כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(17) קראו עוד

יום המיון לגדנ"ע חיל הים - איך מגיעים מוכנים?

 הכנה אונליין למבחנים הפסיכוטכניים

הדבר החשוב ביותר שעליכם להביא בחשבון לקראת יום המיון הוא שכל המועמדים המזומנים אליו הם בעלי מוטיבציה גבוהה, יכולות מרשימות ונתוני איכות גבוהים. במקרה הזה, ציונים בינוניים ואפילו טובים לא יספיקו לכם. בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להצליח, עליכם להצטיין. 

כדי לסייע לכם להגיע להישגים המרשימים שאליהם אתם שואפים, פיתחנו את ערכת ההכנה שלנו, המאפשרת לכם לערוך היכרות מוקדמת עם המבחנים הצפויים לכם ולתרגל את כל הנושאים הכלולים בהם. 

איך מתכוננים ליום המיון באמצעות ערכת ההכנה?

    • מתרגלים - ערכת ההכנה כוללת תרגול מקיף בכל הנושאים הצפויים במיונים. בזכות התרגול בערכה המכילה עשרות שאלות, תוכלו להבין לעומק מהן הדרישות במבחן, כך שבזמן אמת תתפקדו טוב יותר. 
    • לומדים - בסוף כל פרק תרגול תמצאו פתרונות והסברים מלאים. באמצעות ההסברים תוכלו להבין מהי הדרך הטובה ביותר להגיע לפתרון, ולהשתפר מתרגול לתרגול.     
    • מתנסים (שאלון 300) - מבחן האישיות הוא מבחן מתוחכם ומאתגר, שנועד לאתר תכונות ונטיות אישיות שלא תמיד אפשר לזהות בריאיון. כדי לעזור לכם לעבור אותו בהצלחה, כללנו בערכה חומר תיאורטי מקיף על מבחני אישיות וכן התנסות מעשית בשאלון 300. 

 הדרכה אישית למבחני האישיות 

מבחני האישיות הכלולים ביום המיון נועדו לבחון את מידת ההתאמה שלכם להשתתפות בגדנ"ע של חיל הים. המבחנים כוללים מספר שאלונים שונים, והם יבחנו את תכונותיכם, נטיות האישיות שלכם וחוויותיכם. כדי לעבור אותם בהצלחה חשוב להבין את הרציונל העומד מאחוריהם ולדעת אילו תכונות עליכם להבליט, כיצד לענות על השאלות, מה לא מומלץ לעשות ועוד.  

איך מתכוננים לקראת מבחני האישיות?

1. ממלאים את כל שאלוני האישיות הצפויים להופיע במיונים - השלב הראשון בהכנה כולל מילוי של שני השאלונים - שאלון 300 ושאלון קורות חיים ומוטיבציה. השאלונים כלולים בערכת האונליין שתקבלו, ואתם תתבקשו למלא אותם לפני מפגש ההדרכה, כך שלמפגש עצמו תגיעו לאחר שערכתם איתם היכרות ראשונית. דבר זה נועד להבטיח שתוכלו להפיק מהמפגש את המיטב. 

2. עורכים מפגש הדרכה אישי - לאחר מילוי השאלונים בערכת ההכנה, תגיעו אל מפגש ההדרכה האישי. המפגש, שייערך במכון או בזום, יימשך כשעה, ובמהלכו תעברו יחד עם המדריך המקצועי שתפגשו על כל התשובות שעניתם בשאלוני האישיות. המדריך ייתן לכם משוב מפורט על אופן המענה שלכם, ובו דגשים לשימור ולשיפור וטיפים חשובים שיסייעו לכם ברגע האמת. 


מבחני יום המיון לגדנ"ע - אילו אתגרים הם עומדים להציב בפניכם?

 מבחנים פסיכוטכניים - המבחנים הפסיכוטכניים כוללים סוגים שונים של מבחנים, ובהם מבחנים מילוליים, מבחני חשיבה כמותית ומבחני חשיבה מרחבית. נושאים רבים הכלולים במבחנים אלו מוכרים לכם מלימודיכם בבית הספר, אך אחרים יציגו בפניכם שאלות בנושאים שבהם לא נתקלתם מעולם ושעליהם תידרשו לענות במגבלת זמן. ההתמודדות עם שאלות בלתי מוכרות בלחץ זמן עלולה להקשות עליכם, אם אתם לא שולטים היטב בחומר. 

 שאלון 300 - אחד מכלי האבחון המרכזיים והחשובים בצה"ל. השאלון כולל כ-220 היגדים, שיהיה עליכם לסווג לפי מידת הסכמתכם איתם. באמצעות השאלון יוכלו הבוחנים ללמוד על תכונות האופי ונטיות האישיות שלכם, לרבות כאלו שאינן נחשפות בראיונות אישיים, ובדרך זו לבחון את מידת ההתאמה שלכם לגדנ"ע בפרט, ולתפקידים השונים בחיל הים בכלל.  

מבחן קורות חיים ומוטיבציה - במבחן זה תישאלו על אירועים משמעותיים שחוויתם בחייכם, על ההישגים שלכם, על כישלונות שחוויתם, על האופן שבו אתם מתמודדים עם אתגרים ועוד. מבחן זה יסייע לבוחנים לגבש רושם על אופייכם ועל האירועים המרכזיים שתרמו לעיצובו. 

 מבחן השלמת משפטים - במבחן זה יוצגו לפניכם משפטים חסרים, ויהיה עליכם להשלים אותם כמיטב הבנתכם בפרק זמן של כ-30 שניות למשפט. אופן המענה שלכם יצביע על הנטיות האישיות שלכם, תפיסות העולם שאתם מחזיקים בהן ועוד, וייסע לבוחנים לבחון את ההתאמה שלכם לפרופיל האישיותי המבוקש לתפקיד. אף שמבחן זה עשוי להיראות קל ובלתי מורכב למענה, מטרתו היא דווקא לחשוף רבדים עמוקים יותר באישיותכם ואת האופן שבו אתם תופסים את עצמכם מבחינה אישית וחברתית.


 שאלות נפוצות 

מה זה גדנ"ע?

גדנ"ע הוא מחנה הכנה בן כשבוע המשמש כלי מיון שנועד לדמות את השירות הצבאי ביחידות חיל הים - שייטת 13 וחובלים. אם תזומנו לגדנ"ע, תזכו לקבל טעימה ממה שמצפה לכם בשירות הצבאי בחיל הים - תלונו בבסיס חיל הים, תלבשו את מדי צה"ל ותעסקו בפעילויות המדמות את אלו שנערכות בקורסים השונים.

מהו מסלול הקבלה לקורס חובלים?
 1. יום המיון לגדנ"ע - מתקיים בבסיס תל השומר וכולל מבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות שונים.
 2. גדנ"ע חובלים - מתקיים בבה"ד חיל הים בחיפה. הגדנ"ע מתקיים במהלך החופש הגדול שבין כיתה י"א לכיתה י"ב במשך 5 ימים. 
 3. גיבוש חובלים - מתקיים בחודשים ספטמבר-נובמבר בבה"ד חיל הים בחיפה במשך 4 ימים. 

שימו לב - מסלול הקבלה לקורס חובלים פתוח בפני בנים ובנות כאחד.

מהו מסלול הקבלה לשייטת 13?
 1. יום מיון לגדנ"ע שייטת 13 - מתקיים בבסיס תל השומר וכולל מבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות שונים. העוברים את יום המיון יזומנו לבדיקות רפואיות במכון לרופאה ימית בחיפה.
 2. גדנ"ע שייטת 13 - מתקיים בבסיס השייטת בעתלית בחופש הגדול שבין כיתה י"א לכיתה י"ב במשך 5 ימים. 
 3. גיבוש שייטת 13 - מתקיים בחודשים ספטמבר-נובמבר במשך 5 ימים. 
איך מתקבלים לגדנ"ע?

זימון להשתתפות ביום המיון לגדנ"ע חיל הים יישלח למלש"בים שעומדים בנתוני סף הבאים:
קורס חובלים - פרופיל רפואי - 82 ומעלה, קב"א 53 ודפ"ר 60 לפחות.
שייטת 13 - פרופיל רפואי - 82 ומעלה, קב"א 52 ודפ"ר 50 לפחות. 

אם עד למועד יום המיון לא תקבלו זימון לצו הראשון, תוכלו להירשם ליום המיון דרך אתר ההרשמה לגדנ"ע חיל הים. במקרה זה, קבלתכם לגדנ"ע תהיה מותנית בעמידה בתנאי הסף לקבלה ליום המיון לאחר ההתייצבות שלכם בצו הראשון.

יום המיון לגדנ"ע ייערך בבסיס תל השומר, והוא יכלול הסבר על על קורסי החובלים והשייטת ועל מסלולי הקבלה ליחידות אלה וכן מבחנים שונים - מבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות שונים. 

המועמדים שיעברו את יום המיון בהצלחה יזומנו לבדיקות רפואיות נוספות במכון לרפואה ימית בחיפה.

 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.