובות תקבלו כשבועיים עד חודש לאחר המיון.

 

שימו

בנות שמתגייסות לקרקל צריכות להתחייב לשירות סדיר ששווה באורכו לזה של הבנים ולשירות מילואים פעיל.


ומה קורה אחר כך? טירונות והכשרה בקרקל

השירות של לוחמי ולוחמות קרקל נפתח בטירונות 06, שנמשכת ארבעה חודשים ונערכת בבית הספר להגנת הגבולות בבסיס סיירים. לאחר הטירונות, הלוחמות והלוחמים ממשיכים לאימון המתקדם שנערך בגזרה המבצעית, בקו מצרים. האימון המתקדם נמשך חודשיים, ובמהלכו החיילים רוכשים עוד מיומנויות מבצעיות ולומדים לעבוד בתוך הצוותים. בסיום האימון המתקדם הלוחמות והלוחמים מוכשרים ברמת רובאי 07.

הטנקיסטיות: פלוגת פרא בגדוד קרקל

על הטנקיסטיות של פלוגת פרא בגדוד קרקל בטח שמעתם - הן עלו לכותרות במלחמת חרבות ברזל, בעקבות הקרבות שניהלו מול מחבלים בשבעה באוקטובר. הן הוקפצו מגבול מצרים לגבול רצועת עזה, הדפו וחיסלו עשרות מחבלים, וכך מנעו טבח ביישובים נוספים.

אם גם אתן רוצות להיות חלק מפלוגה של גיבורות, אתן צריכות להיות לכל הפחות בגובה 1.65 מטר ובמשקל 60 ק"ג, וכמובן לעבור מיון לוחמות. הגיוס הוא לחי"ר גבולות, וכדי להגיע ספציפית לפלוגת פרא תצטרכו לעבור לאחר הגיוס גם מכינת לוחמות וגם גיבוש.

עמדתן בכל התנאים והאתגרים? סחטיין! השלב הבא הוא הכשרת יסוד של ארבעה חודשים לרובאות 06 בבסיס סיירים, לאחריה חמישה שבועות של הכשרת מקצועות הטנק בשיזפון ואז אימון מתקדם של חודשיים בסיירים. אחר כך כבר תתחילו את הפעילות המבצעית, ובהמשך - אם תתאימו ותרצו - תוכלו לצאת לפיקוד או לקצונה.

 

תפקידים נוספים שיכולים לעניין אותך
חילוץ והצלה | תצפיתנית | חובש/ת | תפקידים קרביים לבנות
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.