תרגיל דואר במיונים לתפקיד סנ"צ

תרגיל הדואר נועד לבחון יכולות ניהוליות שונות, למשל האצלת סמכויות, קביעת סדרי עדיפויות, בדיקות בקרה ועוד. התרגיל מדמה יום עבודה עמוס, שבו הצטברו מיילים רבים שדורשים טיפול, ולכם יינתן זמן קצוב כדי לענות עליהם בצורה יעילה שמתאימה לסדר העדיפויות ולהגדרות התפקיד.

גם אם המשימה נשמעת לכם מוכרת מהיום-יום שלכם, כשמדובר במבחן מיון - זה הופך לסיפור אחר לגמרי. עם תחילת המבחן תקבלו תיק משימה, שיהיו בו כל הפרטים והמידע שאתם צריכים כדי להשלים את התרגיל: שמות של אנשים, תפקידים, רקע כללי וכו'. עליכם לדעת לחלק נכון את זמן המבחן, כך שתוכלו לקרוא ולעבד את ההנחיות ביעילות, ולאחר מכן להשלים את המשימות בצורה חלקה כלל הניתן. לעיתים במהלך התרגיל יופיעו הפרעות שונות, שמטרתן לבדוק עד כמה קל להוציא אתכם מריכוז ואיך אתם מתנהלים בתנאי לחץ. כך שגם אם יש לכם את הכישורים הניהוליים הנדרשים - תיווכחו שמדובר באחד מתרגילי המיון המורכבים והאינטנסיביים ביותר לביצוע.


איך מתכוננים לתרגיל הדואר?

במסגרת ההכנה שלנו תוכלו להתנסות בתרגיל דואר מלא, בזום או במכון - לבחירתכם. ההכנה קצובה בזמן (ממש כמו במיונים), ובתחילתה תקבלו תיק משימה עם הנחיות לתרגיל, בהתאם לתפקיד שאתם מתמיינים אליו (שטח או מטה). במהלך התרגיל אף תצטרכו להתמודד עם הפרעות יזומות שונות.

לאחר שתשלימו את התרגיל, תקבלו משוב אישי מפסיכולוג או פסיכולוגית מטעם מכון נועם. הם ינתחו את הביצועים שלכם, יסבירו לכם איך אתם יכולים לשפר את ההתנהלות שלכם במהלך התרגיל וייתנו לכם טיפים פרקטיים לקראת המבחן: איך כדאי לחלק את הזמן ולתעדף משימות, לְמה הכי חשוב לשים לב בתיק המשימה ועוד. כך תוכלו להגיע לתרגיל הדואר מוכנים וחדים יותר, עם הדגשים המתאימים לכם לביצוע מיטבי של התרגיל.


מה ההבדלים בין ההכנות?

אף על פי ששני המיונים הם לתפקידי ניהול בכירים מטעם המשטרה, בסופו של דבר, יש הבדלים משמעותיים בין תחומי האחריות שיש לסנ"צ מטה לעומת סנ"צ שטח. לכן גם בהכנות שלנו יש הבדלים, כדי להתאים אותן עד כמה שניתן לצרכים שלכם:

תרגיל דואר סנ"צ תפקידי מטה תרגיל דואר סנ"צ תפקידי שטח
תרגיל הדואר של סנ"צ מטה הוא תרגיל אזרחי המדמה תפקיד מטה. הסוגיות המרכזיות שתתמודדו איתן במהלך התרגיל הן ענייני מנהלה, פיננסים, משפטים ועוד. תרגיל הדואר של סנ"צ שטח הוא תרגיל משטרתי המדמה תפקיד של מפקד/ת תחנה. הדילמות וההכרעות שתתמודדו איתן מתאימות לתפקיד זה.

משך ההכנה: 45 דקות תרגיל דואר

45 דקות משוב

סך הכול שעה וחצי

משך ההכנה: שעה תרגיל דואר

שעה משוב

סך הכול שעתיים


המלצות

כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק כוכב אפור וריק
אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.