למה לשרת ברדיו גלי צה"ל?

מה משותף לאילנה דיין, ארז טל, יונית לוי וטל ברמן? כולם אנשי ונשות תקשורת שהחלו את דרכם בתפקיד של עיתונאי צבאי בגלי צה"ל, וזה רק חלק קטן מהרשימה של אנשים בולטים שגל"צ הפכה לתחנה הראשונה בקריירה העיתונאית שלהם. שירות בגלי צה"ל הוא הזדמנות מעולה להתחיל את הקריירה העיתונאית שלכם. לא רק שתזכו לשירות חווייתי ומיוחד, אלא גם תצאו לאזרחות עם ניסיון תעסוקתי שיפתח לכם הרבה דלתות בתחום התקשורת. 

קצת על רדיו גלי צה"ל

גלי צה"ל היא למעשה תחנת שידור שמפעיל צה"ל, הפועלת כיחידה צבאית לכל דבר, ובראשה עומד מפקד התחנה (ממפקדי גל"צ שאולי שמעתם עליהם: נחמן שי, אבי בניהו, רון בן ישי). גל"צ, תחנת רדיו בפריסה ארצית, מציעה שידורים בנושאים מגוונים: חדשות, צבא וביטחון, מוזיקה, אקטואליה, תרבות ועוד. בין תוכניותיה הבולטות, "בוקר טוב ישראל", "ציפורי לילה", "האוניברסיטה המשודרת" ועוד. זו גם התחנה שמפעילה את גלגל"צ, לצד משרד התחבורה. 


איך מתקבלים לגלי צה"ל?

בשביל לקבל זימון למיונים, עליכם למלא את שאלון "הווי ותקשורת" באתר מתגייסים, שנפתח לתלמידי י"ב בכל שנה. אם אתם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, תקבלו זימון למיונים.

תנאי הקבלה

 

* בנים בעלי פרופיל קרבי אינם יכולים לשרת ביחידה זו.

המיונים

המיונים מורכבים משלושה שלבים: 

  1. מבחן ידע כללי: במבחן תפגשו שאלות מתחומים רבים, החל מחדשות צהובות מגיא פינס ועד לחוקים חדשים שחוקקה הכנסת לאחרונה. בנוסף, יהיו כמה שאלות פתוחות שיבחנו את כושר ההתנסחות שלכם. חלק מהמלש"בים שעוברים את המבחן ימשיכו למיונים לדובר צה"ל, וחלק למיונים לגל"צ. 
  2. מבחן סימולציות: סדרת סימולציות המדמות סיטואציות מהשירות, שנועדו לבחון את הפוטנציאל שלכם בתחום העיתונאות.
  3. ריאיון אישי: בשלב האחרון תעברו ריאיון אישי, שבו יבחנו את רמת המוטיבציה שלכם לשרת ביחידה ואת ההתאמה שלכם לעבודה השוטפת שנדרשת בתחנה. יחד עם הריאיון, תעברו גם מבחן קול, שבו תתבקשו להיכנס לאולפן ולהקריא קטע חדשותי קצר.

בשביל לעמוד בתנאי קבלה מעל הממוצע, צריך להיות מוכנים מעל הממוצע

הכנה למבחני הדפ"ר בצו הראשון | הכנה למבחני יום המא"ה | הכנה משולבת לצו הראשון וליום המא"ה 


מה עושים בהכשרה של גלי צה"ל ואיך ייראה השירות שלכם?

את תחילת השירות שלכם תעבירו בטירונות 02. לאחר מכן תמשיכו לקורס אינטנסיבי שנמשך כחודשיים, ובמהלכו תלמדו את כל המיומנויות העיתונאיות הנדרשות באמצעי התקשורת השונים: כתיבה, עריכה, דוברות ועוד כלים שיסייעו לכם להפוך לעיתונאי צבאי מקצועי בגל"צ. קורס העיתונאים של גלי צה"ל מתקיים בשני מועדים במהלך השנה - בחודשים ינואר-פברואר ובחודשים אוגוסט-ספטמבר. התחנה אומנם פועלת 24 שעות ביממה, מה שאומר שתמיד נמצא שם מישהו, אבל השירות מוגדר כשירות בתנאים של בסיס פתוח.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.